تقویت حافظه با طب سنتی

بخش مهمی از سلامتی ،سلامتی ذهن و مغز شما است. ذهن انسان بسیار پیچیده است و قابلیت های شگفت انگیزی را دارد.یکی از مسائلی که در طب سنتی به آن توجه شده است ،تقویت حافظه با طب سنتی است.

تقویت حافظه با طب سنتی

تقویت حافظه با طب سنتی

این روزها طب سنتی طرفداران خاص خود را یافته است و افراد زیادی را می بینیم که به جای درمان های شیمیایی به طب سنتی پناه می برند، و یا با اصلاح عادات غذایی ،به سلامتی خود کمک می کنند. بخش مهمی از سلامتی ،سلامتی ذهن و مغز شما است. ذهن انسان بسیار پیچیده است و قابلیت های شگفت انگیزی را دارد.که حتی با استفاده از همه ی توانایی های خود ،باز هم قابلیت های آن تمام نمی شود. یکی از مسائلی که در طب سنتی به آن توجه شده است ،تقویت حافظه با طب سنتی است.  

با مصرف مواد غذایی مناسب و دارای ارزش غذایی می توانیم حافظه ی خود را تقویت کنیم.

مواد غذایی مناسب برای تقویت حافظه با طب سنتی

به طور کلی متخصصان معتقدند هر ماده ای که از نظر غذایی ارزش بالایی داشته باشد ،تاثیر مثبتی بر تقویت حافظه دارد. این مواد غذایی شامل :

1- بادام حاوی فسفر ،منیزیم ،آهن ،پتاسیم ،گوگرد است.بادام بهترین ماده برای تقویت حافظه است.مصرف دراز مدت بادام باعث تقویت سلول های عصبی مغز و تقویت حافظه می شود.

2- ماش و جو که مواد غذایی فراموش شده ی این روزهاست اما ارزش غذایی بالایی دارد.

3- سیب دوای هر دردی است و ضامن سلامتی شما ، آن را در مصرف روزانه خو قرار دهید.

4- به

5- هویج که باعث تقویت حافظه و هم چنین قلب و معده و کبد می شود.این ماده را می توان به صورت پخته یا مربع و یا خام استفاده کرد و در هر صورت بر روی تقویت حافظه تاثیر مثبتی دارد.

6- آویشن : گیاهان دارویی مانند آویشن که تقویت کننده اعصاب نیز می باشد.

7- مصرف ویتامین E برای پیشگیری از ابتلا به بیماری آلزایمر و تقویت حافظه مناسب است.این ویتامین در موادی مانند بادام ،دانه های خام مانند تخمه آفتابگردان و کدو ،برگ چغندر ،اسفناج و... یافت می شود.

8- انجیر به دلیل دارا بودن ویتامین های A ,B,C و هم چنین آهن و گوگرد برای سلول های مغزی بسیار مناسب است و برای پیشگیری از ابتلا به آلزایمر و تقویت حافظه توصیه می شود.

برای تقویت حافظه ،کلسیم ، آهن ،ویتامین B به خصوص ویتامین B12 را جز مصرف روزانه خود قرار دهید.

9- کندر بجوید : کندر برای کسانی که حافظه ی کند دارند و سردی مغزشان زیاد شده است بسیار مناسب است.

سبک زندگی سالم برای تقویت حافظه

برای داشتن یک حافظه ی قوی و دچار نشدن به بیماری سخت و دردناک آلزایمر باید سبک زندگی را صلاح کرد و سبک زندگی سالم را برای زندگی انتخاب کرد.

می توانید مقاله ی برای فرار از آلزایمر چه مواد غذایی استفاده کنیم؟ را مطالعه  کنید.

 

 

در این مقاله چند مورد این سبک ها را به شما معرفی می کنیم تا با اصلاح و انجام آنها گامی مهم برای ارتقا سلامتی برداریم و در کنار آن برای تقویت حافظه ی خود نیز اعمال کاربردی و مفید انجام دهیم.

1- ورزش کنید

ورزش باعث افزایش نشاط و ایجاد انگیزه های مثبت در فرد میکند. علاوه براین باعث تقویت حافظه نیز می شود. زیرا در جریان انجام تمرینات شما وادار به استفاده از هر دو نیمکره مغز می شوید. اما علاوه بر ورزش های فیزیکی ،ورزش های مغزی هم وجود دارند که البته تاثیری مطلوبی بر عملکرد حافظه دارد.

برای اطلاعات بیشتر مقاله تقویت حافظه با ورزش مغزی رامطالعه کنید.

2- خواب کافی

خواب کافی و مناسب تاثیر به سزایی برای تقویت حافظه دارد.با خواب کافی قدرت تمرکز انسان افزایش می یابد و در یادگیری و به خاطرسپاری مطالب تاثیر مثبت دارد.

در مقاله ی تاثیر خواب بر تقویت حافظه به طور مفصل و کامل این موضوع شرح داده شده است که می توانید آن رامطالعهکنید.

3- آب یخ برای مغز مضر است.

4- فست فود را از برنامه ی غذایی خود حذف کنید.

5- تنوع عامل تقویت حافظه 

تنوع رنگ برای تقویت حافظه مناسب است. این تنوع رنگ را می توانید در دکوراسیون منزل و یا حتی در انتخاب غذای خود به کار برید.

برای مطالعه ی مقاله تاثیر رنگ غذا بر تقویت حافظه را مطالعه کنید.     

حافظه ی قوی داشتن یک رویا نیست ،هرکسی می تواند با تمرین و تلاش و ممارست آن در خود نهادینه کند. ما در کنار شما هستیم برای رسیدن به این مهارت مهم.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)