هدف گذاری، شرط اصلی موفقیت

هدف گذاری موضوعی است که در مورد آن بسیار شنیده ایم اما تا چه اندازه این شنیده ها توانسته اند اثربخش باشند؟ تا چه اندازه برای کارهایی که می خواهید انجام دهید هدف گذاری و برنامه ریزی دارید؟

هدف گذاری، شرط اصلی موفقیت

 

هدف گذاری موضوعی است که در مورد آن بسیار شنیده ایم اما تا چه اندازه این شنیده ها توانسته اند اثربخش باشند؟

 

تا چه اندازه برای کارهایی که می خواهید انجام دهید هدف گذاری و برنامه ریزی دارید؟

 

آیا به آنچه تاکنون برای آینده خود هدف گذاری کرده بودید ،رسیده اید؟

 

چه عواملی ما را به هدف هایمان نزدیک می کند؟

 

هدف گذاری موثر چیست؟

روش های مختلفی برای هدف گذاری را شنیده ایم و در کتاب های مختلف خوانده ایم اما برای اینکه هدف گذاری موثر باشد و ما نتیجه را در زندگی خود لمس کنیم بحثی است که جای تعمل دارد.

زیرا بسیاری از هدف ها در زندگی خود می توانیم بیابیم که بی نتیجه مانده اند و اثری جز ناامیدی و یاس برای ما در پی نداشته است.

هدف گذاری وقتی موثر است که نتیجه آن را در  زندگی شخصی خود ببینیم و طبق زمانی که تایین کرده ایم به دست آورد تلاش های خود برسیم.

این نتایج می توانند رسیدن به تناسب اندام ،رسیدن به شغل مناسب ،قبولی در کنکور، رسیدن به مقدار معینی ثروت و یا هر هدف کوچک و بزرگی دیگری! 

 

اشتباهات در هدف گذاری

قبل از آنکه روش های مختلف را و موثرترین شیوه را نام ببریم،شاید بهتر باشد علت هایی که ما را از رسیدن به هدف باز می دارد بررسی کنیم:

 

1- هدف های در ذهن خاک خورده!

هدف های نانوشته را دور بریزید آنها هیچوقت در زندگی شما به وقوع نمی پیوندند و یا در صورت رسیدن به آنها باید بسیار تلاش کنید.

هدف ها را باید نوشت تا به آنها رسید. برای نوشتن هدف هایتان یک سررسید انتخاب کنید که همیشه بر ای شما باقی بماند و بتوانید به آن رجوع کنید تا رسیدن به آن را بسنجید.

 

چرا باید اهدافمان را بنویسیم؟

وقتی هدف های خود را یادداشت می کنید ذهن به صورت ناخودآگاه دریافت می کند که حتما باید به آنها برسد و ضمیر ناخودآگاه برای رسیدن به آن هدف برنامه ریزی می کند بدون اینکه شما متوجه شوید! این دستوری است از طرف مغز شما برای رسیدن به آنچه که می خواهید.

برای مطالعه مقاله قدرت ضمیر ناخودآگاه کلیک کنید.

 

2- اهداف بدون زمان!

برای هدف هایتان زمان تایین کنید و خود را مجاب کنید که تا زمان مقرر به آن برسید.

این زمانبندی دستوری است به ضمیری ناخودآگاه که شما را به هدف برساند. وقتی اهدافتان را می نویسید حتما زمان برای آن تایین کنید، این زمان را به صورت دقیق تایین کنید تا تاثیرگذاری آن بیشتر شود.

در همان سررسید تاریخ دقیق را ذکر کنید و از خود انتظار رسیدن به آن را داشته باشید زیرا شما به هدف خود خواهید رسید.

 

3- قطعی بنویسید بدون هیچگونه شکی!

هدف خود را به صورت قطعی بنویسید دلیلی وجود ندارد که شک کنید، همه ی زمینه ها را بررسی کنید و هدف را انتخاب کنید بعد از آن دیگر نباید نگران باشید.

اهداف خود را به گونه ای بنویسید که اتفاق افتاده است و شما در حال لذت بردن از آن هستید، هیچ شکی به دل راه ندهید.

برای مثال بنویسید آبان سال 1400 است و من در دفتر کارم نشسته ام و در حال مذاکره با کارفرمای یکی از بهترین پروژه های شهر هستم.( در اینجا می توانید حتی پروژه را هم تصویر کنید.)

 

4- پشتکار ،پشتکار ،پشتکار

پشتکار رمز موفقیت در رسیدن به هدف هایی است که شما تایین کرده اید و آن را نوشته اید و زمانبندی کرده اید.

باید هدف را عمیقا بخواهید و تا به شما انگیزه ی رسیدن به آن را بدهد و در کنار همه ی این ها برای رسیدن به آن سست نباشید و با همه ی وجودتان تلاش کنید.

هنگامی که گرسنه یا تشنه هستید، رسیدن به غذا و آب را عمیقا خواستارید و برای رساندن آن ماده به بدن خود تلاش می کنید، اهداف نیز به همین صورت هستند ،اگر تشنه و گشنه ی هدف تان باشید به آن خواهید رسید.

خواندنش پیشنهاد می شود: تصویر ذهنی برای رسیدن به موفقیت

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)