کارگاه دو روزه تکنیک برتر

دلایل کندخوانی
شرایط اولیه مطالعه
تندخوانی
خواندن بدون فراموشی
روش های یادگیری مطالب محاسباتی
طریقه یادگیری زبان های خارجی
روش های موفقیت در امتحانات

مهلت ثبت نام: 1397/12/8


عنوان بلیت تعداد قیمت هر بلیت (تومان)
بلیط دو نفره کارگاه تکنیک برتر 950,000 خرید
بلیط تک نفره کارگاه تکنیک برتر خرید

زمان برگزاری : پنج شنبه و جمعه 9 و 10 اسفند
ساعت : 9 الی 17
محل : تهران - دانشگاه شهید بهشتی( آدرس دقیق یک هفته قبل از کارگاه اعلام می شود)
محل برگزاری کارگاه بر روی نقشه

توضیحات

متشکریم که وارد این صفحه شدید. اگر سعی در پیشرفت بیش از پیش و افزایش سرعت مطالعه خود را دارید، راهِ درستی را آمده‌اید: 
 


با سرعت نور کتاب بخوانید و شب امتحان آسوده بخوابید!

شاید این جمله برای خیلی از ما تعجب برانگیز باشد و قادر به درک آن نباشیم، حتی کسانی که در طول ترم و یا سال تحصیلی تمام تلاش خود را به کار گرفته اند نیز شب امتحان را با استرس سپری می کنند. اما می توان با روش مطالعه صحیح، سریعتر از گذشته مطالعه کرد و از درک بالاید مطالب برخوردار بود و در نهایت به نتیجه مطلوب رسید.

تندخوانی یکی از روش مطالعه صحیح، برای رسیدن به بالاتری سرعت همراه با درک حداکثر مطالب است که به شما کمک می کند زمان خود را صرفه جویی کنید و برای کارهای مهم تر زمان مناسب را داشته باشید.

چرا تندخوانی؟

با پیشرفت علم و تکنولوژی، ثانیه به ثانیه اطلاعات در هر رشته ای در حال تکامل است و برای موفقیت در هر حوزه ای که فعالیت می کنیم، باید خود را همگام با این پیشرفت کنیم. بهترین راه پیشرفت و همگام سازی خواندن مطالب مرتبط با حوزه ی تخصصی است. همه ی افراد موفق دنیا، کتاب های حوزه ی تخصصی خود را به صورت کاملا به روز مطالعه می کنند. اما دلیل اکثر کسانی که کتاب نمی خوانند، سرعت پایین در مطالعه است و آشنا نبودن با تکنیک های روش مطالعه صحیح و تندخوانی می باشد.

آیا تندخوانی واقعیت دارد؟

تندخوانی روشی است که بر روی توانایی های خودتان تمرکز می کنید و با ارتقا آنها به موفقیت می رسید. تندخوانی روش عجیب و غریب نیست که نتوانید از پس آن برآیید، کافی است چشمان خود را عادت به سریع خواندن و دنبال کردن انگشت اشاره خود بر وی خطوط کتاب کنید، و به توانایی که خداوند در وجود همه ی ما قرار داده است، ایمان داشته باشیم. در واقع ما در کودکی از این تکنیک استفاده می کردیم فقط سرعتمان کمتر بود و به اشتباه ما را وادار کردند که دست از روی خطوط برداریم.

چطور تندخوانی کنیم؟

در روش تندخوانی شما ابتدا باید به دلایل کندخوانی پی ببرید تا متوجه شوید چه کارهایی موجب می شود سرعت شما در مطالعه پایین باشد. یکی از این دلایل کلمه خوانی است. کلمه خوانی به این صورت است که چشم شما از کودکی عادت داشته هنگام مطالعه کلمه ها را به صورت تک تک و جدا جدا بخواند اما این اشتباه است. زیرا ما با مفهوم کلی یک جمله کار داریم نه با تک تک کلمات به کار برده شده، کلمات فقط نقش تفهیم مفاهیم را دارد. در بسیاری از کتاب ها فقط 20 درصد مطالب جدید هستند و 80 درصد آنها، قبلا در کتاب های دیگر گفته شده است و یا جهت تفهیم موضوع به کار گرفته می شود که مطالعه کنندگان حرفه ای می دانند نیازی به خواندن آنها نیست. در روش تندخوانی به شما آموزش داده می شود که جمله خوانی و عبارت خوانی را جایگزین کلمه خوانی کنید.

یکی دیگر از این دلایل مکث طولانی چشم بر روی کلمات است. اغلب وقتی در حال کتاب خواندن هستیم ناخودآگاه می بینیم دقیقه ها یا حتی یک ساعت است که روی یک کلمه یا پاراگراف ماندیم و ذهنمان پراکنده شده است و به چیز دیگری فکر می کنیم. که البته این شتباه در مطالعه است و روش مطالعه صحیح به نحوی باید باشد که ذهن شما متمرکز به مطالعه باشد تا مطالب را به خوبی درک کرده و به ذهن بسپارید. برای این منظور در روش تندخوانی قانون وجود دارد که شما باید خط ها را با انگشت اشاره ی خود دنبال کنید. در این صورت شما ذهن و چشم خود را عادت می دهید که به دنبال خطوط حرکت کرده و بخواند. با اینکار میزان حواس پرتی کاهش می یابد و موفقیت در مطالعه نصیب شما می شود.

 در تندخوانی سیدا، ابتدا تمامی دلایل کندخوانی را مورد بررسی قرار می دهند و برای یک به یک آنها راه حل ارائه می شود، سپس شرایط مطالعه مفید ذکر می شود. زمان و محل و نور و شرایط فیزیکی محل مطالعه، تاثیر قابل توجهی بر میزان ادراک و فهم شما دارد و می توان با اطمینان گفت یکی از روش مطالعه صحیح و مفید توجه به شرایط محل مطالعه است. به طوریکه نور به چه میزان و به چه صورتی به کتاب تابانده شود میز و صندلی مطالعه چگونه باشد. برای مثال بهترین زمان مطالعه صبح ها و شب ها است. شب ها قبل از خواب یکی از مفیدترین زمان ها برای مطالعه می باشد، زیرا هنگام خواب، ذهن شما تا صبح مشغول تکرار و مرور آن چیزی است که در لحظات پایانی انجام داده می باشد. صبح ها قبل از طلوع آفتاب نیز به علت تولید امواج آلفا در بالاترین سطح خود، بهترین زمان برای یادگیری است.

مطالعه بدون فراموشی

یکی از بهترین های روش مطالعه، استفاده از روش های صحیح برای ماندگاری و تثبیت آنچه خوانده شده است، می باشد. در واقع فقط به کارگیری تکنیک صحیح مطالعه و تندخوانی کافی نیست، بلکه باید آنها را در ذهن خود برای همیشه ماندگار کنید و هر زمان که به آنها احتیاج داشتید بدون هیچ دردسری، به یاد آورید. این یک تکنیک است که در کارگاه های تندخوانی سیدا، به طور مفصل هر 8 مرحله ی آن، به صورت کاربردی و عملی توضیح داده می شود.

یک تمرین کاربردی برای تندخوانی سیدا

این یک تمرین آسان و موثر است که شما با انجام آن به صورت مداوم – حداقل 100 صفحه در روز – پیشرفت خود را به طور کاملا محسوس مشاهده می کنید.

شما کافی است تمرینات زیر را به این صورت انجام دهید: یک کتاب بردارید و آن را برعکس نگه داید (برای اینکه ذهن و چشم شما درگیر کلمات و محتوا نباشد این تمرین صرفا جهت عادت چشم به حرکت سریع از روی کلمات و شروع تندخوانی است)، سپس یک خط را در ذهن خود به سه قسمت تقسیم کرده و با انگشت اشاره خط ببرید . (به صورت تمرین 3). و سپس همین کار را با خط بردن یک خط کامل انجام دهید.(تمرین 1)

تندخوانی سیدا

در تندخوانی سیدا همچنین به شما، یادگیری مباحث محاسباتی و زبان های خارجی نیز آموزش داده می شود.

مزایای تندخوانی چیست؟

شما با تندخوانی می توانید مطالب مهم را از غیر مهم تشخیص داده و برای مطالبی که مهم نیست وقت خود را هدر ندهید. بسیاری از دانش آموزان و خوانندگان بر روی مطالب غیر مهم ساعت ها زمان می گذارند تا به طور کامل درک کنند در صورتی که شاید آن موضوع، اصل مطلب نباشد. تشخیص همین موضوع کار آسانی نیست و نیاز به تخصص و تمرین دارد.

با افزایش سرعت در مطالعه، شما می توانید کتاب های بیشتری مطالعه کنید و این باعث افزایش سطح اطلاعات شما و در نهایت افزایش سطح فرهنگ جامعه می شود. سرانه ی مطالعه در ایران، این کشوری که همیشه از منظر فرهنگ و تمدن زبان زد بوده است، بسیار کم است. یکی از علت های آن کندخوانی است و شما با یادگیری تکنیک های تندخوانی، گامی مهم در ترویج فرهنگ در کشور برمی دارید.

وقتی کتاب می خوانید سطح اطلاعات خود را در زمینه رشته و حرفه ی خود، یا هر زمینه ی دیگری که به آن علاقه مندید افزایش می دهید و این موجب افزایش اعتماد به نفس شما می شود. وقتی اعتماد به نفس شما زیاد می شود شما می توانید با آرامش و نشاط بیشتری به کارهای خود بپردازید و احساس قدرتمندی می کنید.

کتابخوانی مزایای زیادی دارد که همیشه در تبلیغات درباره آن صحبت شده است،حال توجه کنید با دانستن روش مطالعه صحیح و تندخوانی تا چه میزان رشد و پیشرفت سهم ما می شود. هدف ما در تندخوانی سیدا رسیدن به این مهم است و قصد داریم گامی اساسی و پایه ای را در جهت ترویج فرهنگ برداریم.

نمایش بیشتر
دانلود :

ویدئوهای موسسه ذهن برتر