با این 4 گام اصلی مشتریان تان را به خود وفادار کنید.

مشتری مداری ابعاد گسترده ای دارد اما اولین و موثرترین قدم در نحوه ی صحبت کردن شما با مشتری است. مشتری خود را وفادار و ماندگار کنید.

با این 4 گام اصلی مشتریان تان را به خود وفادار کنید.

همه ی ما به نوعی درگیر فروش هستیم. این روزها یادگیری تکنیک های فروش نه تنها برای فروشندگان بلکه برای همه ی ما لازم است.

هرکسی به عنوان یک زن خانه دار، پدر، کارمند، دبیر، بازاریاب، فروشنده و... نیاز دارد به دیگران صحبت هایش را بفروشد. این اصلا معنای بدی ندارد، شما باید یاد بگیرید چگونه یک فرد تاثیرگذار باشید.

 

شاید بتوان ادعا کرد این روزها اگر کسی مبانی فروش را نداند بعید است بتواند در جامعه ای رشد کند.

بنابراین باید با اصول سخنوری و فن بیان آشنا شد و آن ها را به کار گرفت. اما در این بین فن بیان در فروشندگی و بازاریابی هنوز هم بین مردم و مخصوصا شاغلین این صنف اهمیت زیادی دارد.

 

چگونه از فن بیان در فروشندگی استفاده کنیم؟

فن بیان در فروشندگی فقط مختص به استفاده از کلمات نیست، بلکه از نوع صدا، نوع پوشش شروع می شود تا نحوه ی مناسب پاسخ به سوالات مشتریان، روش های جلب اعتماد مشتری، مهارت گوش دادن فعال و...

1- اعتماد در مشتری مداری ساختنی است.

فروش یک نوع مذاکره است، از زمانی که مشتری شما را انتخاب می کند و با شما شروع به صحبت می کند، شما وارد مذاکره شده اید.

با بررسی مذاکرات اصولی دنیا، یکی از تاثیرگذار ترین مباحث، ایجاد اعتماد در مشتری مداری است. برای اعتماد سازی کافی است صادق باشید، آنچه که از دل برآید لاجرم بر دل می نشیند، خودتان از محصولاتتان استفاده کنید و از نقاط قوت آن و تفاوت هایش برای مشتری خود تعریف کنید.

سعی نکنید به او بفروشید کافی است او را راهنمایی کنید و به او قدرت تصمیم گیری بدهید. اگر در ناخودآگاه شما نگرانی از فروش باشد، مشتری آن را درک می کند و نمی تواند به شما اعتماد کند.

 

  • به صدای من اعتماد کنید.

تا به حال فکر کردید صدای شما چه تاثیری می تواند بر مخاطب و مشتری شما داشته باشد. یک مطلب یکسان را دو نفر می گویند اما تاثیرگذاری آن دو یکی نیست.

صدایی قاطع در عین حال دلسوزانه از اصول فن بیان در فروشندگی است. مانند شخصی که قصد دارد به شما کمک کند.

سعی کنید در لحن گفتار خود آرام و منجی باشید تا کم کم مشتری شما از حالت فریز خارج شود و با شما صحبت کند، نیازهایش را بگوید تا بهترین کمک را به او داشته باشید.

 

2- یا منحصر به فرد هستید یا بازار فروش را ترک کنید.

این روزها انتخاب های مردم گسترده شده است، مطمئن باشید مشتری به غیر از شما، برندها و اشخاص دیگر را می تواند انتخاب کند.

اما این مهارت ارتباط و فن بیان در فروشندگی و مشتری مداری است که مشتری را قانع می کند و همراه شما نگه می دارد.

با این بازار فروش گسترده و برندهای مختلف، شما باید یک ویژگی منحصر به فرد برای ارائه داشته باشید، و این راهی برای قانع کردن مشتری است.

 

پیشنهاد می کنم هر روز که از خواب بیدار می شوید، از خود بپرسید چرا باید مشتری از من خریداری کند؟

 

3- فروشنده ی موفق همیشه لبخند دارد.

حتی اگر مشتری وارد واحد تجاری شما شد و به شدت شما را انتقاد کرد بی آنکه چیزی از شما بخرد، لبخند بزنید و انتقادهایش را با گوش کنید!

فن بیان در فروشندگی این نیست که شما همیشه در لحظات خوب و موفقیت باشید، گاهی اوضاع بهم می ریزد اما باز لبخند بزنید و خستگی ناپذیر باشید.

لبخند شما اعتماد را در مشتری بیدار می کند

، یک لبخند ساده ی شما باعث می شود، 10 درصد مشتری به خرید از شما وادار شود. لبخند شما حس رضایت و خرید عالی را در مشتری پدید می آورد.

 

4- احساس درد از تجربیات گذشته را در مشتری خود زنده کنید.

اغلب مشتری ها به شما اعتماد نمی کنند زیرا از تجربیات بد گذشته ی خود آسیب دیدند.

به دیگر فروشنده ها اعتماد کردند اما نتیجه ی خرید به هیج وجه رضایت بخش نبوده است.

فن بیان در فروشندگی همین است، با آنها صحبت کنید و دوست شوید تا بدانید دقیقا چرا اعتماد شان از بین رفته و چگونه ضرر دیده اند،

با این کار شما نقطه ی ضعف و قوت محصولات رقبایتان را می دانید و می توانید راحت تر نقاط قوت خود را توصیف کنید، این دریچه ای برای نفوذ شما به قلب و ذهن مشتری است. مشتری مداری راز های بزرگی دارد، تمام فوت و فن آن را به شما آموزش می دهیم.

 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)