تکنیک های فروش بیشتر استرس کمتر - در خلال فروش

یکی از مهم ترین مراحل فروش ،وقتی است که با مشتری روبرو هستید و در حال توصیف محصولتان هستید ،شاید می شود گفت بیشترین استرس ها را در آن زمان متحمل می شوید.اما با دانستن و به کاربردن چندتکنیک ساده می تونید بر اوضاع مسلط شوید.

تکنیک های فروش بیشتر استرس کمتر - در خلال فروش

 تکنیک های فروش بیشتر استرس کمتر 

یکی از مهم ترین مراحل فروش ،وقتی است که با مشتری روبرو هستید و در حال توصیف محصولتان هستید ،شاید می شود گفت بیشترین استرس ها را در آن زمان متحمل می شوید. مشتریان شخصیت های متفاوتی دارند ،هرکدام با سلایق و نیازمندی های خودشان در مقابل شما حضور دارند. در واقع شما روزانه با صدها نفر در ارتباط هستید که محصول شما را از دیدگاه خودش ارزیابی می کند و دقیقا به دلیل نیازش به شما مراجعه کرده است.

اما سوال اینجاست:

 چگونه از تکنیک های فروش استفاده کنیم؟ 

 چرا مشتریان خرید می کنند؟ 

 مشتریان شما چه چیزی را می خرند؟ 

این جمله اساس تکنیک های فروش است.همانطور که در مقاله ی تکنیک های فروش بیشتر ،استرس کمتر عنوان شد شما باید به مشتریان خود در بر طرف کردن مشکل و نیازشان کمک کنید. مشتریان عاشق خرید کردن هستند اما از اینکه چیزی به آنها بفروشند تنفر دارند. اگر مشتری احساس کند شما قصد کمک به او را ندارید و فقط به خود می اندیشید باخته اید. اما این کار به همین سادگی ها نیست ،شما حتی خودتان در مقابل خیلی از فروشنده ها مقاومت می کنید. وقتی احساس می کنید چیزی را به شما می فروشند مقصود طرف مقابل برایتان سوال می شود و حس نمی کنید بر اوضاع کنترل دارید ،پس ترجیح می دهید به سرعت مکان را ترک کنید. اما وقتی احساس می کنید خرید را خودتان انجام داده اید و دیگران به شما کمک کرده اند،از خرید لذت بیشتری می برید.  

 فروشنده موفق کیست؟ 

بسیاری از فروشنده موفق دنیا قصدشان از فروش فقط کمک به مردم است و این را واقعا در ذهن خود پرورش می دهند. فروشنده موفق می داند افراد به دلایل خودشان خرید می کنند نه دلایلی که برای ما مهم هستند. افراد به دلیل نیازها و خواسته های خودشان خرید می کنند پس لازم نیست شما تمام تلاشتان را برای راضی کردن آنها به کار بگیرید. کافی است چند دقیقه به آنها گوش دهید و ببینید واقعا نیازشان چیست و چرا به این خاطر به شما مراجعه کردند.در واقع مشتریان شما هر آنچه را که به دنبال آن هستند در مکالمه ابتدایی به شما می گویند.

سپس شما می توانید به آنها کمک کنید:

 وقتی می پرسید که چطور بفروشیم ،کافی است به یاد آورید که من و دیگران دوست داریم چطور خرید کنیم. پس از کشف نیاز می توانید او را راهنمایی کنید که محصول شما راهکار عملی برای رفع نیاز او هست یا خیر؟به این ترتیب احساس خوب را در مشتری خود ایجاد می کنید. خریداران باید به شما اعتماد کنند و اگر احساس نیاز به خدمات شما پیدا نکنند باور نخواهند کرد که محصول شما بیش از رقبا به آنها کمک خوهد کرد. با کشف نیاز مشتری شما می توانید نحوه ی کمک رسانی را انتخاب کنید، و این کار آسانی نیست زیرا شما روزانه با مشتریان متفاوت و با نیاز های متفاوت روبرو می شوید.

 تکنیک های فروش موفق 

شما باید راهی برای صحبت با مشتری خود انتخاب کنید که او را مشتاق به برقراری ارتباط با خود کنید تا او موقعیت و نیازهایش را با شما در میان گذارد. برای این منظور به شما توصیه می کنم از دو کلمه در سوال خود استفاده کنید تا تاثیرگذاری کلام خود را بیفزایید.

ابتدا با کلمه "داشتن" شروع کنید.

از فرد مقابل بپرسید :از چه ویژگی آنچه قبلا داشتید خوشتان می آید؟

و بعد، از کلمه " خواستن " استفاده کنید:

از فرد مقابل بپرسید: چه چیزی می خواهید که خودتان ندارید؟

با پرسش این دو سوال چالش ها و نیازهای مشتری خود را می توانید درک کنید کافی است به دقت به جواب های او گوش دهید. سعی کنید در ابتدای راهنمایی خود جواب های اورا دوباره تکرار کنید. این کار باعث می شود خریدار به مشکل خود پی برده و احساساتی که خواهان آن است را کشف کند. این تکنیک بقیه کارها را آسان می کند و اگر محصول شما نیازهای او را واقعا رفع کرد می توانید به او راهکار ارائه می دهید، در غیر این صورت برای رفع نیازش او را به کسانی که می توانند به او کمک کنند معرفی خواهید کرد و وقت خود را بیهوده صرف کسانی که خریدار شما نیستند صرف نمی کنید

و در عوض می توانید از زمان خود برای مشتریان واقعی استفاده کنید.

  مردم خدمات و محصولات شما را نمی خرند آنها فقط تصور خود از احساسی را می خرند که با استفاده از آن به آنها دست می دهد. به این ترتیب شما می توانید بر اساس هدف خود به فروش بیشتر برسید. وقتی براساس مقصود فروش هدفمند داشته باشید افراد نسبت به خودشان و آنچه می خرند احساس خوبی پیدا می کنند و از  این رو محصول ما را به افراد بیشتری توصیه می کنند. 

این موضوع از سرفصل های مهم دوره کارآفرینان موفق است که در این دوره به طور جدی به آن پرداخته می شود. برای تکنیک های فروش بیشتر در زمان کم و بدون استرس در کنار شما هستیم.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)