محصلان برتر

یک سال تحصیلی در کنار شما و فرزند دلبندتان هستیم تا مسیر موفقیت را به آنها بنمایانیم.

محصلان برتر

موفقیت برای دانش آموزان ایران

یک سال تحصیلی در کنار شما و فرزند دلبندتان هستیم

فرزندان شما علاوه بر تحصیلات آکادمیک و تحصیل در مدرسه، نیاز به آموزش مهارت های زندگی و مهارت های فردی دارند. این مهارت ها اکتسابی هستند و می توان با آموزش این مباحث، فرزند خود را برای مدیریت یک زندگی موفق آماده کنید. برای یادگیری مهارت های زندگی همیشه وقت هست اما دانشمندان تایید کرده اند، بهترین زمان یادگیری مهارت های زندگی، سنین زیر 20 سال است.

همچنین فرزندان دلبند شما باید تحت تستی، به نام تست استعدادیابی، استعداد های خود را کشف کنند تا در بزرگسالی مسیر زندگی خود را به درستی انتخاب کنند و با آزمون و خطا، به استعداد شغلی و تحصیلی و ورزشی و...  خود پی نبرند. بلکه کاملا اگاهانه در مسیر درست زندگی قرار بگیرند و زمان خود را تلف نکنند.

 

  ما این مهارت ها را به بهترین شکل به فرزندان شما آموزش می دهیم پس بشتابید و زمان را از دست ندهید.  

 

برخی والدین تصور می کنند اگر فرزندشان موفقیت تحصیلی بالاتری داشته باشد لزوما انسان های موفق تری هستند، اما این درست نیس. لزوما همه ی دانش آموزان ممتاز افرادی شاد و با اعتماد به نفس و هوش هیجانی بالا نیستند.

باید فرزندان خود را برای زندگی آینده و موفقیت در زندگی اجتماعی و شغلی و تحصیلی آماده کرد.

 

محمد سیدا

درباره دغدغه اش برای فرزندان ایران می گوید:

او می گوید "دوره ی محصلان موفق وظیفه ی انسانی من است که دانش آموزانی را آموزش دهم که با هم سن های خود متفاوت تر و افراد موفقی در زندگی خود باشند."  هدف ایشان ،پرورش کودکانی است که مانند کودکان کشورهای پیشرفته ،دارای اعتماد به نفس بالا، جرئت ورزی، هوش هیجانی،هوش مالی بالایی دارند و تعاملات اجتماعی قوی دارند و موفقیت در آیند ه را سهم خود و کشورشان کنند.

محصلان موفق دوره ی جامعی است که مهارت های زندگی را به فرزندان شما می آموزد و زیر نظر روان سنج های حرفه ای، تست استعدادیابی کودکان انجام می شود و استعداد های آنها شناسایی و در جهت آن پرورش می یابند.

همچنین مشاوران برجسته در کنار شما و فرزندانتان هستند و می توانند ایرادهای رفتاری کودکان را شناسایی و در جهت رفع آن، کمک می کنند.

البته در دوره محصلان موفق به مباحث درسی هم توجه دارد اما به نحوی که اصول پایه ای مطالعه آموزش می دهدو شامل مباحث تندخوانی و تقویت حافظه است.

  همراه درس، به فرزندان خود مهارت های زندگی  شیوه ی صحیح زندگی کردن را بیاموزید.  


هدف از دوره ی محصلان برتر

دکتر محمد سیدا می گوید:

هدف اصلی ما در دوره ی محصلان موفق این است که دانش آموزان، در هر مقطع تحصیلی که هستند، پایه را درست انتخاب کنند و و بتوانند به موفقیت در آینده برسند و این موفقیت در همه ی ابعاد زندگیشان دیده شود، نه فقط در جهت تحصیلی.

 

هدف ما تربیت محصلان برتر است که بتوانند تبرهای خود را تیز نمایند و با تبرهای برنده به سوی محیط های کاری و شخصی و آینده ای قدرتمند پیش بروند.

 

اتفاقی که در ایران می افتد این است که کودکان ما بدون تشخیص استعداد هایشان، همه به طور یکسان تحت آموزش یکسان قرار می گیرند و در نهایت به سنی می رسند که با آزمون و خطاهای مختلف و هدر دادن زمان خود که بزرگترین سرمایه انسانی است، متوجه می شوند راه را اشتباه آمده اند و حالا باید مسیر دیگری برای زندگی خود انتخاب کنند. اما استعدادیابی، آزمونی است که باعث می شود این سرمایه بزرگ ذخیره شود و توان و انرژی فرزندمان در جهت درست به کار گرفته شود.

در این دوره فرزند شما، استعداد خود را شکوفا می کند، قدرت تشخیص و تمرکزش افزایش می یابد، هوش هیجانی و اعتماد به نفسش تقویت می شود و با کمک نتیجه ی تست استعدادیابی، انرژی خود را در جهت استعداد خود به کار می گیرد.

 

نگرانی اغلب والدین درباره ی دوره ی محصلان برتر

اغلب والدین از ما می پرسند: آموزش های این دوره کاملا جدید و بسیار جالب است اما فرزند ما زمان زیادی ندارد زیرا علاوه بر مدرسه به کلاس های مختلف آموزشی می رود و اغلب خسته است. ما چطور می توانیم یک کلاس جدید ثبت نام کنیم با توجه به این که هیچ زمان آزادی ندارد؟

ما معمولا در پاسخ به اینگونه والدین که خود  را مسئول می دانند و تلاش می کنند فرزندانی موفق در آینده داشته باشند می گوییم: ما از آگاهی شما نسبت به اینده فرزندتان متشکریم اما باید دقت کنید وقتی نمی دانید فرزندتان چه استعداد قابل پرورشی دارد چگونه او را به کلاس های مختلف می برید؟ آیا زندگی آینده فرزندتان فقط معطوف به کلاس های آموزشی از قبیل زبان، ورزش، موسیقی و... است؟ آیا مطمئن هستید فرزندتان با یادگیری همه ی این مباحث جز 1درصد افراد موفق جهان خواهد شد؟

به فرزندان خود یاد بدهیم ناخدای حرفه ای کشتی زندگی شان باشند تا بتوانند در شرایط طوفانی و سخت، از مسیر منحرف نشده و سرنوشت خود را به درستی انتخاب کنند.

دوره ی محصلان برتر به مثابه، یک برج مراقبت یا فانوس دریایی است که استعدادیابی شود و روی استعداد های خودش تمرکز کند و سریع تر به موفقیت برسد.

دکتر محمد سیدا می گوید: "کسی که زیاد زحمت می کشد زیاد نتیجه نمی گیرد، زحمت بایستی در جهت درست باشد که نتیجه ی درستی را به ارمغان آورد.

 

این دوره مهارت ها و آموزه های زیر را شامل می شود:


+ تست استعدادیابی

از همان ابتدا در مسیر موفقیت قرار می گیرید.

تست استعدادیابی به گونه ای مهندسی شده است که به شما و فرزند شما دید وسیع تری از توانمندی ها و استعداد های او می دهد.

استعدادیابی به مثابه چراغی است که راه را برای فرزند شما روشن می کند تا با دقت کافی آینده خود را انتخاب و برای آن برنامه ریزی کند.

 

+دوره ی تقویت حافظه و تندخوانی (حافظه و تکنیک برتر)

تمام موفقیت ها و پیشرفت های بشری از مهارت های ذهنی آغاز می شود. اشکال فرزندان ما نخواندن دروس نیست بلکه آنها نمی توانند از همه ی توانایی مغزشان استفاده کنند. فرزندان ما نحوه ی مطالعه صحیح را نمی دانند.

 در این دوره تمرین های کاملا عملی و کاربردی جهت تقویت حافظه و افزایش کارایی دو نیمکره مغز و افزایش تمرکز و دقت ، و هم چنین تمرین هایی جهت نحوه ی صحیح مطالعه، تندخوانی، تکنیک های مرور و خلاصه نویسی و.. با تدریس دکتر محمد سیدا، مرد حافظه ایران ،انجام می شود.

 

+ اعتماد به نفس

اعتماد به نفس احساس ارزشمندی و غنای درونی، احترام بر خویشتن و اطمینان به توانایی های خود است. اعتماد به نفس گوهری است درونی که حاصل باور قلبی هر فرد نسبت به خود است. کودکان ما باید علاوه بر موفقیت های تحصیلی خود، اعتماد به نفس بالایی نیز داشته باشند تا علاوه بر کسب موفقیت در زمینه های دیگر، به خود اعتماد داشته و از پس هر شرایط و موقعیت بحرانی در زندگی برآیند.

اعتماد به نفس خلا ای است که این روزها اغلب دانش آموزان ما از آن بی بهره یا کم بهره اند. دانش آموزانی را میبینیم که توانایی بالایی در زمینه ی تحصیلی دارند اما نمی توانند اظهار نظر کنند و یا در یک میهمانی، تعاملات قوی داشته باشند. اگر فرزند ما، اعتماد به نفس نداشته باشد حتی با شناخت استعداد هایش نیز نمی تواند در مسیر موفقیت قرار گیرد. پس استعدادیابی لزوما تعیین کننده موفقیت فرزند شما نیست بلکه اعتماد به نفس، همراهی مناسب در مسیر موفقیت اوست.

 

+ شخصیت شناسی

من کیستم؟ چرا با خواهر و برادرانم تفاوت دارم؟ انگار به یک مترجم نیاز دارم تا دیگران حرف های مرا بفهمند!

این ها و سوالات مشابه، فرزند شما را در سنین نوجوانی درگیر خود می کند. زیرا از سنین نوجوانی و جوانی، فرزند شما وارد تعاملات قوی تری و آگاهانه تری با محیط اطراف خود می شود و در این دوران نیاز دارد که افراد را بشناسد و ارتباطات موثرتری با آنها برقرار کند. اما اغلب فرزندان خود را بدون هیچگونه آموزشی مبنی بر اینکه خودشان دارای چه شخصیتی هستند و با دیگران چگونه تعامل داشته باشند وارد جامعه می کنیم و آنها کاملا سردرگم می شوند.

شخصیت شناسی و تعامل اجتماعی قوی یک استعداد ذاتی در فرزند ما نیست بلکه باید با آگاهی آن را در خود نهادینه کنند.

 

+ هوش هیجانی (EQ)

سال های سال تصور بر آن بود کهIQ – ضریب هوشی – تنها عاملی است که می تواند موفقیت افراد را تضمین کند در حالی که امروزه معتقدند هوش هیجانی عاملی مهم تر برای موفقیت و کشف استعداد ها است. هوش هیجانی شامل مهارت های زندگی، احساس مسئولیت پذیری و وظیفه شناسی، کنترل استرس و اضطراب،استعدادیابی شناخت هیجانات منفی و مقابله با آن ها، مهارت های تفکر خلاق و حل مسئله و تصمیم گیری و حل تعارضات بین فردی و... است.

 

+  برنامه ریزی عصبی کلامی – ان ال پی – ( NLP)

همه ی ما تجربه های موفقیت آمیزی در طول زندگی خود داشته ایم، حتی کسانی که که به موفقیت خود اعتقادی ندارند هم می توانند یک تجربه ی موفق هر چند کوچک داشته اند. ان ال پی علمی است که تجربه ی موفق را برای شما شبیه سازی می کند و به شما اثبات می کند که می توانید با الگوبرداری از تجربه های موفق، موفقیت های بزرگ تری را نیز تجربه کند. همچنین به محصلان برتر آموزش داده می شود که در عرض چند ثانیه خاطرات تلخ گذشته ی خود را فراموش کند. شاد بودن کار سختی و استعداد خارق العاده ای نیست، بلکه با همین تکنیک های به روز می توان شادترین فرزندان را داشت.

 

+ تکنیک رهایی از احساسات نامطلوب _ ای اف تی _ (EFT )

از طریق ضربه تراپی یا ضربه زدن های پیاپی بر روی نقاط حساس بدن و بیان جملات کمکی در کوتاه ترین زمان ممکن می توان از احساسات منفی و بد رها شد. تکنیک های بسیار ساده ای که هر کسی می تواند آن را به راحتی یاد بگیرد و با استفاده از آن روحیه ای شاد داشته باشد و از کوچکترین درد و ناراحتی رنج نبرد.

این موارد، مهارت های زندگی است که ما به عنوان والدین آگاه و مسئول باید آن ها را در به فرزندانمان آموزش دهیم. عده ای می گویند ما استعداد عجیبی در جذب انرژی منفی اطرافمان داریم حالا می توان به شما بگویم که با ای اف تی استعدادیابی شما اشتباه از آب درآمد!شما می توانید در عرض چند دقیقه از بدترین احساسات رها شوید.

 

+ آشنایی با آسیب های اجتماعی ( مواد مخدر )

با افزایش آسیب های اجتماعی و انواع کجروی های اخلاقی و اجتماعی در جوانان، یکی از دغدغه ها و نگرانی های والدین برای آینده فرزندشان، نحوه ی پیشگیری از ورود فرزندشان است. که البته موضوعی کاملا تخصصی و مهم است زیرا سختگیری های بیش از حد و آزادی افراطی، هردو نتیجه ی عکس دارد. به همین منظور آگاهی دادن بهترین راه پیشگیری است و این آگاهی را به نحوی برنامه ریزی کرده ایم که کاملا تاثیرگذار باشد.

 

+ مشاوره جنسی

نوجوانی یکی از چالش برانگیزترین دوران زندگی است  تجربیات مختلفی را در بردارد و سیستم بدن انسان دچار تحولاتی می شود از جمله بیداری جنسی و گرایش غریزی به جنس مقابل. بسیاری از تجربیاتی که نوجوانان در این سن دارند مربوط به ترشحات هورمونی است اما به علت عدم آگاهی، نوجوان آن را عشق تلقی کرده و دچار آسیب های شدید روحی و اختلال در جریان زندگیش می شود. پس بهتر است این تغییر و استعداد ذاتی که در زندگی هر فردی رخ می دهد را کاملا منطقی به فرزند خود آموزش دهیم تا برخوردی منطقی با این تحولات درونی خود داشته باشند و از مسیر موفقیت زندگی منحرف نشوند. این موضع اهمیت به سزایی دارد زیرا گاهی یه انتخاب اشتباه در دوران نوجوانی موجب می شود آینده فرزند ما به کلی تغییر کند و تباه می شود.

 

+ استفاده بهینه از فضای مجازی

فضای مجازی می تواند تهدید باشد یا فرصت! این انتخاب فرد است که کدام را انتخاب کند. نوجوان با هیجانات که در سر دارد به سختی می تواند مسیر درست را انتخاب کند مگر اینکه، آموزش استفاده صحیح را در اختیار او قرار دهید . خیلی از فرزندان ما استعدادهای فوق العاده ای در زمینه فضای مجازی و پیشرفت این علم دارند اما فقط در جهت تهدید از آن استفاده می کنند در صورتی که می توان راه را نشان داد، استعدادیابی کرد، و او را به سمت استفاده صحیح از این دنیای نامحدود هدایت کرد.

 

+ آموزش دفاع شخصی

آگاهی از علوم ورزشی و به کارگیری آن یکی از سرگرمی ها و البته ملزومات زندگی سالم برای فرزندانمان است. چه بسا این ورزش، یادگیری هنرهای رزمی و البته دفاع شخصی باشد. در جامعه ای که دائما خبر از آدم ربایی و قتل و آزارهای جنسی می شنویم، طبیعی است یکی از نگرانی های ما دفاع از فرزندمان است. بهتر است دفاع از خود را به فرزندان خود آموزش دهیم تا بتوانند در هر شرایطی و با هر فیزیک جسمانی ای از خود به راحتی و با انجام چند تکنیک دفاع کنند. آموزش دفاع شخصی هیچ ارتباطی به استعدادیابی و فیزیک جسمانی و نوع جنسیت و قد و وزن و... فرزندمان ندارد و با هر شرایطی می توان آن را یاد گرفت.

دوره ی متفاوت محصلان برتر موجب موفقیت در تحصیل و مهمتر از آن موفقیت در تمام جنبه های زندگی و تربیت انسان هایی شاد، موفق و خلاق می شود.


 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)