«محمد سیدا» کیست؟؟

مرد حافظه ایران کیست؟ از زندگی او بیشتر برای شما می گوییم...

مرد حافظه ایران کیست؟ 

 

دکتر محمد سیدا، در سمیناری که در تابستان سال 2001 با حضور نمایندگانی از 74 کشور صاحب نام دنیا در آمریکا برگزار شد، با تکیه بر ظرفیت ها و توانایی های ذهنی شان از سوی آقای "کوین ترودو" _ مرد حافظه جهان _ به عنوان مرد حافظه ایران نام گرفتند، و بار دیگر افتخاری برای ایران در سطح بین المللی رقم خورد.

ایشان قدرت ذهنی و حافظه ی بی نظیری دارند و می توانند هزاران عدد و رقم را در کوتاه ترین زمان ممکن به خاطر بسپارند.

از دیدگاه مرد حافظه این کار غیر ممکن نیست و همه می توانند با یادگیری و به کارگیری روش هایی که ایشان سال ها در کلاس ها، کارگاه ها و سمینارها آموزش داده اند، به این موفقیت دست پیدا کنند، این یک شعار نیست بلکه استفاده از نعمت و موهبتی است به نام " حافظه " ، که خداوند در خلقت همه انسان ها نهاده است، فقط کافیست روش صحیح به کارگیری آن را بدانیم.

همانطور که در این 25 سال تجربه کاری، دکتر سیدا با افراد مصمم در این حوزه کار کردند و آن ها را برای حضور در عرصه ی  رقابت بین مردان حافظه جهان آماده کردند.

 

مرد حافظه ایران

حافظه ی شگفت انگیز دکتر سیدا حتی مورد توجه خبرگزاری های داخل و خارج از کشور قرار گرفت، و مصاحبه های زیادی با ایشان انجام شد، زیرا برای خیلی از ما داشتن چنین حافظه قدرتمندی که بتواند هزاران عدد یا اسم ناآشنا را در چند دقیقه به خاطر بسپارد و به یادآورد کار دشوار و دور از ذهنی است.

فیلم زیر مصاحبه ی شبکه ایرنا با مرد حافظه ایران،" دکتر سیدا "، پیرامون حافظه و افزایش تمرکز است. به شما پیشنهاد می کنم برای آشنایی بیشتر با مرد حافظه ایران، و اعتماد به قدرت ذهن خودتان، این فیلم را مشاهده کنید:

 

 

 

سوابق محمد سیدا

محمد سیدا از سال 1372 به طور رسمی و قبل از آنها به طور غیر رسمی، مباحث عملی و کاربردی برای تقویت حافظه، افزایش تمرکز و تندخوانی را به مشتاقان تدریس می کردند.

از همان زمان شاگردان و حتی اساتید زیادی را تربیت کردند و باعث موفقیت های بسیاری از افراد، در زمینه شغلی و تحصیلی و زندگی شخصی شان شدند.

و همیشه نامه های محبت آمیز از موفقیت های این عزیزان استاد سیدا را در این مسیر مشتاق تر و فعال تر و پویاتر می کرد، تا به افراد بیشتری این آموزش ها را انتقال بدهند.

در این 25 سال، دانشگاه های معتبر ایران، سازمان ها، ارگان ها و ادارات مختلفی از دکتر محمد سیدا دعوت کردند تا مباحث کاربردی خود را به دانشجویان و اساتید دانشگاهی، کارمندان، مدیران ارشد، افسران پلیس، مقامات دولتی و ... آموزش دهند، و به پاس آن تقدیرنامه های با ارزشی را به ایشان تقدیم کردند.

 

مرد حافظه

محمد سیدا

 

در شهرهای مختلف ایران از ایشان دعوت شد و حتی عنوان " شهروند افتخاری" در شهرهای بانه و گنبدکاووس و... را به ایشان تقدیم کردند، که از افتخارات مجموعه ذهن برتر است، و به این همه لطف و محبت می بالیم.

ایشان در این سال ها کتاب های 12 گانه ای در خصوص موفقیت در همه ی ابعاد زندگی (تقویت اعتماد به نفس، ارتباط موثر، مثبت اندیشی، مدیریت زمان، موفقیت در ازدواج و...) نوشتند که بارها و بارها به چاپ رسید و همچنان مورد استقبال همراهان ذهن برتر قرار می گیرد.

 

کتاب های دکتر سیدا

 

محمد سیدا: موفقیت من با خواندن دو کتاب آغاز شد...

موفقیت من داستان جالبی دارد که به بیماری پدرم برمی‌گردد. زمانی که پدر من در مهاباد دیالیز می‌شد من کنارش می‌ماندم و حین دیالیز مراقبش بودم، اما داستان در ارومیه کمی متفاوت‌تر شد.

در بیمارستانِ ارومیه چون تعداد دستگاه‌ها و به دنبالِ آن تعداد پرسنل بیشتر بود، مجموعۀ آنجا اجازۀ ورود همراه بیماران را حین دیالیز نمی‌دادند و به همین دلیل حدود 4 تا 5 ساعت، باید به تنهایی سر می‌کردم.

بیمارستان خارج از شهر بود و برای همین من وارد محدوده شهر شدم و گذرم به یکی از کتابخانه‌ها افتاد. دو کتاب توجه مرا به خود جلب کرد؛

کتاب اول «حافظه در روانشناسی» و کتاب دیگر «مانیتیسم شخصی» نام داشت.

 

من درحیاط بیمارستان این دو کتاب را خواندم و از آنجا بود که به بحث حافظه خیلی بیشتر از قبل علاقه ‌مند شدم.

این کتاب‌ها مسیر را به من نشان دادند و اینطور نبود که دقیقا بر اساس کتاب‌ها عمل کرده باشم، بلکه من بسیاری از روش‌هایی که در کتاب‌ها بود را به سبک خودم تغییر دادم و تکمیل‌ کردم.

بعد از مطالعه این کتاب‌ها دلم می‌خواست نتیجه یافته‌هایم را با همکلاسی‌هایم در میان بگذارم. زمانی که به مدرسه برگشتم چند تکنیکی که از خواندن کتاب‌ها یاد گرفته بودم را با چند نفر از دوستانم در میان گذاشتم. عده‌ای به من خندیدند و اصلا حرف‌هایم را جدی نگرفتند اما 2 نفر از دوستانم با من همراهی کردند، و من با وجود اطلاعات پراکنده و ناقصم در آن دوره زمانی، با آنها اطلاعاتم را به اشتراک می‌گذاشتم.

مسیر زندگی من از آن زمان به سرعت تغییر کرد زیرا قدم در راهی گذاشته بودم که دوست داشتم با جدیت و پشتکار زیاد در آن موفق شوم.

در اصل اولین قدم برای موفقیت پشتکار است. موفقیت بسیاری از انسان های تاثیرگذار در دنیا، از یک موضوعی که ذهن آنها را درگیر کرده است شروع شده

و پس از آن سخت کوشی و پشتکار در جهت صحیح، آنها را به موفقیت رسانده است.

 


 

حضور محمد سیدا به عنوان مرد حافظه در ایران و جهان

پس از آن دوره ها و سمینارهای متعددی در اکثر شهرهای ایران و کشورهای دیگر، آمریکا، سوئیس، فرانسه، آلمان، انگلستان، اسپانیا، سوئد، امارات، هندوستان، بلژیک، نروژ، دانمارک، فنلاند، هلند، اتریش و کشـورهای اروپـایی و آسـیایی برگزار کردند،

و تمرینات عملی و کاربردی برای تقویت حافظه و تندخوانی آموزش دادند.

ایشان در کنار اساتید بزرگی همچون آنتونی رابینز، تونی بازان، برایان تریسی، نیک ووییچیچ و ... حضور پیدا کردند، و حافظه ی درخشان ایشان مورد تحسین آنان قرار گرفت.

 

Dominic Obrian ( قهرمان هشت دوره حافظه جهان) : دکتر سیدا خیلی باهوش است و به کارش کاملا مسلط است.

محمد سیدا

Brian Tracy ( نویسنده کتاب قورباقه ات را قورت بده) : کار مرد حافظه ایران عالی است. دکتر سیدا به شما کمک می کند که سرعت خارق العاده ای در مطالعه و یادگیری داشته باشید.

دکترسیدا

David Thomas ( دارای رکورد برترین حافظه جهان در کتاب گینس) : دکتر سیدا در به خاطرسپاری مطالب فوق العاده عمل می کند.

محمد سیدا

 


 

دغدغه ی مرد حافظه ایران برای آیندگان از زبان خودشان

در این سال ها پیام های زیادی از کسانی که تمرینات مربوط به تقویت حافظه و تندخوانی من را استفاده کردند و به موفقیت های زیادی درابعاد مختلف زندگی شان، اعم از تحصیلی، شغلی و زندگی شخصی و ارتباطاتشان رسیدند، دریافت کردم.

این پیام ها من را برای سطح دومی از آموزش آماده کرد، تا برای اولین بار در ایران، افرادی که علاقه به تدریس دارند، در حوزه ی تخصصی شان، نه تنها افرادی تاثیرگذار باشند، بلکه افرادی تاثیرگذار هم تربیت کنند.

ایران امروز، نیاز به مدرسانی متبحر دارد که با به کارگیری به روز ترین شیوه های آموزش، افرادی خلاق، پویا، موثر و مفید تربیت کنند.

ایشان، پس از مشاهده ی موفقیت دوره ی مدرسان موفق، با مطالعه و تحقیق و بررسی مدارس برتر دنیا، خلل های موجود در سیستم آموزشی ایران را مورد بررسی قرار دادند و با مقایسه مدارس برتر فنلاند و ژاپن، تحقیقات خود را برای برطرف کردن نواقص موجود آغاز کردند.

از نظر ایشان، بزرگترین سرمایه های ایران، فرزندان آن هستند که باید به بهترین نحو پرورش و آموزش داشته باشند.

 چیزی که متاسفانه الان شاهد آن نیستیم، کودکان ما نه تنها پرورش بلکه آموزش هم ندارند.

 

بنابرنتایج تحقیقات، یک دوره ی آموزشی بلند مدت برای نوجوانان تدوین شد، و به همراه اساتید برتر در این حوزه، دوره ی محصلان برتر برای اولین بار در ایران، فرهنگ سازی را از کودکان آغاز کردند.

که به لطف خدای متعال اهداف تعیین شده حاصل گردید و این دوره به عنوان بهترین آموزش در حوزه ی کودکان از جانب بسیاری از متفکران این حوزه مورد استقبال قرار گرفت.

 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)