تصویر ذهنی برای رسیدن به موفقیت

آیا رسیدن به آرزوها ممکن است یا فقط توهمی است که دیگران از آن سخن می گویند؟ذافراد موفق چه ویژگی هایی دارند؟ چگونه به این اهداف خود می رسند؟

تصویر ذهنی برای رسیدن به موفقیت

تصویر ذهنی برای رسیدن به موفقیت

چه دیدگاهی نسبت به خودتان و آینده ی زندگی تان دارید؟

فکر می کنید شما تا چه میزان توانایی رسیدن به آرزوهایتان را دارید؟

آیا رسیدن به آرزوها ممکن است یا فقط توهمی است که دیگران از آن سخن می گویند؟

افراد موفق چه ویژگی هایی دارند؟

چگونه به این اهداف خود می رسند؟

بسیاری از ما تصمیمات بزرگی در ذهن خود داریم و آرزوهایی که در سر می پرورانیم اما شاید رسیدن به آنها را در خود نمیبینیم و به همین علت است که همیشه در جای سابق خود باقی می مانیم.برای رسیدن به همه ی اهداف و آرزوهایتان ،تصویری روشن و واضح از آن را، در ذهن خود بسازید.

تصویر ذهنی چیست؟

تصویر ذهنی راهی سریع برای رسیدن به هر آنچه که شما می خواهید است.تصویر ذهنی همان تصویری است که هر یک از ما از خودمان داریم و بر اساس باورهایمان به آنها رسیده ایم.به فردی که از همان دوران کودکی القا شده است که شجاع است در بزرگسالی هم شجاعانه در مقابل هر مشکلی می ایستد و آن را حل می کند.

فکر می کنید علت چیست؟

فرد از دوران کودکی به این باور رسیده است که شجاع است ،و تصویر ذهنی ای که از خود دارد نیز به همین شکل است.

این کاملا صحیح است که از دوران کودکی باید به فرزندانمان تصویر ذهنی مثبت القا کنیم اما این یک مهارت است و شما الان در هر سنی که هستید می توانید آن را در خود ایجاد کنید.

برای مطالعه مقاله ی اعتماد به نفس در کودکان و پرورش خلاقیت در کودکان می توانید روی آن کلیک کنید.

اصلی ترین دلایل موفقیت افراد موفق چیست؟

افراد موفق دقیقا چه کاری انجام می دهند؟

یکی از اصلی ترین کارهایی که افراد موفق برای موفقیت انجام می دهند ایجاد تصویر ذهنی موفق و تمرکز بر روی آن است.

آن ها اهداف خود را به درستی تعیین می کنند و می شناسند و سپس بر روی تصویر ذهنی خود بر آن موضوع تمرکز می کنند و آن چنان آن تصویر را واضح می بینند که گویی در زندگی آنان اتفاق افتاده است.افراد موفق به خود و توانایی های خود اطمینان دارند و به همین دلیل تصویر ذهنی قاطعی را برای خود دارند و به وقوع آن هیچ شکی ندارند.

برای مطالعه مقاله ی تفاوت انسان های موفق و ناموفق می توانید روی آن کلیک کنید تا بیشتر در مورد خصیصه های یک فرد موفق بدانید.

بنابراین تصویری که ما از خود داریم بر روی عملکرد ما در انجام آن کار تاثیر می گذارد.

چگونه یک تصویر ذهنی مثبت برای موفقیت بسازیم؟

1- اعتماد به توانایی های خود

برای ساختن یک تصویر ذهنی مثبت باید ابتدا به خود و توانایی های تان اعتماد داشته باشید.اعتماد به خود باعث می شود تاثیرپذیری ضمیر ناخودآگاه شمت نسبت به خودتان افزایش یابد و سریعتر به آنچه می خواهید برسید.

پیشنهاد می شود: مقاله ی قدرت ضمیر ناخودآگاه

2- شفاف سازی ذهنی!

در ذهن خود،آنچه را که می خواهید به آن برسید، به صورت شفاف و واضح ببینید.به طوریکه تصویر آن پیش روی چشمان شماست.

3- تکرار کنید.

دائما تصویر موفقیت را باخود تکرار کنید ،هنگام خستگی، در مسیرهای رفت و برگشت روزانه ،هنگامی که منتظر دوستی هستید و هر جای دیگری که پیدا کردید آن را به یاد آورید و با خود مرور کنید تا در ذهن شما تثبیت شود.یکی دیگر از دلایل مرور تصویر ذهنی این است که ،اغلب رسیدن به اهداف سخت است و در این مسیر ممکن است با چالش هایی روبرو شویم،مرور تصویر ذهنی کمک می کند سطح انرژی شما بالا باقی بماند و ناامید نشوید و انرژی لازم برای ادامه مسیر را داشته باشید.

خواندنش پیشنهاد می شود:مقاله ی هدف گذاری، شرط اصلی موفقیت

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)