چگونه از طریق زبان بدن ذهن دیگران را بخوانیم؟

چقدر از نشانه های زبان بدن برای برقراری ارتباط با دیگران استفاده می کنید؟ اگر بدانید می توانید با زبان بدنتان به هرآنچه می خواهید دست یابید چه می کنید؟

چگونه از طریق زبان بدن ذهن دیگران را بخوانیم؟

چگونه از طریق زبان بدن ذهن دیگران را بخوانیم؟

زبان بدن چیست؟

زبان بدن یا همان Body Language یکی از روش های برقراری ارتباط با افراد است و عموما در این ارتباط کلام نقشی ندارد و یا نقش آن کمرنگ تر است. نحوه ی راه رفتن و وضعیت فیزیکی ایستادن و نشستن ما و یا حالت لبخند و چشم ها و حتی قرارگیری دست ها و موارد بسیار دیگر شما را از آنچه در ذهن مخاطب خود می گذرد باخبر می کند و رابطه ی شما را به سمت بهتر شدن سوق می دهد.

چگونه از طریق زبان بدن ذهن دیگران را بخوانیم؟

زبان بدن حاوی اشاراتی است که ما را با دنیای ناگفته های اطرافیانمان آشنا می کند.این اشارات از قسمت های مختلف اندام ها نمود بیرونی می یابد و با کمی دقت و تمرین می توان آنها را شناخت و در برقراری ارتباط با اطرافیان به کار گرفت.

" لرد چستر فیلد " در این رابطه می گوید:

   آگاهی و دانش با مطالعه کتب به دست می آید ،لیکن آگاهی ضروری تر یعنی آگاهی از جهان ،تنها با درک انسان ها و مطالعه ی جوانب مختلف شخصیت آنها حاصل می شود.  

اگر به فرودگاه بروید و روی صندلی انتظار بنشینید نتایج جالبی از افرادی که در رفت و آمد در فرودگاه هستند بدست می آورید که همه ی آنها به نوعی طرز افکار افراد و آنچه در ذهنشان می گذرد را بازگو می کند. برای مثال مردی را می بینید که صاف و کشیده نشسته و دستهایش را در هم قفل کرده و مضطرب است. یا زنی که از شدت ترس دائما خودش را نیشگون می گیرد و افراد مختلف دیگر که از ظاهر آنها می توان به افکارشان پی برد. یکی از مواردی که می توان از طریق آن ذهن مخاطب را خواند و ارتباط موثر با اطرافیان برقرار کرد،نحوه ی قرارگیری دست ها است.

چگونه با اشارات دست ذهن دیگران را بخوانیم؟

برخی از اشاراتی که غالبا به غلط تعبیر می شوند اشارات ارزیابی هستند یعنی زمانی که فرد در حال تفکر و تعمق است.در این مقاله قصد داریم شما را با تعدادی از این اشارات که اغلب از طریق دست ها و حالت قرارگیری آنها می توان به آنها پی برد آشنا کنیم:

زبان بدن فردی در حال تفکر و تعمق:

فردی که در حال تفکر و تعمق است ،دست را بر روی گونه گذاشته و احتمالا نگاهی به دور دست دارد و یا بسیاری از افراد هنگام تماشای نمایشی باشکوه چنین حالتی به خود می گیرند.

زبان بدن انتقادی:

فردی که کف دستش را زیر چانه می گذارد و انگشت اشاره اش روی گونه و انگشت شست در امتداد فک است و بقیه انگشتانش نیز حالت جمع شده دارند در ذهنشان به حرف های گوینده انتقاد دارند، و اگر به آنها فرصتی داده شود قطعا انتقاد خود را بیان می کنند. جریان فکر این فرد انتقادی و منفی گرایانه است.هنگام برگزاری سمینار این تکنیک به شما کمک می کند تا افرادی که سختگیر هستند و به درستی حرف شما هنوز ایمان ندارند را بشناسید و از دریچه ای دیگر برای قانع کرد و همراه کدن آنها اقدام کنید.

زبان بدن ارزیابی:

در سراسر جهان ،این زبان بدن رایج است و همیشه به این تعبیر می شود که فرد مقابل شما در حال تصمیم گیری و ارزیابی است. برخی از افراد در این مواقع با سیبیل یا ریش خود بازی می کنند.این افراد می توانند مشتریانی مستعدی برای شما باشند.

زبان بدن نگرانی:

بیشگون گرفتن بینی ،فشردن بینی با انگشتان دست که معمولا با بستن چشم ها همراه است ،اشتغال فکری همراه با نگرانی درونی فرد را به شما می شناساند.این افراد خود را در مخمصه میبینند و در یافتن راه حل گیج و سردرگم شده اند .

زبان بدن عدم پذیرش:

مالیدن بینی،نشانه ی عدم پذیرش و به معنی "نه " است.دست زدن به بینی و مالیدن آن گواه شک و تردید در دل مخاطب است. در بسیاری از مذاکرات در ابتدای صحبت ها افرادی را می بینید که در حال مالیدن بینی خود هستند نگران نباشید مذاکره را پیش ببرید.کم کم متوجه خواهید شد که حالت بدن آنها تغییر می کند. مالیدن چشم هم خود نشانه ای از عدم پذیرش و شک است.

توضیح دقیق و کامل و جامع در ارتباط با موضوع زبان بدن و پی بردن به آنچه در ذهن افراد می گذرد و برقراری ارتباط از این طریق،در این مقاله نمی گنجد اما قصد داشتیم اطلاعاتی مختصر به علاقه مندان برقراری ارتباط موثر بدهیم.

خرسندیم شما را در این مسیر موفقیت همراهی میکنیم.

پیشنهاد ما به شما برای اطلاعات بیشتر در این حوزه ، مقاله ی چهره شناسی شخصیت ،راهی برای برقراری روابط سودمند است.

 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)