استرس در جلسه امتحان

چند روش ساده و سریع برای اینکه استرس را در جلسه امتحان مهار کنید

استرس در جلسه امتحان

در جلسه امتحان اگر استرس داشتید چشم‌ها را ببندید و چندین بار نفس عمیق بکشید ابتدا قدری مکث و فکر کنید تا از این طریق به‌منظور استاد پی ببرید که او از شما چه می‌خواهد.

قطعاً از هر دانشجو یا دانش آموزی بپرسید پر هول و هراس‌ترین شب‌های زندگیت کدام شب بوده است به احتمال 90 درصد شب‌های امتحان را به خاطر می‌آورد، عصبی بودن، آرام و قرار نداشتن، احساس خستگی، سرگیجه،‌ افزایش ضربان قلب، بی‌حالی، تنگی نفس، تعریق، ‌لرزش،‌ بیخوابی، دلهره، ‌سردرد، بی‌اشتهایی و دلشوره از علائم استرس است که ممکن است در فرد بوجود بیاید.

در اینجا چند راهکار ساده و سریع برای مهار استرس در روز یا شب امتحان را مرور می کنیم:

به محض دریافت برگه امتحانی دستورالعمل‌ها و راهنماهای روی برگه را به دقت بخوانید و کاملاً به آنها عمل کنید، سئوالات را به طور اجمالی مرور کنید و با توجه به زمان و ارزش هر سئوال برای هر یک از سئوالات زمانی را اختصاص دهید و پیش از آنکه به سئوالات پاسخ دهید به مفهوم آن خوب توجه کنید.

همیشه یک پاسخ ضعیف و ناقص بهتر از هیچ است همچنین در تحویل برگه امتحانی عجله نکنید و در پایان یکبار پاسخ‌ها و پرسش‌ها را بخوانید.

به این نکته توجه کنید که هیچ‌گاه به روی برگه خم نشوید چون این کار باعث فشار به روی قفسه‌سینه و خستگی می‌شود.

در ساعات معینی درس بخوانید چند ساعت متوالی درس خواندن خسته‌کننده است و سبب کاهش یادگیری می‌شود پس از پایان هر 30 دقیقه مطالعه 5 دقیقه استراحت کنید. یکبار برای همیشه سبک یادگیری خود را اصلاح کنید: با بهترین روش مطالعه کنید.

پس از هر آزمون دیگر به آن فکر نکنید و سعی کنید خودتان را برای امتحان بعدی آماده کنید. عدم موفقیت در یک آزمون به معنای شکست در همه امتحانات نیست و قبل از مقصر دانستن دیگران تلاش کنید به نقاط ضعف خود پی برده و در جهت برطرف کردن مشکل اقدام کنید.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)