تندخوانی یک معنای ساده دارد: بتوانیم هم سریع‌تر بخوانیم و هم سریع‌تر یاد بگیریم! به نظر می‌رسد در دنیای پرسرعت و پررقابت امروز، مهارت تندخوانی در میان مهارت‌های ضروری قرار می‌گیرد که هر فردی باید بلد باشد. اما متاسفانه برخلاف بسیاری از کشورهای توسعه یافته، ارزش مهارت تندخوانی در کشورمان مغفول مانده و کمتر مورد توجه قرار گرفته است. آمارها نشان می‌دهد بسیاری از ایرانیان با سرعتی حدود ۱۵۰ الی ۲۵۰ کلمه در دقیقه مطالعه می‌کنند که این رقم نسبت به متوسط جهانی بسیار پایین است.با شرکت در دوره «تکنیک برتر» میتوانید تکنیک‌های عملی و کاربردی تندخوانی و یادگیری بدون فراموشی را از دکتر محمدسیدا «مردحافظه ایران» یک بار برای همیشه بیاموزید.

 

 کتاب منبع خوبی برای شروع است که البته اگر با گذراندن یک دوره آنلاین همراه شود نتایج بهتری به همراه خواهد داشت. در این مطلب می‌خواهیم از بهترین کتاب های یادگیری تندخوانی که به زبان فارسی ترجمه یا تالیف و منتشر شده‌اند را به شما معرفی کنیم.

 

کتاب تندخوانی پیشرفته

 

تندخوانی پیشرفته (به روش تونی بازان)؛ مؤلف: تونی بازان؛ مترجمان: محمد جواد نعمتی؛ ناشر: پل

 

تونی بازان یکی از نامدارترین مدرسان حوزه تندخوانی و تقویت ذهن است. می‌توان گفت کتاب‌های بازان مهم‌ترین مراجع یادگیری در این حوزه هستند. وی مخترع نقشه‌های ذهنی است و در زمینه قدرت ذهن و یادگیری، تئوری‌های منحصر به فردی دارد. کتاب‌های او تاکنون به بیش از ۳۰ زبان زنده دنیا ترجمه شده‌اند. در این کتاب با استفاده از الگویی خاص، روش‌های افزایش سرعت خواندن و بهبود درک مطلب آموزش داده می‌شود. بازان معتقد است شما با یادگیری این مهارت، نه تنها در وقت صرفه‌جویی می‌کنید، بلکه حتی می‌توانید به رشد و ارتقای دایره واژگان و دانش عمومی خود کمک کنید. این نتایج مثبت نهایتاً اعتماد به نفس شما را تقویت می‌کند. سیم آدام رکورددار تندخوانی جهان، درباره این کتاب می‌گوید: کسانی که خواهان مطالعه و یادگیری موثر هستند، بدون شک به این کتاب نیاز خواهند داشت.

 

 

 

تندخوانی در هفت روز

 

آموزش تندخوانی: برنامه تند خوانی و فراگیری در ۷ روز با روش اویلین ورود؛ مؤلف: استانلی فرانک؛ مترجم: سعید زنگنه؛ ناشر: علم

 

نویسنده در مقدمه این کتاب می‌گوید که پس از کسب سال‌ها تجربه به عنوان یک آموزگار و مدیر، این روش را در موسسه اویلین وود تدوین کرده و آن را بهترین پاسخ به دوران انفجار اطلاعات می‌داند. وی این تجربه آموزشی را (اوج‌گیری ذهنی) نامیده است. فرانک می‌گوید مخاطبان اصلی آن دانش‌آموزان دبیرستانی و کالج‌ها هستند و به آنها قول می‌دهد که با یادگیری این روش به سطوح ممتاز آموزشی دست یابند. در این روش تلاش می‌شود تا مخاطبان شیوه تندخوانی را ظرف ۷ روز فرا گیرند. این منبع، یکی از بهترین کتاب های یادگیری تندخوانی است و روش آن طرفداران زیادی دارد.

 

امروزه با توجه به اقبال عمومی نسبت به یادگیری دانش تندخوانی در سرتاسر جهان، کتب بسیاری در این حیطه نوشته شده و دوره‌ها و کارگاه‌های زیادی نیز برگزار می‌شود. کسانی که به تازگی می‌خواهند یادگیری را آغاز کنند، همیشه یک سوال را تکرار می‌کنند: کدام یک از این منابع برای ما مناسب است؟

 

به همین دلیل ما در این مقاله سعی کردیم تا از بهترین کتاب های یادگیری تندخوانی را معرفی کنیم. نکته‌ای که نباید فراموش کنید این است که یادگیری این مهارت و تبدیل آن به عادت، نیاز به تمرین مداوم دارد. پس فارغ از اینکه با کدام یک از این کتاب‌ها شروع می‌کنید، تلاش و پشتکار و استمرار در تمرین است که شما را به موفقیت می‌رساند.

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست