عادت مطالعه ،عادت افراد موثر

در اطراف خود چند نفر را می شناسید که افراد تاثیرگذار بر دوستان و خانواده و یا حتی یک جامعه هستند؟برخی آن را به مهره مار نسبت می دهند برخی می گویند فرد ذاتا کاریزما دارد.برای دارا بودن یک شخصیت کاریزماتیک کار سختی نباید انجام دهید

عادت مطالعه ،عادت افراد موثر

عادت مطالعه و تندخوانی، عادت افراد موثر

در اطراف خود چند نفر را می شناسید که افراد تاثیرگذار بر دوستان و خانواده و یا حتی یک جامعه هستند؟

برخی آن را به مهره مار نسبت می دهند برخی می گویند فرد ذاتا کاریزما دارد.برای دارا بودن یک شخصیت کاریزماتیک کار سختی نباید انجام دهید ،فقط کافی است بدانید همه ی افراد تاثیرگذار اطلاعات کامل در رابطه با حوزه ی کاری خود و یا هر آنچه می خواهند در مورد آن صحبت کنند دارند.

 

  یکی از روش های تاثیرگذاری ماندگار بر دیگران ،مطالعه فراوان است.  

 

افراد موفق با مطالعه فراوان در حوزه های مختلف می توانند در مورد موضوعی که صحبت می کنند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند و اطلاعات کامل تری را بیان کنند در نتیجه تاثیرگذار خواهند شد.

 پس مهم ترین اصل تاثیرگذاری مطالعه فراوان است.


مطالعه ی کتاب امری بسیار ضروری و مهم در زندگی هر فردی است و موجب رشد شخصیتی و علمی و اجتماعی و مالی می شود

 

اما شما روزانه چند ساعت زمان آزاد برای مطالعه دارید؟

 اما در دنیای امروز که سرعت رشد علم و تکنولوژی به اندازه ی گذر دقیقه هاست چگونه می توان همیشه اطلاعات به روز داشت و منابع جدید را مطالعه کرد در صورتی که منابع قبلی را هنوز تمام نکرده ایم؟!به نظر می رسد با روش های پیشین و سنتی نمی توان خود را همگام با این رشد سریع جهان هماهنگ کرد باید از روش های جدید برای مطالعه استفاده کرد.

یکی از بهترین روش های مطالعه ،استفاده از روش های تندخوانی است.

 

روش های تندخوانی چیست؟

تندخوانی یکی از موثرترین روش ها در مطالعه است.یکی از بهترین عادت های مطالعه ،ترک و فراموش کردن روش های سنتی و استفاده از روش تندخوانی است.

با تندخوانی می توانید زمان خود را برای انجام و پیشرفت در زمینه های دیگر صرفه جویی کنید و دیگر نگران تعداد صفحات کتابی که دوست دارید آن را مطالعه کنید، نباشید!

با اعتماد به نفس کتاب های 700 و یا حتی بیشتر را در دست بگیرید و مطمئن باشید با تمرین مهارت مطالعه صحیح و تندخوانی را کسب می کنید و هر کتابی را که دوست دارید در کوتاه ترین زمان مطالعه کنید.

با روش تندخوانی، عادت مطالعه را در خود نهادینه می کنید و می توانید در هر حوزه ای که می خواهید در طول یک سال اطلاعاتی در حد درجه ی دکتری در آن حوزه را به دست آورید و در این صورت شما به یک متخصص در آن حوزه تبدیل می شوید.

 

عادت مطالعه و تندخوانی در افراد موفق

 

- افراد موفق در زمان مشخصی مطالعه می کنند.

این کار باعث می شود شما عادت کنید در زمان مقرر حتما مطالعه انجام دهید و این یک عادت مثبت است و باعث پیشرفت شما می شود.

به طور کلی گفته می شود اگر کاری را در مدت 21 روز به طورمنظم انجام دهید آن کار به صورت عادت در شما در می آید و جز خصیصه های اخلاقی شما می شود.

 

- افراد موفق همیشه یک کتاب همراه خود دارند.

بعضی مواقع پیش می آید که باید زمان کوتاهی (برای مثال 5 دقیقه )منتظر کسی باشید. کسانی که در روش های تندخوانی مهارت دارند می دانند که این انتظار طلایی ترین زمان برای پیشرفت است.

 

  با روش های تندخوانی ،5 دقیقه های طلایی زندگیتان ، نوش جانتان!  

 

کتاب فیزیکی یا دیجیتال؟

محققان ثابت کرده اند که اطلاعات که در گوشی یا تبلت و... مطالعه می کنیم به سرعت از ذهن پاک می شود و درصد به خاطرسپاری آن خیلی کم است.به شما پیشنهاد می کنم کتاب را به صورت فیزیکی تهیه کنید و مطالعه کنید.

 

نقشه ی ذهنی بهترین راه یادداشت برداری

هیچ روشی مانند نقشه ذهنی نمی تواند سخت ترین مطالب را در ذهن شما حفظ کند تا هر زمان که به آن احتیاج داشتید از آن استفاده کنید.این روش توسط تونی بوزان ابداع شده است که بسیار کارآمد و موثر است و در عین جال راحت و آسان.

برای مطالعه مقاله ی روش صحیح خلاصه نویسی ( نقشه ذهنی __ mind map  ) کلیک کنید.

برای مطالعه بیشتر در زمینه روش های تندخوانی و اصول صحیح یادداشت برداری ،می توانید از مقالات سایت استفاده کنید

جعبه سیاه تندخوانی

هم چنین کارگاه های تکنیک برتر با هدف آموزش روش های تندخوانی و موثرترین روش های خلاصه نویسی و نقشه ذهنی و تکنیک های مرور منطبق بر عملکرد مغز ،توسط دکتر محمد سیدا برگزار می شود که برای اطلاعات بیشتر در رابطه با زمان برگزاری می توانید با موسسه ذهن برتر تماس حاصل فرمایید.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)