رهایی ذهن از احساسات ناخوشایند با ای اف تی ( EFT )

شما هم می توانید در چند دقیقه از تمامی خاطرات تلخ گذشته و یا انواع دردهای جسمی و روحی رهایی یابید فقط کافی است از تکنیک آسان ای اف تی استفاده کنید.

رهایی ذهن از احساسات ناخوشایند با ای اف تی ( EFT )

رهایی ذهن از احساسات ناخوشایند با ای اف تی ( EFT )

خیلی از ما سال ها خاطرات تلخ گذشته و یا حتی دردهای جسمی و روحی زیادی را با خود همراه می کنیم بدون اینکه برای رهایی از آن ها اقدامی کرده باشیم. یا اگر اقدامی انجام دادیم موثر واقع نشده و یا به دلیل اینکه زمان بهبود آن طولانی بوده ،در اواسط درمان آن را کنار گذاشتیم و پیگیری نکردیم. گاهی آرزو می کنیم کاش راهی بود که ما را به سرعت از اتفاق ناخوشایندی که 5 سال پیش برای ما رخ داده و هنوز فکر کردن به آن ما را عذاب می دهد، یا درد معده ای که سال ها باعث ناراحتی ما شده است و یا وابستگی ای بیمارگونه ای که آرامش را از ما سلب کرده و.... رها می کرد تا بتوانیم دوباره طمع آرامش را در زندگی بچشیم.

آیا می شود تنها با صرف چند دقیقه از احساسات منفی خود رها شوید؟

بله باید به شما بگویم که امروزه شیوه هایی در دنیای غرب برای بهبود بیماران به کار گرفته می شود که تنها در چند دقیقه می توان سلامتی روانی و جسمی را بازگرداند. یکی از این شیوه ها تکنیک رهایی ذهن از احساسات یا ضربه درمانی ( Emotional Freedom Technique ) که به اختصار EFT می گویند ،است.

تکنیک رهایی ذهن از احساسات منفی  یا ای اف تی  چیست؟

EFT  یا ضربه درمانی شیوه ای است شبیه به طب سوزنی با این تفاوت که ابزار آن به جای سوزن ،انگشت دست است. در این روش نقاط معینی در مسیر عبور انرژی را شناسایی می کنیم و انرژی جنبشی را به آن ها وارد می نماییم و با تکرار جملات مثبت و تاکیدی مسیر جریان انرژی را باز می کنیم و از شر احساسات منفی انباشته شده در بدن رها می شویم.

در واقع، دردها و ناراحتی های روحی و جسمی انسان ها ناشی از تجمع انرژی منفی در نقاطی از بدن است که با وارد کردن ضربه و تکرار جملات مثبت و تاکیدی مسیر جریان آن را باز می کنیم.   

چگونه با ای اف تی ( تکنیک رهایی ذهن ) احساسات ناخوشایند را از بین ببریم؟

برای رها شدن از این احساسات ناخوشایند می بایست در وضعیتی آرام از لحاظ فیزیکی قرار بگیریم و با رفتن به حالت ریلکس تمرینات را شروع کنیم اما باید در نظر بگیرید برخلاف خیلی از شیوه های درمانی گذشته، در ای اف تی ما دردها و اختلالات و ناراحتی ها را انکار نمی کنیم بلکه آن ها را می پذیریم. اما پذیرش دردها به معنی ضعف ما در برابر آن ها نیست، برعکس ما آن ها را می پذیریم و از طرفی بر قدرت و اراده ی خود ایمان داریم که می توانیم بر آنها غلبه کنیم.پس اینگونه می گوییم :

با وجود اینکه من از ( یک موضوع خاص ) رنج می برم ( یا می ترسم ، یا درد می کشم و....) اما خودم را دوست دارم و به خودم اطمینان دارم.

سپس شروع به زدن ضربه در نقاط خاص در صورت و دست و بدن می کنیم.

نقش جملات مثبت تاکیدی در ای اف تی چیست؟

برای استفاده از عبارت تاکیدی از هر جمله ای می توان استفاده کرد به این شرط که در ابتدای آن مشکل را با زبان خود بپذیریم و به آن اعتراف کنیم و این اعتراف به منزله پذیرش آن است هرچند برای ما دردناک و غیرقابل تحمل باشد. زیرا این پذیرش به فرد کمک می کند از انکار فاصله بگیرد و در جهت درمان آن بکوشد. این پذیرش و سپس تاکید بر توانایی ها ی خود و یا دوست داشتن خود به ذهن فرمان می دهد که تکنیک ای اف تی موثرتر و مفیدتر واقع شود.

احساسات منفی به این دلیل شکل می گیرند که ما در دام و تله ی از افکار منفی قرار می گیریم با تمرکز بر آنها ،افکار تبدیل به واقعیت می گردند و تمام انرژی منفی خود را وارد زندگی ما می کنند. احساسات منفی تبدیل به انرژی منفی می شوند و این انرژی ها در جسم ما انبار می شوند پس باید آنها را با روش های نوین و سریع از بین برد و مسیر حرکت انرژی را در بدن آزاد کرد.

اختلالاتی که می توان با ای اف تی درمان کرد چیست؟

از ای اف تی می توان برای درمان :

خاطرات تلخ گذشته

چاقی و لاغری

ترک اعتیاد

از بین بردن احساسات منفی

کاهش یا تسکین دردها

انواع ترس ها و نگرانی ها  دلشوره هایی که از گذشته تا به حال داشتیم حتی اگر شدت آن بسیار زیاد ( فوبیا ) باشد. و..... بهره برد.

شما هم می توانید در طول چند دقیقه از تمامی ترس ها و مشکلات و عادت های بد زندگی خود رهایی پیدا کنید.

تمامی این تکنیک ها در کلاس هایی تحت عنوان EFT با تدریس استادان مجرب در دوره ی " محصلان برتر " به فرزندان شما آموزش داده می شود تا بتوانند از همان دوران کودکی ، دردها و استرس ها و ترس ها را با خود همراه نکرده و هر احساس ناخوشایندی را در همان لحظه از بین ببرند و تا بزرگسالی درد و رنج آن را بر دوش نکشند.

همراه شوید تا مهارت های زندگی را به کودکان آموزش دهیم تا آینده ای موفق تر و شادتر داشته باشند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)