موفقیت مالی در سرمایه گذاری

اغلب سرمایه گذاران به واسطه باورهای غلطی که در ارتباط با چگونگی رسیدن به موفقیت در سرمایه گذاری دارند، متحمل زیان می شوند.باید این باورها را شناخت و از انجام آنها خودداری کرد.

موفقیت مالی در سرمایه گذاری

 موفقیت مالی در سرمایه گذاری 

برای موفقیت مالی باید سرمایه گذاری درست و منطقی کرد.گاهی ریسک هم ما را در این مسیر همراهی می کند اما نه هر ریسک حساب نشده ای! اغلب سرمایه گذاران به واسطه باورهای غلطی که در ارتباط با چگونگی رسیدن به موفقیت در سرمایه گذاری دارند، متحمل زیان می شوند. این باورها ،باورهایی هستند که افراد خبره در سرمایه گذاری مانند وارن بافت ،جورجی شوارتز، کارل آیکان هیچ اعتقادی به آنها ندارند.

راه های موفقیت در سرمایه گذاری چیست؟ 

برای کشف راه های موفقیت در سرمایه گذاری ،بهترین کار بررسی اشتباهاتی است که اغلب سرمایه گذاران انجام می دهند و برخلاف باورشان ،شکست می خورند. این اشتباهات را باید شناخت و از انجام آن ها خودداری کرد.

 اشتباهات در سرمایه گذاری شامل :

1- باور داشتن این موضوع که برای بدست آوردن بازده های بیشتر باید حرکت بعدی بازار را پیش بینی کرد.

در واقع سرمایه گذاران موفق در حدس روند بازار هیچ برتری نسبت به ما ندارند پس وقت خود را برای این موضوع تلف نکنید. به عقیده ی وارن بافت : " پیش بینی ها ممکن است نکات زیادی را در مورد شخص پیش بینی کننده به شما بدهند اما در مورد آینده به شما کمکی نمی کند."  

2- اگر من نمی توانم بازار را پیش بینی کنم حتما کسی هست که بازار را پیش بینی کند.پس باید به دنبال او بگردم.

اما به یاد داشته باشید اگر کسی غیر از شما هم بتواند این پیش بینی را انجام دهد با قیمتی گزاف آن را به شما می فروشد.

3- تنوع بخشی

برای سرمایه گذرای موفق و سودآور باید تمرکز خود را روی یک هدف قرار داد. داشتن تعداد محدودی سهم های برجسته و سپس سرمایه گذاری کلان در همین چند شرکت، مهم ترین راه های موفقیت در سرمایه گذاری است.

4- برای بدست آوردن سودهای بزرگ باید ریسک مالی بزرگ انجام داد.

کارآفرینان و سرمایه گذاران موفق نیز به شدت مخالف ریسک هستند و هرکاری بتوانند انجام می دهند تا از ریسک اجتناب کنند و زیان را به حداقل برسانند. اجتناب از ریسک اصل اساسی برای افزایش دارایی است.زیرا کارآفرینان و سرمایه گذاران موفق می دانند که از دست دادن پول آسان تر از بدست آوردن آن است. در یک کنفرانس مدیریتی در زمینه شخصیت کارآفرینان مقاله هایی ارائه شد.در این مقالات یک موضوع باعث اختلاف نظر همگان شد و آن ریسک پذیری کارآفرینان بود. فردی در میان جمعیت به عنوان یک کارآفرین موفق اعلام کرد :من و بسیاری از کارآفرینان موفق دیگر همیشه از ریسک اجتناب کردیم .

 ریسک مبتنی بر موقعیت است.ریسک کردن نیاز به دانش ،درک ،تجربه و مهارت دارد.   

برای مثال فردی که در حال رانندگی است ناگهان روی پدال ترمز فشار می دهد یا مسیر خود را به طور ناگهانی عوض می کند. این یک ریسک است و بنا به موقعیت و اتفاقی که در پیش رو میبیند انجام می دهد اما او این کار را به صورت ناخوداگاه انجام می دهد. و قطعا در شرایط عادی انجام این کار کاملا ابلحانه به نظر می آید. برخی بر این باورند که همیشه با داشتن سرمایه می توانند موفق باشند اما صرفا این موضوع کافی نیست ،

برای موفقیت چشمگیر در حوزه ی مالی و سرمایه گذاری باید راه های موفقیت در سرمایه گذاری را دانست و ذهن خود را از باورهای غلط سرمایه گذاری زدود،الگوی مناسب در سرمایه گذاری را انتخاب کرد و از روش های آنان استفاده کرد. 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)