تاثیر انتخاب نادرست ورزش و آسیب های جسمانی برای کودکان

ورزش برای فرزندان ما امری مهم است اما اینکه فرزند ما در چه رشته ای استعداد دارد مسئله ی مهمی است که باید آن را کشف کنیم.

تاثیر انتخاب نادرست ورزش و آسیب های جسمانی برای کودکان

همیشه شنیدیم :عقل سالم ، در بدن سالم                                                        

همیشه در زندگی ،از همان روزهای کودکی ،به آدم هایی برخورد کردیم که به ما گوشزد کردند حتما ورزش را در اولویت زندگی خود قرار دهیم.

مخصوصا پدربزرگ ها یکی از نصیحت ها و پندهای معروفشان همین مسئله ی ورزش است. زیرا همه میدانیم ورزش چه نقش موثر و مفیدی در زندگی ما دارد.

برایان تریسی در کتاب "انضباط شخصی"، 9 عامل که منجر به رعایت انضباط شخصی و در نتیجه رسیدن به موفقیت می شود ،معرفی می کند. یکی از این عوامل ،ورزش کردن مداوم است.

 

تاثیر ورزش در سلامتی کودکان چیست؟

ورزش کردن برای کودکان یکی از الزامات است. زیرا فرزند شما ،درحین ورزش فعالیت و تحرک فیزیکی داشته و علاوه بر تاثیرات مثبتی که در رشد و سلامتی و تناسب اندام او دارد باعث شادی و روحیه بالا و افزایش اعتماد به نفسش خواهد شد.

 

تاثیر ورزش بر ذهن کودکان چیست؟

کودکان نیاز دارند که بازی کنند در بین دوستان خود باشند ،بدوند ،فعالیت کنند ،گاهی از شدت هیجان جیغ بزنند و خوشحالی کنند. با این کارها فرزند شما احساس بهتری خواهد داشت.

 

برای مثال تصور می کنید تاثیر بازی فوتبال برای کودکان چیست؟

فوتبال به دلیل اینکه یک بازی جمعی و گروهی است به فرزند شما مهارت های اجتماعی مانند : اشتراک گذاری ،رعایت کردن نوبت ،همکاری کردن ،مسئولیت پذیری ،یادگیری شکست و پیروزی و... را یاد می دهد. هم چنین مهارت های فیزیکی مانند دویدن ،تناسب اندام ،هماهنگی اندام های مختلف باهم را یاد می دهد.

همه ما با تاثیرات مثبت ورزش کردن برای کودکان را می دانیم اما سوال اینجاست که:

 

چه ورزشی برای فرزند ما مناسب است؟

 

فرزند ما در کدام رشته ی ورزشی استعداد دارد؟

 

هوش بدنی (جنبشی) چیست؟

یکی از انواع هوش هایی که می توان در هر فرد بررسی کرد ،هوش بدنی است. در این هوش بررسی می شود که فرزند شما دقیقا در چه رشته ی ورزشی ای استعداد دارد

و آیا اصلا فرزند شما باید سخت ورزش کند و می تواند یک ورزشکار حرفه ای شود یا باید ورزش را به عنوان یک تفریح و فقط جهت حفظ سلامتی انجام دهد.

گاهی کودکانی را می بینیم که با فشار والدین وارد یک ورزشی می شوند که نه آن را دوست دارند و نه استعدادی در آن زمینه دارند. اتفاقا دائما هم مورد سرزنش والدین خود قرار می گیرند و آنها را با کودکان دیگر مقایسه می کنند.

این ورزش نه تنها آثار مفید برای فرزند ما ندارد بلکه باعث کاهش اعتماد به نفس و عزت نفس او می شود!

پس ...

 

چگونه به استعداد ورزشی فرزند خود پی ببریم؟

برای این منظور آزمون ها و استعداد سنجی هایی صورت می گیرد که استعداد فرزند شما را در هر زمینه ای به ویژه ورزش را کشف می کند. و شما از آن پس میتوانید فرزند خود را در همان راستا پرورش دهید. در مورد استعدادسنجی فرزند شما در ورزش ،در سمینار بزرگ محصلان برتر با جزییات بیشتری صحبت می شود.

 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)