آموزش تقویت حافظه - برای تقویت حافظه چی بخوریم؟

آیا می خواهید ذهن تان را هک کنید و تمام اطلاعات بزرگ و کوچک که قبل از این از یاد می بردید، و برای تان به خاطر سپاری آن ها سخت بود را حفظ کنید؟

آموزش تقویت حافظه - برای تقویت حافظه چی بخوریم؟

 

آموزش تقویت حافظه برای هک کردن ذهن.

 

آیا می خواهید ذهن تان را هک کنید و تمام اطلاعات بزرگ و کوچک که قبل از این از یاد می بردید، و برای تان به خاطر سپاری آن ها سخت بود را حفظ کنید؟

این اتفاق خوب میسر نمی شود مگر اینکه شما عادت های مثبت را در زندگی تان به کار ببرید.

در این مقاله قصد دارم تمام شگردهایی که خودم از سال ها قبل در زندگی ام به عنوان یک عادت مثبت، انجام دادم و به شاگردانم آموزش دادم را در اختیار شما بگذارم. تا به کار ببرید و تمرین کنید.

 

برای تقویت حافظه چی بخوریم؟

تا به اینجا در مقالات مختلفی که برایتان نوشتیم در مورد خواص خوراکی های تقویت حافظه ها به طور مفصل صحبت کردیم.

در سری مقالات آموزش تقویت حافظه قصد دارم به جمع بندی تمام نکات قبل بپردازم، و در نهایت بگویم برای تقویت حافظه چی بخوریم که بیشترین تاثیر را داشته باشد.

 

1- نوشیدن آب، موتور مغز را روشن می کند.

شاید بین همه ی خوراکی هایی که تا به حال نام بردم، هیچ کدام ارزان تر و موثرتر و قابل دسترس تر از آب نبوده است.

از نوشیدن آب چشم پوشی نکنید. اغلب افراد با اینکه تشنه هستند اما آب نمی نوشند. این تاثیر مستقیم بر کاهش عملکرد مغز و کند شدن روند تقویت حافظه دارد. برای اینکه بدانید با نخوردن آب چه بر سر مغز و حافظه تان می آورید به شما پیشنئهاد می کنم مقاله " تاثیر آب بر تقویت حافظه " را مطالعه کنید.

الان برای این که آب نخورید واقعا بهانه ای نیست. انواع اپلیکیشن ها برای یادآوری نوشیدن آب وجود دارد، که با نصب آنها به راحتی به شما یادآوری می کند.

جدیدترین اپلیکیشن های یادآوری نوشیدن آب، برای کمک کردن به تقویت حافظه شما:

 

- Drinking water

- Water drinking reminder

- Hydro coach

- Water your body full

 

که با یک سرچ ساده پیدا می کنید.

 

2- کندر، شفای حافظه

برای تقویت حافظه و داشتن ذهنی فعال، یک عدد کندر لازم است. در روز از آن استفاده کنید و مشغول جویدن آن شوید، کندر باعث می شود بلغم موجود در بدن دفع شود.

بلغمی شدن موجب کاهش حافظه می شود. البته معجون عالی ترکیب کندر و میخک و شکر، آن هم در اول صبح بهترین خوراکی برای تقویت حافظه است.

 

3- انار

انار برای مغز و حافظه خوشمزه ترین خوراکی است. اگر می توانید صبح ها یک لیوان آب انار میل کنید. اگر معده تان را اذیت می کند می توانید کمی شکر به آن اضافه کنید. انار هم چنین موجب جوانی و شادابی پوست و جلوگیری از پیری پوست و ذهن می کند.

 

4- مویز

برای چه کسی خواص مویز پوشیده است؟ روزی 3 تا مویز هم میل کنید برای تقویت حافظه ی خود بزرگترین قدم را برداشتید! به جای قند در کنار چای از مویز استفاده کنید، هم طعم خوبی دارد هم تقویت حافظه شما را ممکن می سازد.

 

5- ویتامین های گروه B

با وجود خواص بسیار زیادی که گروه ویتامین های B برای ما دارد، اما باید در نظر گرفت که ویتامین های گروه B برای جلوگیری از خطر زوال عقل بسیار مناسب و سودمند هستند.

برای تقویت حافظه ی خود می توانید در مواد غذایی مانند ماهی، پسته، ارده، هویج، شیر، بادام، تخم مرغ، چغندر و... بیابید. علاوه بر تقویت حافظه، می توانید برای درمان استرس و پیشگیری از آب مروارید، رفع خستگی های مزمن، درمان بیماری های گوارشی و ... استفاده کنید.

 

6- ویتامین های گروه E

ویتامین های گروه E مانند تخم آفتاب گردان، بادام، فندق، جوانه گندم، انبه و... خواص های زیادی برای پوست و مو، استقامت بدن و قدرت عضلات، بهبود بینایی و از همه مهم تر تقویت حافظه دارد.

پیشنهاد می کنم خواص ویتامین ها را بشناسید و از آن ها در رژیم غذایی روزانتان استفاده کنید.

 

7- شکلات تلخ

شکلات تلخ هم از جمله خوراکی هایی است که فوائد زیادی دارد از جمله، تقویت حافظه و کاهش وزن! در رژیم غذایی خود آن را بگنجانید تا با یک تیر دو نشان بزنید!

برای مطالعه بیشتر در خصوص خوراکی برای تقویت حافظه مقاله " تقویت حافظه با طب سنتی " را مطالعه کنید.

 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)