درونگرا باشیم یا برونگرا؟

اولین بعد شخصیت شناسی به این نکته مربوط است که ما با دنیای بیرون چگونه برخورد می کنیم و چگونه انرژی دریافت می کنیم و انرژی ما متمرکز بر کدام دنیای ماست ،بیرون یا درون.

درونگرا باشیم یا برونگرا؟

درونگرایی و برونگرایی

اولین بعد در شخصیت شناسی که بررسی می شود و اغلب مردم با آن آشنایی دارند ،برونگرا و درونگرا بودن فرد است.

شاید در تصور خیلی از ما درونگرا ها افرادی هستند ساکت و خجالتی و برونگرا بودن یعنی از دیوار راست بالا رفتن!

اما در واقع این تصور خلاف چیزی است که روانشناسان از شخصیت های برونگرا و درونگرا ها یاد می کنند.

اولین بعد شخصیت شناسی به این نکته مربوط است که:

ما با دنیای بیرون چگونه ارتباط برقرار می کنیم، چگونه انرژی دریافت می کنیم و انرژی ما متمرکز بر کدام دنیای ماست ،دنیای بیرون یا درون.

کارل یونگ اولین کسی بود که در مورد دو مفهوم "برونگرا" و "درونگرا" صحبت کرد، تا توضیح دهد که ما با دنیای بیرون از خود و دنیای درون خود چگونه ارتباط برقرار می کنیم.

همه ی ما تا اندازه ای هم برونگرا و هم درونگرا هستیم اما یکی از این دو غالب تر است.

و برای پی بردن به آن باید ببینیم که در مواقع خستگی و ناراحتی انرژی ما از کجا تامین می شود؟

 

کدام یک بهتر است؟درونگرا یا برونگرا بودن؟

در شخصیت شناسی ما هیچ برتری نسبت به هیچ بعد شخصیتی قائل نمی شویم زیرا هر کدام از این موارد جز ذات و شخصیت فرد است.

تنها چیزی که اهمیت دارد نوع برقراری ارتباط موثر با دیگران است که یک مهارت است و هرکسی با تلاش و ممارست و آگاهی می تواند به آن دست یابد. تنها کافی است شناخت دقیقی از خود داشته باشیم.

 

درونگرایی و برونگرایی چیست؟

برونگرایی و درونگرایی موضوعات وسیعی است که نمی توان آن را صرفا با اهل صحبت بودن و نبودن توصیف کرد.

اما درونگرا ها و برونگرا ها به این دلیل که انرژی خود را از دو مسیر کاملا متفاوت به دست می آورند، تفاوت های قابل ملاحظه ای با یکدیگر دارند.

برونگرا ها توجه و انرژی خود را به دنیای بیرون از خود معطوف می کنند.آنها به اشخاص دیگر توجه دارند و از داشتن تعامل و تبادل با سایرین لذت می برند خواه این تبادل با یک نفر و یا با چند نفر باشد. از آنجا که برونگرا ها برای درک دنیا باید آن را تجربه کنند ،فعالیت های مختلفی را در زندگی انجام می دهند. گاهی از این شاخه به آن شاخه می پرند. گاهی هدفی که به دنبال آن بودند فراموش می کنند چون درگیر تعاملات و ارتباطات با دیگران می شوند.

 

هر فردی در وجودش باطری ای دارد قابل شارژ،

  وقتی حال خوبی ندارید یا خستگی کاری و روحی دارید چگونه حال خود را خوب می کنید؟  

 

این باطری درونی شما چگونه شارژ می شود؟

 

از خلوت کردن با خود یا هم نشینی با دوستان و صحبت کردن؟

 

درونگرا هستید اگر شما باطری درونی خود را با خلوت کردن شارژ می کنید. ممکن است شما بادیگران تعامل برقرار کنید و رابطه ی خوبی داشته باشید، دوستان صمیمی زیادی داشته باشید، اما هنگام خستگی روحی و جسمی باید با دنیای درون خود خلوت کنید. افراد درونگرا لزوما در ارتباطات ضعیف نیستند، خیلی از افراد درونگرا به دلیل شرایط خانوادگی، تعداد افرادی که با آنها در ازتباط بودند، شرایط کاری، و خیلی از دلایل دیگر، شبیه افراد برونگرا هستند، تعاملات زیاد، ارتباطات قوی، دوستان زیاد، شاید ساعت ها مکالمه تلفنی انجام دهند. و ما تصور کنید آنها برونگرا هستند.

اما باید قضاوت را برای وقتی بگذارید که خیلی خسته اند یا از نظر روحی ضعیف شده اند.

ولی اگر شما برای شارژ کردن باطری درونی خود با دوستانتان قرار می گذارید و بادیگران صحبت می کنید و به مهمانی و یا یک پاساژ پر زرق و برق می روید شما یک فرد برونگرا هستید.

به طور کلی :

درونگراها نمی خواهند کانون توجه باشند و 

به همین دلیل در سطح محدودتری ارتباط برقرار می کنند و

محتاط تر هستند

ولی برونگراها تبادل و تعامل قوی تر دارند خواه با یک نفر خواه با چند نفر.

 

شغل مناسب درونگرا ها و بروگرا ها چیست؟

انتخاب شغل مناسب یکی از پارامترهای مهم زندگی است زیرا ما تمامی دوران جوانی خود را صرف شغل و حرفه ی خود می کنیم به امید ساختن آینده ای ایده آل، ما بیشترین زمان روزانه خود را در محل کار خود هستیم پس باید با روحیات و خلقیات و توانمندی های ما سازگار باشد.

اگر شغل شما مناسب روحیاتتان باشد، در آن شغل موفق تر هستید، بهتر عمل می کنید، شوق بیشتری برای پیشرفت خواهید داشت، بنابراین حرفه ای تر می شوید، و نتیجه های بهتری کسب می کنید، و درآمدتان افزایش پیدا می کند.

در حوزه ی شخصیت شناسی MBTI ،تعریف ویژگی های شخصیتی فقط محدود به درونگرایی و برونگرایی نیست بلکه این موضوع یکی از پارامترهای آن است. در شخصیت شناسی MBTI  چهار بعد تعریف می شوند:

 

اولین بعد که مربوط به نوع کسب انرژی و برقراری ارتباط با دنیای بیرون است.

 

دومین بعد مرتبط با کسب اطلاعات از دنیای بیرون است که به دو طیف حسی و شهودی تقسیم می شود.

 

سومین بعد مربوط به نوع تصمیم گیری است ،این تصمیم گیری منطقی باشد یا از نوع احساسی

 

و چهارمین بعد شخصیت نحوه ی سازماندهی ذهن برای انجام کارهاست.

 

این چهار بعد می تواند 16 نوع تیپ شخصیتی به وجود آورد که هر کدام از ما، در یکی از آنها گنجانده می شویم و تمام ابعاد زندگی به خصوص شغل ما را تحت تاثیر قرار می دهد.

ما با شناخت تیپ شخصیتی مان می توانیم بر اساس توانمندی های خود شغل مناسب خود را انتخاب کنیم.

اما به هر حال می توانیم بگوییم افراد درونگرا ترجیح می دهند کارهایی را انجام دهند که نیاز به ارتباط با افراد زیادی نباشد.

آنها ترجیح می دهند در هنگام کار توجه خود را کاملا به کارشان متوجه کنند و ارتباط قوی و صمیمی با همکاران برای آنها ارجحیت ندارد.

اما برونگرا ها ترجیج می دهند با همکاران خود رابطه خوبی داشته باشند با مشتریان در ارتباط باشند و صحبت کردن با آنها برایشان جذاب است.

 

شغل مناسب شما چیست؟

 

می دانستید تیپ شخصیتی می تواند در رضایت شغلی شما تاثیر داشته باشد؟

 

ما نمی توانیم تیپ های شخصیتی خود را کتمان و انکار کنیم، اما می توانیم شغل و زندگی مناسب با روحیات خود را داشته باشیم تا بیشترین موفقیت ها نصیب مان شود.

 

1- شغل مناسب برونگرا ها: 

برونگرا ها خبرنگاران خوبی هستند، کافه دارانی که مشتریان فقط برای سلام و احوال پرسی با آنها به کافه می آیند،

سرپرست کودکان و معلم پیش دبستانی مهربان و با حوصله ای که می تواند تمام روز با کودکان وقت بگذراند و خسته نشود، با انها بازی کند، برقصد، دسته جمعی شعر بخوانند، برای آنها جشن های بامزه ترتیب دهد، و نه تنها بچه ها بلکه خودشم هم از کارش لذت ببرد.

سرپرست های پر کار و فعال در حوزه هایی مثل معماری باشند، مهندس هماهنگ کننده ی زبردستی که با همه ارتباط برقرار می کند و پروژه را به بهترین شکل به جلو می برد.

وکیل درجه یکی که از ارتباط و رفت و آمد و پیگیری با افراد مختلف و حضور در جاهای پر درد سر خسته نمی شوند.

در املاک می توانند کار کنند و در روز با هزاران مشتری ارتباط برقرار کنند و در مسیر شغلی خود موفق باشند. و البته فروشنده های ماهری که مشتریان هیچ وقت آنها را از یاد نمی برند.

 

2- شغل مناسب درونگراها:

درونگراها دوست دارند به تنهایی و در محیطی آرام  و راحت کار کنند. داشتن یک دفتر شخصی و با حداقل کارمندان را ترجیح می دهند. آنها ترجیح می دهند افراد مشخصی در یک اتاق رفت و آمد داشته باشند. 

حسابداری یکی از شغل هایی است که افراد درونگرا در آن می توانند بهترین عملکرد را داشته باشند. یا انبارداری که همه چیز را تحت کنترل داشته باشد. 

جراحانی که کار خود را به طور دقیق انجام می دهند و در شهر شهره هستند به مهارت در عمل های جراحی شان. 

قاضی هایی که بر جلسه دادگاه را مسلط هستند. روانشناسانی که می توانند ساعت ها به صحبت های مراجعه کننده خود با حوصله گوش بدهند و به او حس خوبی القا کنند.

نویسنده ای که با اولین کتاب خود شهرت پیدا می کند و محبوب می شود. 

 

برای اینکه پی ببرید شما چه تیپ شخصیتی دارید و چه شغلی مناسب شماست تا از استعداد های خود نهایت استفاده را ببرید، می توانید از آزمون های MBTI استفاده کنید،

البته به شما پیشنهاد می کنیم برای این که به طور جامع تر از استعداد ها و توانایی هایتان شناخت پیدا کنید، از آزمون های استعدادسنجی و زیر نظر مشاور حرفه ای تست بدهید،

زیرا بررسی آزمون استعدادسنجی نیاز به تخصص دارد و در صورت اینکه آزمون اشتباه بررسی شود، نتیجه ی آن خیلی بدتر از این است که ندانید و غریزه ای انتخاب کنید. 

موسسه ی ذهن برتر آزمون های استعدادسنجی را زیر نظر پزشکان، کارشناسان و متخصصان حرفه ای انجام می دهد. شما می توانید برای اطلاع از نحوه برگزاری و زمان آن با موسسه ذهن برتر تماس حاصل فرمایید.

 

 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)