ضرورت آموزش دفاع شخصی برای کودکان

در این دوره که دائما از طریق رسانه ها مطلع آزار و اذیت هاى جنسى مى شویم.در این بین دفاع از خود در رابطه با افراد شرور و آسیب رسان هوشمندانه ترین راهى است که هر کسى باید یاد بگیرد.

ضرورت آموزش دفاع شخصی برای کودکان

ضرورت آموزش دفاع شخصى چىست؟

تا به حال شده با اخبار آزار و اذیت کودکان روبرو شوید؟

یا بشنوید که کودکان را برای اهداف مختلف می ربایند؟

این اخبار زجرآور بیش از هرچیزی روح انسان را آزار می دهد که چطور عده ای هستند که می توانند به عزیزانی که توانایی دفاع از خود را ندارند وحشیانه حمله کنند و آسیب برسانند. اما باید پذیرفت در دنیایی زندگی می کنیم که با توجه به تلاش همه ی مسئولین برای برقراری امنیت بازهم انسان هایی پیدا می شوند که به دلایل مختلف مانند ذهن بیمار ،فقر و اعتیاد و... در کمین فرزندان ما هستند پس در نتیجه باید فرزند را در برابر این عوامل قدرتمند کرد. ورزش های رزمی فواید بسیار زیادی برای سلامتی انسان دارند و در این بین ورزش دفاع شخصی از ضروریاتی است که باعث می شود، علاوه بر همه ی منافع آن برای سلامتی جسمانی فرد ،او را در برابر خطراتی غیر قابل پیش بینی قدرتمند و آماده کند.

دفاع شخصی چیست؟

دفاع شخصی مجموعه ای از اعمال و تکنیک های موثری است که می توان آن ها را در شرایط بحرانی استفاده کرد و در نتیجه از خود و اموال و نوامیس خود دفاع کرد. این تکنیک ها را می توان با تمرین و ممارست در ذهن تثبیت کرد و هر گاه که احساس خطر جدی کردید از آن به صورت کاملا حرفه ای استفاده کنید. انواعی از هنرهای رزمی را برای دفاع شخصی می توان به کار برد اما باید اصولی ترین و راحت ترین را آموزش دید تا بتوان به سرعت از آن استفاده کرد. اما باید توجه داشت که یک قانون مهم در دفاع شخصی وجود دارد: آخرین مرحله استفاده از فنون دفاع شخصی است. یعنی در ابتدای هر بحثی نباید این فنون را به کار گرفت و باعث آسیب زدن به فرد مقابل شد، و فقط آخرین راه و زمانی که جان و مال شما در خطر بود اجازه دفاع از خود را دارید.

دفاع شخصی برای همه سنین و همه ی افراد ضروری است پس آن را یاد بگیرید و به فرزندانتان نیز آموزش بدهید.

برای دفاع شخصی باید:

حوزه ی دید را افزایش داد

به اطراف خود با دقت نگاه کنید و هر نوع حرکت را بسنجید در موقعیتی قرار بگیرید که همه چیز را تحت کنترل داشته باشید

تعادل خود را حفظ کنید

هنگام درگیری باید تعادل فیزیکی خود را حفظ کنید حتی اگر به هر دلیلی زمین خوردید باید به سرعت بلند شوید و مبارزه را ادامه دهید.

قسمت های حساس بدن را بشناسید

در بدن انسان قسمت های حساسی وجود دارند که با شناخت آن نواحی می توان به سرعت با آسیب زدن به آن ها از خود دفاع کرد.

به حرکات حریف خود دقت کنید

چرا آموزش دفاع شخصى برای همه به ویژه کودکان اهمیت زیادى دارد؟

زیرا با به کارگیرى علوم ورزشى و آگاهى از آن نه تنها باعث رشد جسمانى و حرکتى در افراد مى شود بلکه باعث افزایش قدرت روحى افراد مى شود وهم چنین باعث کاهش آسیب های اجتماعی مى شود. مخصوصا در این دوره که دائما از طریق رسانه ها مطلع آزار و اذیت هاى جنسى مى شویم. در این بین دفاع از خود در رابطه با افراد شرور و آسیب رسان  هوشمندانه ترین راهى است که هر کسى باید یاد بگیرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)