کتاب فکرتان را عوض کنید تا زندگی‌تان تغییر کند

کتاب فکرتان را عوض کنید تا زندگی‌تان تغییر کند اثر برایان تریسی

کتاب فکرتان را عوض کنید تا زندگی‌تان تغییر کند (Change your thinking change your life) به شما می‌آموزد که چگونه برای رسیدن به موفقیت، همه توانایی‌های بالقوه‌تان را شکوفا کنید. به شما نشان می‌دهد که چگونه منابع شگفت‌انگیز درونی خود را کشف کنید و قدرت‌های باورنکردنی خود را آزاد کنید.

چیزی در این کره خاکی وجود ندارد که نتوانید آن را به دست آورید. کافی است در ذهن خود این حقیقت را بپذیرید که می‌توانید به آن دست یابید .رابرت کولیر

 

زندگینامه و دوران جوانی برایان تریسی

زندگینامه برایان تریسی

برایان تریسی بی شک یکی از موفق ترین سخنرانان و مربیان موفقیت در قرن 20 و اوایل قرن 21 است. او که مانند آنتونی رابینز و دارن هاردی یکی از شاگردان جیم ران بوده، با آموزش هایی که دیده و تغییر افکار و به دنبال آن تغییر اعمال خود به موفقیت های بسیاری دست پیدا کرده است.

برایان تریسی تا کنون حدود 70 کتاب موفق و پرفروش نوشته است که هر کدام به چندین زبان مختلف دنیا ترجمه شده است. برایان تریسی دوران نوجوانی و جوانی بسیاری سختی داشته و از دسته افرادی است که از یک زندگی بسیار سخت به زندگی خوب و مرفهی رسیده اند.

 

دوران جوانی برایان تریسی:

دوران جوانی برایان تریسی

برایان تریسی متولد ۱۴ دی ماه ۱۳۲۲ است( January 05, 1944) . وی در ونکوور کانادا در خانواده ای فقیر متولد شد. در ۱۸ سالگی  و در اوج آرزوهای دوران نوجوانی و جوانی ، مجبور به ترک مدرسه می شود و از این رو دبیرستان را بدون آنکه مدرک دیپلم خود را دریافت کند ، رها می کند.وی پس از ترک دبیرستان ، بالاجبار و برای تامین هزینه های زندگی اش ، به کار کردن روی آورد.

در ابتدا ، در رستورانی که واقع در یک هتل بود ، به ظرف شستن و تمیز کاری مشغول شد. این نخستین کاری بود که او از آن به عنوان آغاز فعالیت های شغلی خودش یاد می کند.

او پس از مدتی دست از شستن ظروف کشیده و رو به شستن اتومیبل ها آورد و پس از آن تمیزکاری و نظافت هتل و رستوران ها ، پیشه ی اصلی او شد.پس از گذشت چند سال ، کار در آن هتل را نیز کنار گذاشته و به دنبال کار دیگری می‌رود.

مشغول کار بر روی یک کشتی می شود. در کشتی کارهای مختلفی مانند باربری و تمیز کردن کشتی را انجام می داد. سرانجام وقتی دیگر نتوانست بر روی کشتی برای خود کاری پیدا کند، مشغول کار فروشندگی شد.

شما زمانی را فرض کنید که یک نفر باید در قرن 20 ام یک کالایی را که احتمالا تازه به تولید صنعتی رسیده بود را دستش می‌گرفت و به درب خانه‌ی مردم مراجعه می‌کرد و آن‌ها را به صورت حضوری متقاعد به خرید می‌کرد. برایان تریسی با سخت کوشی کار خود را در فروشندگی شروع کرد، خودش می‌گوید نقطه‌ی تحول من زمانی بود که شروع به پرسیدن سوالاتی از خودم کردم.

 

نکته جالب از برایان تریسی

زمانی که در شرکتی که در آن فروشنده بودم از خودم پرسیدم که مدیرم چه کارهایی را متفاوت از من انجام می دهد که تا این حد موفق است؟ پاسخ این پرسش زندگی من را عوض کرد.

رفتم و از مدیرم پرسیدم که: چه کارهایی را متفاوت تر از من انجام می‌دهد که تا این حد موفق است؟ او هم پاسخ خودش را داد و من هم همان کارها را انجام دادم و موفق شدم!

در اینجا به قاعده بزرگی می رسیم:

«اگر به تکرار کاری را که مردمان موفق انجام می‌دهند انجام دهید، هیچ عاملی در دنیا نمی‌تواند سبب شود که شما به همان نتایج آنها نرسید. و اگر این کار را نکنید، شانس موفقیتی انتظارتان را نمی‌کشد.»

 

زندگی شخصی برایان تریسی

زندگی شخصی برایان تریسی

تریسی در سال ۱۹۷۹ با همسرش باربارا تریسی ازدواج کرد. این زوج هم اکنون دارای چهار فرزند هستند و در سن دیگو در ایالت کالیفرنیا اقامت دارند. وی پس از رسیدن به موفقیت باز به دانشگاه برگشت. برایانی که در نوجوانی تحصیلات دبیرستان را رها کرده بود، در ۳۰ سالگی در یکی از معتبرترین دانشگاه‌های عصر خود، به ادامه تحصیل پرداخت. از دانشگاه آلبرتا در رشته‌ مدیریت فارغ التحصیل شد. پس از این دوره، مدرک کارشناسی ارشد خود را نیز از دانشگاه کلمبیا دریافت نمود.

در نهایت در سال ۱۹۸۱تصمیم گرفت هرآنچه را که آموخته است، در قالب یک سیستم جامع خودیاری برای رسیدن به موفقیت در اختیار دیگران قرار دهد. وی در حال حاضر رئیس و مدیر عامل شرکت بین‌المللی “برایان تریسی” است که در سال ۱۹۸۴ آن را تاسیس نمود.

 

دکتر محمد سیدا و برایان تریسی

او هم اکنون نیز یکی از بزرگترین سخنرانان و همچنین ثروتمند‌ترین افراد حاضر در جهان است. کار و فعالیت مستمر در بیش از ۱۰۷ کشور دنیا به مدت ۳۰ سال، تجربیات موفقی را برای او رقم زده است.

 

دکتر محمد سیدا و برایان تریسی
دکتر محمد سیدا و برایان تریسی

هر فردی که در زندگی به دنبال موفقیت است، محال است با کتاب‌ها و سمینارهای برایان تریسی غریب باشد. در واقع او تجربیات خود را که حاصل خلاقیت‌ها، تصحیح و انجام خطاهای پی در پی، مطالعات و سخت کوشی‌های مداوم است، در اختیار هر فردی که خواهان موفقیت باشد، قرار می‌دهد.

 

دکتر محمد سیدا و برایان تریسی

دکتر محمد سیدا و برایان تریسی

 

خلاصه نکات مفید و کاربردی کتاب فکرتان را عوض کنید تا زندگی‌تان تغییر کند:

قانون جذب می‌گوید شما مغناطیس زنده هستید

قانون جذب می‌گوید شما مغناطیس زنده هستید

یعنی شما بدون استثنا، اشخاص، نقطه‌نظرها، فرصتها و شرایطی را که اغلب با افکارتان هماهنگی داشته باشد به زندگی خود جلب می‌کنید. مهم‌ترین اصل در زندگی انسانی این است که هرچه اغلب به آن فکر کنید، همان می‌شوید.

این اساس دین، فلسفه، متافیزیک، روانشناسی و موفقیت است. دنیای بیرون شما، بازتاب دنیای درون شماست. انچه در بیرون شما می‌گذرد بازتاب حوادث و شرایطی است که در درون شما میگذرد و وجود دارد و می‌توانید با نگاه کردن به دنیای بیرون اشخاص بگویید که در درون آنها چه می‌گذرد.

به هرچه اغلب اوقات فکر کنید به آن دست پیدا می‌کنید . اگر فکرتان را عوض کنید، می‌توانید زندگیتان را تغییر دهید.

 

بزرگترین چالش و مسئولیت شما این است که در خود معادل ذهنی‌ای که می‌خواهید در بیرون از خود تجربه کنید فراهم آورید. با این کار، تمام قدرتهای خود را فعال می‌کنید و کاری می‌کنید که عالم هستی برای شما و خدمت به شما کار کند. شما سررشته و کنترل کامل زندگی خود را در دست می‌گیرید.

 

بیاموزید همانند افراد موفق و شاد فکر کنید

اگر بیاموزید که مانند افراد موفق و شاد فکر کنید به زودی از زندگی مثل یا مطابق آنها برخوردار می‌شوید این قانون است. وقتی پیوسته به این فکر می‌کنید که چه می‌خواهید و چگونه می‌خواهید به این خواسته خود برسید، این طرز فکر کردن به زودی عادت شما می‌شود. وقتی به آنچه می‌خواهید فکر می‌کنید و درباره‌اش حرف می‌زنید، مثبت‌تر، هدفمندتر و خلاق‌تر می‌شوید. و زمانی که بدانید به کجا می‌روید، تبدیل به شخص مؤثرتری می‌شوید.

 

صبور باشید و مداومت به خرج دهید

%95  از کارهایی که انجام می‌دهید ناشی از عادتهای شماست انسانهای موفق، عادتهای افراد موفق را در خود ایجاد می‌کنند و کاری می‌کنند تا این‌عادتها بر رفتارشان حاکم شود.

 

انتخاب‌های جدید کنید

معرفی و چکیده نکات کتاب فکرتان را عوض کنید تا زندگی‌تان تغییر کند اثر برایان تریسی--

تمام تغییرات بیرون شما در دنیای درون شما شروع می‌شود. تغییرات عمده در درون شما زمانی حاصل میشود که اشخاصی را که با آنها سروکار دارید، تغییر دهید. وقتی گروه جدیدی انتخاب می‌کنید و خود را در جمع اشخاص متفاوتی می بینید. به طور ناخوداگاه شروع به تغییر میکنید .

 

دوستان و معاشران خود را به دقت انتخاب کنید تنها با کسانی که به آنها احترام می‌گذارید کار کنید. اینکه چه کسانی را در زندگی به دور خود جمع می‌کنید می‌تواند روی موفقیت شما تاثیر فراوان بگذارد.

 

هفت اقدام برای رسیدن به زندگی با عملکرد عالی

هفت اقدام برای رسیدن به زندگی با عملکرد عالی

 

به آینده فکر کنید

قبل از هر چیز، انسانهای مثبت و شاد، آینده‌نگر هستند.

آنها در بیشتر مواقع به آینده فکر می‌کنند. به این فکر میکنند که به کجا می‌روند. به این کاری ندارند که در گذشته چه اتفاقی افتاده است. آنها تصویری روشن و هیجان بخش از آنچه برایشان امکان پذیر است، دارند. براساس قانون جذب، به امیدها و رویاهای آینده خود فکر می‌کنند، و امیدها و رویاهای آینده به سمتشان جذب می‌شود.

 

به هدف‌هایتان فکر کنید

به هدف‌هایتان فکر کنید

برایان تریسی در کتاب فکرتان را عوض کنید تا زندگیتان تغییر کند، به این اشاره می‌کند که اشخاص مثبت و خوشبخت هدف مدار هستند.

آنها در اغلب مواقع درباره هدف هایشان حرف می‌زنند و فکر می‌کنند. پس از آنکه پنداره‌های آتی خود را در نظر مجسم ساختند، آنها را به هدفهای روشنی تبدیل می کنند و همه روزه روی آنها کار می‌کنند. آنها توجه خود را معطوف و انرژیهای خود را متمرکز می سازند. و با استفاده از هدف‌هایشان آینده خود را کنترل می کنند.

این تلاش پیوسته و عزم جزم است که همه مقاومت‌ها را در هم می‌شکند و همه موانع را کنار می‌گذارد.

 

به بهترین ها فکر کنید

به بهترین ها فکر کنید

سوم، خوشبختها و موفقها به بهترینها فکر می‌کنند.

آنها معتقدند در هر کاری که می‌کنند در بهترین حد خود ظاهر شوند. سعی دارند در کار و حرفه شان در جميع ۱۰ درصد اول قرار بگیرند. آنها همه روزه روی خود کار می‌کنند و یک لحظه از بهتر شدن غافل نمی‌شوند.

 

به راه حل فکر کنید

به راه حل فکر کنید

چهارمین مورد که در در کتاب فکرتان را عوض کنید تا زندگیتان تغییر کند آمده است این است که موفقها راه حل گرا هستند.

آنها به جای مسئله، به راه حل فکر می‌کنند و به جای اینکه فکر کنند چه کسی مقصر است، به این فکر می‌کنند که چه کاری باید انجام شود.  آن ها از روشهای فکری خلاق برای آزاد کردن خلاقیتهای خود و اطرافیانشان استفاده می‌کنند. آنها هدفهای خود را مسائلی در نظر میگیرند که باید حل و فصل شوند.

 

به نتایج فکر کنید

به نتایج فکر کنید

پنجم، اشخاص موفق و شاد به شدت نتیجه مدار هستند.

آنها همه روزهای خود را به دقت از قبل برنامه ریزی می‌کنند. برای فعالیتهای خود اولویتهای روشنی در نظر می‌گیرند و بعد روی هدفها و برنامه هایشان کار می‌کنند تا به اشخاصی مولد و کارآمد مشهور شوند.

 

به رشد بیندیشید

به رشد بیندیشید

ششم، موفقها رشد مدار هستند.

آنها پیوسته در حال مطالعه‌اند، به نوارهای آموزشی گوش می‌دهند، ویدئو تماشا می‌کنند و در دوره‌ها و همایشهای مختلف شرکت می‌نمایند. آنها می‌دانند که آینده از آن با صلاحیت هاست، از آن کسانی است که از رقبای خود بیشتر می‌دانند. می‌دانند که مسابقه ای در کار است و آنها در این مسابقه حضور دارند. آنها مصمم به پیروزی‌اند.

 

به عمل فکر کنید

به عمل فکر کنید

هفتم و شاید از همه مهم تر، موفق ترین اشخاص عملگرا هستند.

به این فکر میکنند که در حال حاضر چه می‌توانند بکنند تا سریعتر به هدف هایشان برسند. آنها پیوسته در حرکت و تلاش هستند. احساس اضطرار می‌کنند و در مقایسه با اشخاص عادی و متوسط کار بیشتری صورت می‌دهند. هر چه کار بیشتری بکنند، نتیجه بهتری می‌گیرند.

 

امکانات شما نامحدود است

امکانات شما نامحدود است

ما در عصر طلایی انسانها زندگی می کنیم. امروز در مقایسه با هر زمانی بهتر می‌توانید به هدفهای خود دست پیدا کنید. می‌توانید از این کتاب به عنوان یک راهنما استفاده کنید تا در زندگی به سعادت و خوشبختی برسید.

شما از استعدادهای دست نخورده و توانمندی‌های بالقوه عالی برخوردارید که اگر به درستی از آن‌ها استفاده کنید، می‌توانید به آنچه در زندگی میخواهید دست پیدا کنید.برایان تریسی

در کتاب افکارتان را تغییر دهید تا زندگی‌تان تغییر کند برایان تریسی، روند مرحله به مرحلهٔ موفقیت عظیمی را می‌آموزید که در نهایت بسیار آسان و بی‌زحمت آن را به کار می‌بندید.

این استراتژی موفقیت آن چنان منطقی و جذاب و آن‌قدر کامل و جامع و سودمند است که همچون راه میان‌بری در عملکرد شخصی شما موثر است. اگر می‌خواهید دربارهٔ موضوعی بیندیشید، بزرگ بیندیشید تا نتایج عظیمی به دست آورید.

مطالعه کتاب: فکرتان را عوض کنید تا زندگی‌تان تغییر کند و برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری برای اجرای دستورات این کتاب و به‌ کارگیری آن در زندگی خود، وسیله‌ای ست که برای خلق آینده‌ای شگفت‌انگیز که به آن نیاز دارید.

دانلود رایگان فایل صوتی و پی دی اف کتاب فکرتان را عوض کنید تا زندگی‌تان تغییر کند به همراه تمرینات و نقشه ذهنی آن در باشگاه کتاب‌خوانی سوپر مایند ذهن برتر.

 

۱۲ توصیه کلیدی از کتاب فکرتان را عوض کنید تا زندگی‌تان تغییر کند برایان تریسی

۱۲ توصیه کلیدی از کتاب فکرتان را عوض کنید تا زندگی‌تان تغییر کند برایان تریسی

 

 ⭐ ادامه این مقاله ویژه اعضای باشگاه سوپرمایند است.  

 

💎 محتوای ویژه اعضا

ادامه این محتوا ویژه شرکت کنندگان در دوره است! برای مشاهده ادامه این بخش، لطفا رمز ورود را وارد کنید. (برای دریافت رمز، به کانال اختصاصی اعضای دوره مراجعه کنید.)

4 4 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

4 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
فروشگاه
مقالات
خانه
دوره ها
جستجو
 
0
    0
    سفارشات شما
    سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه
    لایو دکتر محمد سیدا