محصلان موفق

کنترل خشم و استرس و مهارت های ارتباطی و زندگی را باید از دوران کودکی به فرزندمان آموزش بدهیم تا در بزرگسالی زندگی موفقی را تجربه کنند.فرزندان ما لایق موفقیت هستند.

محصلان موفق

محصلان موفق

باز آمد بوی ماه مدرسه
بوی بازی های راه مدرسه

بوی ماه ِ مهر ، ماه ِ مهربان
بوی خورشید پگاه ِ مدرسه

از میان کوچه های خستگی
می گریزم در پناه مدرسه

باز می بینم ز شوق بچه ها
اشتیاقی در نگاه ِ مدرسه

زنگ تفریح و هیاهوی نشاط
خنده های قاه قاه مدرسه

باز هم بوی باغ را خواهم شنید
از سرود صبحگاه مدرسه

روز اول لاله ای خواهم کشید
سرخ بر تخته سیاه مدرسه
                          

روز اول مهر برای هرکدام از ما یادآور روزهای خوش مدرسه است روزهایی که با دوستانمان دیدار می کردیم و بازی های کودکی را از سر می گرفتیم. زنگ های تفریح و شیطنت ها و دنبال بازی های در حیاط مدرسه در روزهای سرد زمستان. یادآور برنامه ریزی های ما برای آن یک زنگ ورزش در هفته ،که بهترین زنگ برای بچه هایی بود که سرو گوششان میجنبید و همیشه برای فرار از درس آماده بودند. سال جدید شروع می شد و دوستان جدید پیدا می کردیم. روزهایی که برای آموزش و پرورش و کشف استعدادهایمان گذراندیم.

ولی آیا واقعا به این صورت بود؟

آیا در طول دوازده سال آموزش ،ما راهمان را شناختیم ؟استعدادهایمان کشف شد؟

اگر مدرسه تا این حد در آینده ما تاثیر داشت و روزهای خوش کودکیمان را در آن گذراندیم و قرار بود آینده ای درخشان را برای ما رقم بزند، پس چرا هنوز هم بعد گذشتن سالیان سال از دوران مدرسه، وقتی از رسانه ها خبر می شنویم که: داریم به آغاز سال تحصیلی نزدیک می شویم دانش آموزان در حال آماده شدن برای ورود به مدرسه و سال جدید هستند.... باز هم استرس زمان کودکی مان در ما ظاهر می شود؟!

اصلا چرا باید مدرسه برای کودکانمان استرس زا باشد؟ مگر مدرسه جایی جز فراگیری آموزش و ساختن آینده در عین حال فرصت برای کودکی کردن است؟ آیا مدرسه در پرورش خلاقیت فرزند ما نقش دارد؟

طبیعتا بهترین زمان پرورش خلاقیت دوران کودکی است ،فرزند ما در دوران کودکی بیشترین زمان خود را در مدرسه می گذراند پس یکی از اهداف مدرسه پرورش و رشد خلاقیت در فرزند ماست. اما می بینیم که در جامعه کنونی ما فرزند ما بیشتر درگیر انجام تکالیفی است که هیچگونه نقشی در پرورش استعداد ها و خلاقیت های آنها ندارد.و این هدف بزرگ چندان محقق نمی شود

نقش مدرسه در تقویت مهارت های زندگی فرزندمان چیست؟

آیا با این همه فشار درسی و انجام تکالیف زیاد و درس های سخت ،زمانی برای آموزش این مسئله مهم باقی می ماند؟ ما باید به فرزندمان مهارت های زندگی و اجتماعی ،نحوه ی برقراری ارتباط صحیح با دیگران ، کنترل خشم و افزایش هوش هیجانی را بیاموزیم تا در سنین بالاتر بتواند همه ی شرایط زندگی خود را کنترل کند و از پس هر شرایطی بر بیاید.

فرزندی که در سنین کودکی کنترل خشم را یاد نگرفته باشد چگونه می تواند در دوران بلوغ خشم خود را کنترل کند؟

فرزندی که دائما تحت فشار و استرس انجام تکالیفش بوده چگونه یادبگیرد استرس خود را مدیریت کند؟

کودک ما باید بتواند عواطف و احساسات و هیجانات خود را کنترل کند باید برای پرورش هوش هیجانی او به اندازه ی هوش IQ  وقت بگذاریم و اهمیت بدهیم. اما...

هوش هیجانی چیست؟ تفاوت هوش هیجانی با IQ  در چیست؟

هوش هیجانی نحوه ی مدیریت عواطف و احساسات فرزند ماست ،هوش هیجانی یک نوع مهارت اجتماعی است ،توان تاثیرگذاری روی دیگران و مدیریت و رهبری یک جمع است. اعتماد به نفس و عزت نفس باید از دوران کودکی به فرزندمان آموزش بدهیم، تا آینده ای درخشان داشته باشند و بتوانند در عصر مدرن که عصر برقراری ارتباطات است رشد کنند. باید استعداد فرزندمان را از سنین پایین کشف کنیم و تقویت کنیم.

اما همه ی این اهداف در مدارس ما محقق نمی شوند در بهترین مدارس دنیا مانند فنلاند با تغییر سیستم آموزش و پرورش خود باعث پیشرفت کشورشان شدند زیرا آینده را همین کودکان ما می سازند.

روش تدریس در مدارس فنلاند چیست؟

فنلاند بهترین سیستم آموزشی جهان را داراست زیرا فرزندان در آن برای شادی و زندگی زیبا داشتن تربیت می شوند! شاید خیلی عجیب باشد ولی کودکان فنلاندی در زنگ علوم از درخت بالا می روند و گیاهان را لمس می کنند و حیوانات جدید را میبینند! آنها یاد میگیرند چگونه بازی کنند چون سن آنها سن بازی کردن و شادی کردن است. یاد میگیرند چگونه با دیگران ارتباط درست و منطقی برقرار کنند

استعداد آنها کشف می شود و در همان راستا آموزش می بینند، گاهی باید چشم امید را از مسئولین برداشت و خودمان برای آینده ی فرزندمان برنامه ریزی کنیم. باید الگوهای پیشرفته را ببینیم و در جهت رشد خودمان استفاده کنیم

چگونه هوش هیجانی فرزندمان را افزایش دهیم؟

  نگران نباشید هوش هیجانی قابل یادگیری است. و بر عکس هوش IQ که مدت مشخصی برای رشد و پرورش دارد، هوش هیجانی را می توان در هر سنی آموزش دید و به کار بست که البته اگر از دوران کودکی باشد راحت تر و نتیجه بخش تر است.

موسسه ذهن برتر با مدیریت دکتر محمد سیدا ،اقدام به برگزاری دوره ی محصلان موفق کرده اند که در این دوره تلاش شده آنچه نیاز تربیت یک کودک هست اما جامعه و آموزش و پرورش از آن غافل شده را آموزش دهد.

فرزند من در این دوره ی محصلان موفق چه چیزهایی یاد می گیرد؟

در این دوره به فرزندان شما در زمینه های :

تست استعداد سنجی

افزایش هوش هیجانی

کنترل خشم و مدیریت استرس

شخصیت شناسی

افزایش هوش مالی

مشاوره ی تحصیلی  برنامه ریزی درسی

آشنایی با آسیب های اجتماعی و کنترل خود در مواجه با آنها

آموزش دفاع شخصی

دوره ی NLP  و EFT

افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس

استفاده هدفمند از شبکه های اجتماعی

برنامه های تفریحی و آموزشی هدفمند

توسط استادان ماهر آموزش داده می شود.

چگونه فرزندم را در این دوره ثبت نام کنم؟

برای آشنایی بیشتر با اولین دوره ی هدفمند کودکان و شرکت در دوره ی محصلان موفق می توانید در سمینار بزرگ محصلان موفق شرکت کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سمینار محصلان موفق کلیک کنید.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)