حافظه تصویری

حافظه‌تصویری قوی ترین اهرم یادگیری

حافظه‌تصویری کمک می کند تا بتوانیم اطلاعات را به سرعت به ذهن بسپاریم و زمانی که به آنها احتیاج داریم با سرعت بالایی به خاطر بیاوریم. شاید بتوان گفت که مهم‌ترین و پرقدرت‌ترین اهرم یادگیری، حافظه تصویری است. و مراحل کاری این حافظه در سه بخش است: حافظه تصویری در بخش اول اطلاعات را دریافت می‌کند، در بخش دوم به پردازش آن‌ها می‌پردازد. و در بخش سوم آن‌ها را به یاد می‌آورد.

با بالا رفتن قدرت حافظه، فرد با سرعت بیشتری می‌تواند کارهای روزانه خود را انجام دهد و فراموشی کمتر، سبب تسریع در انجام امور می‌شود. حافظه تصویری پایدارترین و سریع‌ترین نوع حافظه است.

 

حافظه‌تصویری قوی، یکی از ویژگی های افراد باهوش است.

این نوع حافظه می‌تواند وقایع و اتفاقات گذشته را با تصویر سازی بازگو کند. بگونه ای اتفاقات را یادآوری می کند که انگار، در همان لحظه مقابل چشم رخ می دهند.

افرادی که حافظه‌ی تصویری قوی دارند می‌توانند با یک بار باز و بسته کردن چشم، وقایع را با جزئیات کامل بازگو کنند. نکته ی مهم این است که همه می توانند حافظه تصویری فوق العاده‌ای داشته باشند. شما می توانید با بکارگیری تکنیک‌های تقویت حافظه تصویری، این نوع حافظه را در سطح مطلوبی تقویت کنید. یکی از راه‌هایی که می‌تواند از بروز آلزایمر پیشگیری کند، تقویت توانایی‌های ذهنی و حافظه است.

 

در ادامه خواهیم داشت:

  • تکنیک‌های تقویت حافظه تصویری
  • بازی‌های جذاب برای تقویت حافظه تصویری

 

ادامه این بخش از مقاله ویژه اعضای کارگاه حافظه برتر است.

 

مشاهده ادامه مقاله

 

4.3 6 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

45 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
فروشگاه
مقالات
خانه
دوره ها
جستجو
 
0
    0
    سفارشات شما
    سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه
    لایو دکتر محمد سیدا