برنامه‌ریزی انضباط شخصی دوره های ذهن برتر محمد سیدا

برنامه‌ریزی انضباط شخصی

«موفقیت نتیجه استمرار نظم های کوچک روزانه ماست که به چشم نمی آیند، ولی در نهایت منجر به نتایج و تفاوت‌های عظیمی می‌شوند.»

جیم ران

فکر نکنید عده ای از دیگران موفق تر هستند… بلکه اینگونه بیندیشید که عده ای از دیگران، منظم تر هستند. همه کسانی که توانستند موفق شوند اهداف و چشم‌اندازهای مشخص داشتند و با برنامه منظم سمت این هدف‌ها حرکت کردند.

جیم ران معتقد است:

“یا باید منطم باشید، یا یک عمر با حسرت زندگی کنید. انتخاب با شماست.”

بخش زیادی از رفتار ما از ریز عاداتی تشکیل شده که سبک زندگی ما را می‌سازند.

چارلز داهیگ در کتاب قدرت عادت به این نکته اشاره می‌کند که : «عادت‌ها، احساسات، الگوها و خاطرات ما» در بخشی از مغز شکل می‌گیرند که نزدیک به جمجمه است و «گانگالیون‌های پایه‌ای» نام دارند. این در حالی است که «فرآیند تصمیم‌گیری» در بخش کاملاً متفاوتی در «کورتکس پیشانی» صورت می‌گیرد.

به عبارت دیگر:

وقتی یک رفتار تبدیل به عادت می‌شود، مغز ما آن رفتار را به صورت اتوماتیک انجام می‌دهد و از مهارت‌های تصمیم‌گیری استفاده نمی‌کند. برای همین تغییر دادن این عادات کار بسیار دشواری است و نباید انتظار داشت که رسیدن به انضباط شخصی خیلی سریع و راحت باشد.

 

انضباط شخصی چیست؟

انضباط شخصی مجموعه رفتارهایی است که فرد برای خود معین می‌کند تا از آن تحت هر شرایطی پیروی کند تا به هدفی که در ذهن خود دارد، برسد. حتما برایتان پیش آمده که می‌خواهید کاری را شروع کنید، اما بنا به دلایلی، از شروع کردنش طفره می‌روید. و یا حتی کاری را که شروع کرده‌اید را ناتمام به حال خود رها می‌کنید. یکی از دلایل بروز اینگونه اتفاقات را می‌توان نداشتن انضباط شخصی دانست.

 

8 میانبر رسیدن به انضباط شخصی:

 

1- اهدافتان را روی کاغذ بیاورید و آن‌ها را به ریز هدف تبدیل کنید.

 

2- برای رها شدن از وسوسه تکنولوژی، تکنولوژی را به خدمت بگیرید!

برنامه‌هایی از قبیل Freedom، Offtime، Moment و امثال آن دسترسی شما را به رسانه‌های اجتماعی و سایت‌ها برای مدت زمان مشخصی محدود می‌کنند تا بازدهی و بهره‌وری شما در حین کار افزایش یابد. می‌توانید برنامه‌ها و کارهای روزانه‌تان را در اپلیکیشن‌هایی نظیر Todoist، TickTick، Microsoft To Do و امثال آن ثبت کنید و میزان پیشرفت‌تان را در یک بازه زمانی مشخص ارزیابی کنید.

 

3- یک رژیم غذایی سالم داشته باشید.

ویتامین مصرف کنید تا تمرکز و قدرت تفکر ذهنتان را افزایش دهید. به مقدار کافی آب بنوشید تا دمای بدنتان را تنظیم شود. برای داشتن یک رژیم غذایی سالم بهتر است از میوه‌ها و سبزیجات، آجیل و سایر مواد غذایی خام بیشتر استفاده شود.

 

4- کارهای سخت را در کنار کارهای لذت‌ بخش انجام دهید.

 

5- از قبل تصمیمتان را بگیرید تا ناچار نباشید در لحظه تصمیم‌گیری کنید.

بهتر است بزرگ‌ترین عواملی را که باعث‌ می‌شوند شما تمرکز و نظمتان را از دست بدهید، از قبل شناسایی کنید و تصمیم بگیرید برای مقابله با آن‌ها چه باید بکنید. اگر از قبل درباره چنین موقعیت‌هایی تصمیم بگیرید، پایبند ماندن به برنامه نظم و انضباط شخصی برایتان ساده‌تر خواهد بود.

 

6- زمانتان را به بازه‌ های مشخص تقسیم کنید و هر بازه زمانی را به انجام یک کار مشخص اختصاص دهید.

وقتی قرار باشد برای یک مدت زمان طولانی بر روی پروژه‌ای کار کنید، بعضاً با انگیزه ماندن برایتان دشوار می‌شود. پس بهتر است زمانتان را به بازه‌ های کوتاه‌ تری تقسیم کنید و هر بازه زمانی را به انجام یک کار مشخص اختصاص دهید. به عنوان مثال اگر قرار است 8 ساعت کار کنید، می‌توانید روزتان را به 8 بخش یک ساعتی تقسیم کنید و در هر ساعت یک کار جداگانه انجام دهید. با کمک این تکنیک بازدهی شما به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد.

 

7- موفقیت‌ هایتان را جشن بگیرید.

 

8- تمام برنامه‌ها، ریز اهداف و اقداماتتان را در یک تقویم  یادداشت کنید.

 

جدول برنامه‌ریزی انضباط شخصی

جهت وارد کردن روزانه برنامه تمرینی گروه  دوره های آموزشی ذهن برتر از جدول برنامه ریزی استفاده کنید:

🔻از جدول برنامه‌ریزی انضباط شخصی می‌توانید استفاده نمایید🔻

 

یادمان باشد که :

«زندگی امروز ما حاصل عادت‌هایی است که در ۵ سال اخیر دنبال کردیم.»

اگر می‌خواهید زندگی خود را در ۵ سال آینده چه از نظر اجتماعی، چه از نظر فردی و مالی تغییر دهید، امروز باید فکری به حال عادات و روتین‌های زندگی خود کنید.

 

دفترچه ثبت عادات

🔻این دفترچه  را جهت ثبت عادات میتوانید برای خود پرینت بگیرید🔻

توضیحات دفترچه Habit Tracker (ثبت عادت )

این دفترچه با قابلیت ثبت عادت و مدیریت دقیق زمان روزانه، این امکان را به کاربران می‌دهد که بتوانند در طول ۹۰ روز استفاده از این دفتر، شاخص‌های متفاوت زندگی خود از جمله، عادت‌ها، روتین‌ها، ارتباطات و اهداف خود را تغییر دهند.

🏅در طول ۲۱ روز با در نظر گرفتن توانایی‌ها و نیازهای خود عادت‌های جدید بوجود بیاورید.

( یادداشت کنید که فعالیت در نظر گرفته در روز ۱؛۲؛۳….تا۲۱ آیا انجام شده است. و روی اعداد در دایره که نماد روزها هستند علامت تیک بزنید. )

به طور مثال: تمرین عملی تقویت دو نیمکره مغز رو قرار است که انجام بدین. جهت تقویت و فعالسازی بیشتر دو نیمکره روزانه تا ۲۱ روز ثبت کنید که  انجام شد یا خیر.

 

توضیحات تکمیلی:

شما با بهره‌گیری از هبیت‌ترکرها می‌توانید در طول ۲۱ روز با در نظر گرفتن توانایی‌ها و نیازهای خود عادت‌های جدید بوجود بیاورید. هدف از این دفترچه ثبت برنامه ها و تبدیل آنها به عادات ثابت است.

 

دوره صوتی جادوی انضباط شخصی برایان تریسی

در ادامه شما را دعوت می‌کنیم تا از دوره صوتی جادوی انضباط شخصی برایان تریسی نهایت استفاده را ببرید:

💽 دوره صوتی جادوی انضباط شخصی برایان تریسی

  • مخــــرج مشتـرک مــــوفقیت چیست؟
  • ۹ نــــــــوع انـضبــــــاط، کـــدامـنـــــد؟
  • ‌تکنیــــک عصــــای جـــــادویی چیست؟
  • ‌چگونه کارهای‌تان را اولویت‌بندی کنید؟

 

 

‌🔸 داشتن انضباط شخصی نه تنها افکار شما، بلکه افکار و به طبع آن، رفتار دیگران در قبال شما را نیز دگرگون می‌کند.

‌↫ از لحاظ تئوری هم وقتی منظبط‌تـر هستید، موقرتـر، خوش‌بــرخوردتـر و قابل اعتمادتـر به نظـر می‌رسید. انضبــــاط، علاوه‌بــر این‌ها، تقریبا هر چیز دیگری را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 دیسیپلین واقعا جادویی است!

❗️اگــر منضبط نیستید، بهتــر است از امروز، باشید!

‌❑ در ایـن دوره صـوتـی ۵ تمرین قدرتمند برای غلبه بر تعلل و کم‌کاری خواهید آموخت. کلیدهایی برای به کارگیری توانایی بالقــوه‌تان در اختیار شما قرار خواهد گرفت. استراتژی‌ها و تکنیک‌هایی برای کنترل بهتر زمان به شما معرفی خواهد شد.

‌↫ یاد می‌گیرید که چگونه بر اهـداف کلیدی‌تان تمرکز کنید تا راحت‌تـر به آن‌ها دست پیدا کنید.

 

برنامه‌ریزی انضباط شخصی

 

🥇«محتوای ویژه‌ی تمامی دوره‌های ذهن‌برتر آقای دکتر محمد سیدا»

🏆«موفقیت نتیجه استمرار نظم‌های کوچک روزانه ماست که به چشم نمی‌آیند، ولی در نهایت منجر به نتایج و تفاوت‌های عظیمی می‌شوند.»
💯جهت انجام روزانه تمارین ارائه شده، توصیه می‌شود که این مقاله را مطالعه و از فایل‌های صوتی و پی دی اف آن جهت برنامه‌ریزی استفاده کنید.
🔐 فایل‌ها به صورت رمزدار می‌باشند و فقط مختص شرکت کنندگان دوره‌های آموزشی ذهن برتر می‌باشند.

 

 

 

4.1 21 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

92 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
فروشگاه
مقالات
خانه
دوره ها
جستجو
 
0
    0
    سفارشات شما
    سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه