کسب آرامش با استفاده از ویتامین ها

آرامش شما نه تنها بر روی خودتان بلکه بر کار و شغلتان و انسان هایی که با شما در تعامل هستند نیز تاثیر دارد. برای آن وقت صرف کنید و عادات درست زندگی و تغذیه را جایگزین عادات بد کنید تا بتوانید زندگی بهتری را داشته باشید

کسب آرامش با استفاده از ویتامین ها

کسب آرامش با استفاده از ویتامین ها

امروزه به دلیل مشکلات و مشغله های زندگی که وجود دارد مردم بیشتر از قبل تحت تنش ها قرار دارند بسیاری از انرژی خود را صرف حل مسائل مختلف می کنند. و از طرفی زندگی های شهری پیچیده مانند ترافیک و آلودگی های هوا و صوتی و بصری و... نیز بر تمرکز و آرامش اعصاب تاثیر سو دارد. بنابراین در این شرایط اهمیت حفظ آرامش جایگاه ویژه ای می یابد. برای این منظور راهکارهای مختلفی پیشنهاد می شود از جمله داروهای اعصاب و آرامبخش معمولا اولین سوال این است که کدام داروی آرامبخشی استفاده شود که این کاملا اشتباه است. باید آگاهی داشت : هر داروی آرامبخش عوارض خاص خود را دارد در حالی که درمان طبیعی مطمئن تر و سالم تر است. در این بین پیشنهاد می شود از ویتامین ها استفاده شود تا علاوه بر تاثیرات مثبتی که بر آرامش اعصاب دارد ،برای تقویت حافظه و بهبود عملکرد مغز نیز موثر است.

  ویتامین های تقویت اعصاب چیست؟  

  ویتامین   B6
این ویتامین که «پیریدوکسین» نیز نام دارد و برای جذب ویتامین B12، منیزیم و اسید هیدروکلریک در بدن لازم است. ویتامین B6 به ایجاد تعادل در میزان پتاسیم و سدیم کمک می کند. در مقابل مایعات بدن را تنظیم و عملکرد اعصاب را تقویت می کند. به تولیدآنتی بادی کمک می کند. به کبد نیز کمک می کند تا گلیکوژن را که برای انرژی لازم است رها کند. مانند بیشتر ویتامین های گروه B، ویتامین B6 در آب حل می شود.

 ویتامین B1 
ویتامین B1 یا تیامین، نیز یک ویتامین محلول در آب است که به بدن کمک می کند کربوهیدرات ها را به گلوکز بشکند. بدن از این گلوکز برای تامین انرژی استفاده می کند. این ویتامین برای حفظ سلامت سیستم اعصاب مهم است. این ویتامین در جوانه و سبوس گندم و سبوس برنج یافت می شود. از آن جا که محلول در آب است، از بدن دفع می شود و باید هر روز مصرف شود.


 ویتامین B12 
این ویتامین به طور ویژه در پروتئین حیوانی یافت می شود و بهترین منبع آن، گوشت است. ماهی و لبنیات منبع عالی این ویتامین محسوب می شود و برای عملکرد بافت عصبی لازم است. با بالا رفتن سن، قدرت جذب ویتامین B12 کاهش پیدا می کند و برخی افراد به هیچ وجه قادر به جذب آن نیستند.


 کولین 
گروه دیگری از ویتامین ها ست. کولین در زرده تخم مرغ، جگر، جوانه گندم یافت می شود. کولین به بدن کمک می کند تا از چربی و کلسترول استفاده کند و برای حفظ سلامت میلین که از سلول های عصبی محافظت می کند، مهم است. همچنین در زمینه انتقال علامت های عصب نقش دارد.


ویتامین D
این ویتامین، حلال در چربی، تنها ویتامینی است که بدن قادر به ساخت آن است. اشعه ماورای بنفش از نور خورشید، در پوست کلسترول ایجاد می کند و آن را به ویتامین D تبدیل می کند. بنابراین می توانید از میوه هایی که حاوی این ویتامین ها هستند استفاده کنید. مانند پرتقال ،خربزه ،خرما ،زیتون ،فندق ،گلابی ،سیب،نارنگی و گیلاس و ...

آرامش شما نه تنها بر روی خودتان بلکه بر کار و شغلتان و انسان هایی که با شما در تعامل هستند نیز تاثیر دارد. برای آن وقت صرف کنید و عادات درست زندگی و تغذیه را جایگزین عادات بد کنید تا بتوانید زندگی بهتری را داشته باشید و از تعامل با خود و دیگران لذت بیشتری ببرید.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)