کارگاه یک روزه حس برتر

روان شناسی خط وامضا

چهره شناسی
ارتباط موثر
تله پاتی
زبان بدن

مهلت ثبت نام: 1397/12/16


عنوان بلیت تعداد قیمت هر بلیت (تومان)
بلیط یک نفره حس برتر خرید
بلیط دو نفره حس برتر 650,000 خرید

زمان برگزاری : جمعه 17 اسفند 97 به مدت یک روز
ساعت : 9 الی 18
محل : تهران - دانشگاه شهید بهشتی - (آدرس دقیق 3روز قبل از شروع کارگاه اطلاع رسانی می شود)
محل برگزاری کارگاه بر روی نقشه

توضیحات

متشکریم که وارد این صفحه شدید. اگر سعی در خواندن زبانِ بدن دیگران دارید راهِ درستی را آمده‌اید: 
کارگاه "حس برتر" محمد سیدا شما را کمک خواهد کرد تا آگاهانه برای موفقیت در ارتباطات، مذاکرات و گفتگوها از زبان بدن استفاده کنید.


دیگران به شما " احترام " می گذارند و " اعتماد " می کنند، هنگامی که بتوانید " ارتباط موثر " با آنها برقرار کنید.

برای برقراری ارتباط موثر و مفید با دیگران باید بتوان آنها را شناخت و با آنها ارتباط مناسب با شخصیت شان برقرار کرد. در واقع شناخت ابعاد متفاوتی را شامل می شود، اما برای برقراری ارتباط موثر و سودمند بایستی شخصیت شناسی افراد را در اولویت قرار داد. روان شناسان معتقدند هر فردی دارای شخصیت منحصر به فرد است اما در این بین نکات مشترکی را می توان یافت که باعث میشه دانش شخصیت شناسی راهکارهای موثری را در اختیار افراد قرار دهد.

چگونه شخصیت شناسی کنیم؟

شخصیت شناسی افراد دانشی است که ابعاد مختلفی را شامل می شود و آزمون ها و راه های مختلفی برای شناخت تیپ شخصیتی خود و دیگران وجود دارد. اما چیزی که ما در کارگاه های حس برتر مورد توجه قرار می دهیم، شخصیت شناسی چهره است، که به سرعت قابل یادگیری است و به همان سرعت قابل استفاده است.

+ شخصیت شناسی چهره

 با شخصیت شناسی چهره، شما به راحتی می توانید فرد مقابل خود را شناخته، ارتباط موثر با او برقرار کنید و به راحتی در آن تبحر پیدا کنید. چهره ی افراد شامل پیشانی، چشم ها، بینی، لب، گونه و... همه بیانگر نوعی پیام از ذات و شخصیت درونی افراد است، وحتی بعضی از این مولفه ها مانند ابرو نمایانگر نوع زندگی ای که شخص در طی عمرش گذرانده است. با شخصیت شناسی چهره، شما می توانید به باورها و اعتقادات و نگرش فرد به زندگی پی ببرید.

شاید بپرسید شناخت این مباحث چه کمکی به ما می کند؟ وقتی فردی را شخصیت شناسی چهره کردید، حال به همه ی افکار و بینش ها و اعتقادات و باورها و ححتی علایقش واقفید و این ها اطلاعات کمی از دنیای درونی یک فرد نیست، سالها زمان لازم است تا شخصی را بر حسب تجربه بشناسید و بدانید دقیقا در دنیای درونش چه اتفاقی می افتد. گاهی با افرادی برخورد می کنید که نیت خوبی از برقراری ارتباط با ما ندارند و یا عادت به دروغگویی دارند. با دانستن شخصیت شناسی چهره ما می توانیم به راحتی به دنیای درون و افکارشان پی ببریم و این اطلاعات بسیار باارزش است و بر روی ارتباط موثر و سودمند ما با دیگران تاثیر می گذارد . گاهی در یک جلسه مهم هستید و فکر می کنید ایده ی کارآمدی را دارید و باید مدیران دیگر را با خود هم رای کنید پس از دریچه ی نگاه و باورهای آن ها، ایده ی خود را مطرح می کنید. گاهی یک معلم نمی تواند با دانش آموزان خود ارتباط موثری برقرار کند، و یا یک فروشنده با مشتریان خود.

+ شخصیت شناسی با امضا

 نوع دیگری از شخصیت شناسی که در کارگاه ذهن برتر مورد بررسی قرار می گیرد، شخصیت شناسی با امضا و خط است. شما حتی از روی امضای فرد مقابل هم می توانید تشخیص دهید که چه روحیه ای دارد، و حتی در کدام نقطه ی زندگی خود با شکست و ضعف و قدرتمندی مواجه است. در واقع هر امضا دارای 4 ناحیه است که اگر امضای شما هر چهار ناحیه را پوشش دهد شما دارای شخصیت غنی و در همه ی ابعاد زندگی تجربه و پختگی کامل را داراست. به طبع خالی بودن هرکدام از این نواحی، نشان دهنده ی بی تجربگی یا کم تجربگی و یا ضعف فرد در آن موقعیت از زندگی است.

+ از زبان بدن چه میدانید؟

ابعاد دیگری از این شخصیت شناسی از روی المان های اندام های بدن است، که در اصطلاح به آن زبان بدن می گویند. بله درست است بدن ما زبان دارد! و به راحتی با اطرافیانمان صحبت می کند. اندام های ما طبق خلق و خوی ما شکل می گیرند و پیام های مختلفی را به افرادی که با ما ارتباط دارند، منتقل می کنند. اندام های بدن ما در لحظه هم می تواند منتقل کننده پیام ما باشند، برای مثال دست های گره کرده نشان دهنده ی عدم رضایت و نظر مخالف است، هر وقت در سخنرانی و یا جلسات اداری و خانوادگی، فردی را دیدید که دست هایش را در سینه گره کرده بدانید باید نحوه ی گفتار خود را تغییر داده، و فرد را با خود همگام کنید و یا فضایی را باز کنید تا علت مخالفت را بیان کنند. یا اگر فردی را دیدید که دست هایش را به پشت کمر خود گره کرده در حال پنهان کردن مطلبی است.  حتی از نوع راه رفتن و یا نوع حالت ابروها و یا نوع نگاه هم می توان به دنیای درون آدم ها پی برد. برای مثال فردی که هنگام صحبت کردن بینی خود را لمس می کند، در حال دروغ گفتن و پنهان کردن مطلبی است.

مبحث دیگری که بسیار خواهان دارد و برای ارتباط موثر با دیگران بسیار کارآمد است، تله پاتی و انتقال افکار است.

آیاتله پاتی حقیقت دارد؟

بر اساس 20 سال تجربه ی عملی و اثبات شده ی خود به شما عرض می کنم که تله پاتی و انتقال افکار راهی موثر برای برقراری ارتباط فکری با دیگران است. در کنار موارد دیگر که در مورد ارتباط موثر برای شما گفتیم، می توانید از قدرت شگفت انگیز انتقال افکار هم بهره مند شوید. این مباحث را تا به حال در خیلی از سازمان ها و حتی ادارات پلیس آموزش داده ام و تاثیر به سزایی در موفقیت ها و پیروزی های زندگی و سازمانی آنها داشته است.

تله پاتی راهی برای برقراری ارتباط با فردی است که شما می خواهید و این ارتباط به دلیل اینکه از طریق امواج صورت می گیرد، ارتباطی به فاصله نداشته و در فواصل مکانی زیاد هم می توانید آن را به کار ببرید. امری که در برقراری تله پاتی اهمیت به سزایی دارد و باعث قوی تر شدن ارتباط موثر بین شما و گیرنده ی امواج می شود، آگاهی از شرایط خود و موقعیت فرد گیرنده است. به همین دلیل بهترین زمان برای تله پاتی، شب قبل از خواب توصیه شده است. زیرا در این حالت می دانید فرد مورد نظر در چه حالتی قرار دارد و هم چنین خود و گیرنده تان ذهن آزاد برای تبادل امواج را دارید. یکی دیگر از مواردی که در تله پاتی اهمیت دارد، آرامش ذهن هنگام انتقال افکار و امواج است. ذهن باید در خالی ترین وآرام ترین وضعیت خود قرار گیرد تا نتیجه ی مطلوب تری را بدست آورید. به همین منظور توصیه می شود قبل از تله پاتی حتما تن آرامی و ریلکسیشن انجام دهید.

+ چگونه ریلکسیشن کنیم؟

ریلکسیشن یا تمرینات تن آرامی برای آرام سازی ذهن و افکار انجام می شود، به گونه ای که تمامی افکار منفی و هیجانات که حتی ممکن است مثبت بوده اما باعث می شود ذهن به شدت به آنها درگیر باشد را از بین برده، و برای مدتی به هیچ چیز فکر نکنید. در واقع ذهن نمی تواند به هیچ چیز فکر نکند. همین که شما می گویید به هیچ چیز نمی خواهم فکر کنم انواعی از افکار مختلف به سرعت به ذهن شما خطور می کند. این طبیعت ذهن انسان است. یکی از ساده ترین راه های کسب آرامش و آرام کردن ذهن این است که، برای چند دقیقه اجازه بدهید هر فکری که به ذهنتان می رسد بیاید و برود، با سرعت زیاد آنها را عبور دهید و اجازه ندهید بمانند و به آنها فکر کنید. فقط  اجازه دهید افکار به سرعت از ذهنتان رد شود. بعد از این تمرین آرامش خاصی را در ذهن خود حس خواهید کرد. ریلکسیشن به شما در برقراری ارتباط موثر و تله پاتی با دیگران بسیار کمک می کند. حتی قبل از خواب برای داشتن یک خواب آرام ریلکسیشن را به شما توصیه می کنم.

کارگاه حس برتر شخصیت شناسی چهره و برقراری ارتباط موثر

در کارگاه حس برتر با موثرترین نکات برای ایجاد ارتباطی سازنده که زندگی شما را تغییر خواهد داد آشنا می شوید. براساس 20 سال تجربه عملی و اثبات شده، دکتر محمد سیدا تجربه خود از مشاوره و آموزش در چندین مرکز علمی و تحقیقاتی کشور را در طی یک روز به شما ارائه خواهد کرد. در سمینارهای گذشته، تا کنون هزاران نفر از مدیران، مشاوران، محصلان و علاقه مندان به" چهره شناسی و ارتباط موثر" شرکت کرده اند و موفقیت ها و پیروزی های بسیاری از آن زندگی یا سازمان خود کرده اند. در طی یک روز انواع ابزارها و تکنیک های اجرایی و عملی را در جهت تاثیرگذاری بیشتر و برقراری ارتباط فکری بهتر با افراد خواهید آموخت. هم چنین در این دوره تله پاتی، ارتباط موثر، زبان بدن، شخصیت شناسی چهره ، نفوذ و صمیمیت، روان شناسی خط و امضا مواردی هستند که به صورت کاملا عملی و کاربردی آموزش داده می شوند.

نمایش بیشتر
دانلود :

ویدئوهای موسسه ذهن برتر