خلاصه کتاب تو کله خر هستی برو پیش، پولدار می‌ شوی اثر جین سینسرو

معرفی کتاب تو کله خر هستی برو پیش، پولدار می‌ شوی اثر جن سینسرو

تو کله خر هستی! برو پیش، موفق می‌شوی کله‌خرها نمی‌ترسند، پیش می‌روند و موفق می‌شوند.

چگونه از تردیدها دست بردارید و یک زندگی خارق‌العاده برای خود خلق کنید اثری از جن سینسرو (Jen Sincero)

 

 تو دل و جرات داری، نترس برو پیش!

تو می‌توانی از هیچ و با دست خالی شروع کنی و از جایی که امید نداری برایت گشایشی حاصل می‌شود. برای ایجاد تغییر و تحول در زندگی‌ات باید کارهایی کنی که هرگز تصور انجام آن را نمی‌کردی تا مثلاً اگر دوستی تو را موقع انجام آن کار دید، یا از بابت آن پولی خرج کردی، یا دیگران نگرانت شدند، یا به دلیل اینکه از نظر آن‌ها عجیب و غریب و متفاوت شده‌ای با تو قطع رابطه کردند، مایه شرمندگی‌ات نشود.

 

 تو باید غیرممکن‌ها را هم باور داشته باشی

کتاب تو کله خر هستی برای آن‌هایی است که می‌خواهند خودشان باشند و دنبال رویای شخصی خودشان بروند. باید ترس را از خودت دور کنی و به انجام کارهایی که برایت زیاد راحت نیستند، عادت کنی. باید باورهای دست‌وپاگیر و قدیمی را رها کنی و برای خلق زندگی آرمانی‌ات عزمی راسخ داشته باشی، طوری که انگار زندگی‌ات به آن وابسته است.

 

کتاب تو کله خر هستی برو پیش پولدار می شوی

کتاب تو کله خر هستی برو پیش پولدار می شوی

کتاب تو کله خر هستی برو پیش پولدار می شوی یک مرجع کامل از مهم‌ترین مفاهیم در مورد رشد و توسعه فردی و موفقیت مالی است.

کـتاب تو کله خر هستی هستی نسخه‌ای جادویی نیست اما با انجام راهکارهای آن می‌توانید جادویی در زندگی‌تان وارد کنید که همچون سپری محکم شما را از تردیدهای‌تان نجات دهد. در صورتی که تمایل دارید به اهداف و آرزوهای خود دست پیدا کنید و موانع را از جلوی راه خود بردارید، تا پایان این مقاله از وبسایت ذهن برتر با ما همراه شوید.

خواستن یعنی اینکه روی مبل لم بدهی و بی‌خیال مجله ورق بزنی. اراده کردن یعنی از جای خودت بلند شوی، آستین همت را بالا بزنی و به دنبال تحقق رؤیاهایت بروی.جین سینسرو

ما به افرادی شجاع و دلیر و هدفمند نیاز داریم که بتوانند الگو و الهام‌بخش کسانی باشند که دلشان می‌خواهد به موفقیت برسند. اولین تقاضایم از تو این است که خودت را باور داشته باشی و بدانی که در دنیایی سرشار از امکانات بی‌حدوحصر زندگی می‌کنی.

برایم مهم نیست که هزاران دلیل و برهان بیاوری و بگویی دنیا به تو روی خوش نشان نداده است، مردم شیطان صفت شده‌اند یا آدمی درست حسابی که بخواهی با او ازدواج کنی در دنیا پیدا نمی‌شود.

 

تو باید بر این باور باشی که همه چیز امکان‌پذیر است.

اصلاً تو چه چیزی داری که از دست بدهی؟

اگر قصد ثروتمند شدن داری، می‌توانی ثروتمند شوی. مهم نیست که چند بار تلاش کردی و ناکام شدی، یا زمانی بوده که آه در بساط نداشتی یا در وضعیتی قرار گرفتی که کارت‌های اعتباری‌ات بی‌اعتبار شدند. با وجود این، می‌توانی پولدار شوی به‌طوری‌که هم خودت به خواسته‌هایت برسی و هم خواسته‌های دیگران را برآورده کنی.

اگر نمی‌دانی چگونه پولدار شوی، دلیل این نیست که عیب و ایرادی داری.

پول یکی از مطرح‌ترین مسائل زندگی است. ما همگی عاشق پول هستیم، از پول نفرت داریم، دست و دلمان برای پول می‌لرزد، به پول بی‌توجه هستیم، از دست پول کفری می‌شویم، پول را تلنبار می‌کنیم، در حسرت پول به سر می‌بریم، از پول ایراد می‌گیریم.

پول اعجازی است که به ما روحیه می‌دهد و کسب آن لذت‌بخش است. اگر تو هم مثل بیشتر مردم رابطه‌ای پر از دردسر و مشکل‌آفرین با پول داری، این توانایی را هم داری که این مسئله را حل و دگرگون کنی تا به جایی برسی که روزی بتوانی تمام خواسته‌هایت را برآورده کنی.

از همین حالا می‌توانی این تغییر و تحول را در خودت ایجاد کنی. فقط کافی است که از موانع زندگی‌ات آگاه باشی، به انتخاب‌هایی جدید و قدرتمند دست بزنی و حواست را بر آن‌ها متمرکز کنی.

با عزمی راسخ به سوی ثروتمند شدن گام بردار. جین سینسرو (Jen Sincero) در این زمینه به تو کمک می‌کند.

 

آشنایی با جین سینسرو، نویسنده کتاب تو کله خر هستی برو پیش پولدار می‌ شوی

آشنایی با جین سینسرو، نویسنده کتاب تو کله خر هستی برو پیش پولدار می‌ شوی

خانم جین سینسرو (Jen Sincero)، مربی (کوچ) موفقیت، نویسنده و سخنران آمریکایی است که در 7 آگوست سال 1965 به دنیا آمد. او تاکنون کتاب‌های متنوعی در مورد موفقیت و کسب ثروت نوشته و سخنرانی‌های زیادی در این زمینه داشته است.

کتاب پرفروش او با عنوان تو کله‌خر هستی به ۲۵ زبان ترجمه شده و بالای ۳ میلیون نسخه از آن به فروش رفته است. او در برنامه‌های زیادی مانند برنامه‌های تلویزیونی دکتر آز و اپرا وینفری هم حضور داشته است. وی در حوزه بازاریابی هم فعالیت کرده است.

در ادامه این مقاله از وبسایت ذهن برتر قصد داریم مهم‌ترین درس‌هایی که می‌توان از کتـاب تو کله خر هستی برو پیش پولدار می شوی گرفت را با هم مرور و بررسی کنیم.

مهم‌ترین درس های کتاب تو کله خر هستی برو پیش پولدار می شوی

بسیاری از کتاب های انگیزشی روی یک موضوع و مفهوم تمرکز دارند: «تغییر نگرش.»

در واقع هر کس می‌خواهد شیوه زندگی خود را تغییر دهد باید از نگرش خود آغاز کند. طرز فکر آدمی روی کل زندگی او تاثیرگذار است. بنابراین قبل از تلاش برای رسیدن به اهداف باید روی نگرش خودمان تمرکز کنیم.

کتاب تو کله خر هستی برو پیش پولدار میشوی پر از درس‌های ارزشمند و عالی است که همه آن‌ها با تمرکز بر تغییر نگرش ارائه شده است. در ادامه این مقاله از وبسایت ذهن برتر به چند مورد از مهم‌ترین درس‌های این کتاب اشاره خواهیم کرد:

 

 ۱. همیشه عاشق تغییر باشید و از آن نترسید

خانم جین سینسرو بر این باور است که تغییر در میزان درآمد و ثروت مستلزم یک سری تغییرات در شیوه زندگی و طرز فکر است. اگر ما یک سری کارها را به صورت مداوم انجام دهیم، این کارها به عادات ما تبدیل می‌شوند و همین عادات زمینه ثروتمند یا فقیر شدن ما را فراهم می‌کنند.

مارکوس اورلیوس در کتاب تاملات خود می‌نویسد:

“ملاحظه کن چگونه همه چیز زاییده تغییر است؛ سعی کن بفهمی که برای طبیعت هیچ سعادتی بالاتر از تغییر چیزهای موجود نیست.”

در صورتی که می‌خواهید در زندگی ثروتمند شوید و به آرزوهای خود برسید هیچ چاره‌ای جز تغییر عادت‌ها و رفتارهای موجود ندارید. بسیاری از مردم واقعاً دوست دارند که ثروتمند شوند ولی وقتی صحبت از اراده و عمل به میان می‌آید، واقعاً هیچ چیز در چنته ندارند و حتی کوچک‌ترین تغییرات هم برایشان بسیار سخت و طاقت‌فرسا است.

 

2. رابطه خود را با ثروت بهبود ببخشید

یکی دیگر از مشکلات افراد در رسیدن به ثروت، رابطه منفی با پول است. اگر دقت کرده باشید بسیاری از مردم با تمام وجود دوست دارند که ثروتمند شوند ولی وقتی یک شخص ثروتمند را می‌بینند نگاه خوب و مثبتی به او ندارند و نسبت به او حسادت می‌کنند. شما اگر می‌خواهید ثروتمند شوید باید نگرش مثبتی به خودتان، دیگران و افراد ثروتمند داشته باشید.

اگر با آغوش باز به استقبال جهان بروید حتماً متوجه می‌شوید که جهان زیبایی‌ها و فرصت‌های ارزشمند زیادی دارد. روال جهان به گونه‌ای است که می‌خواهد به انسان‌ها ثروت برساند، بنابراین انسان‌ها باید خودشان آگاه و هوشیار باشند و از این خصوصیت جهان نهایت استفاده را ببرند.

در فرهنگ بسیاری از جوامع انسانی ارتباط خوبی با پول وجود ندارد، به همین خاطر افراد فقیر در تمام کشورها و فرهنگ‌ها دیده می‌شود. هر چه فرهنگ فقر در یک جامعه بیشتر باشد، افراد فقیر آن جامعه هم بیشتر می‌شوند. اگر ما بتوانیم رابطه خود را با پول و ثروت بهبود ببخشیم، خیلی راحت می‌توانیم خودمان را از قید و بندها رهایی دهیم و به ثروت دلخواه و مورد نظر خود دست پیدا کنیم.

یکی از افکار غلط در مورد پول این است که اگر کسی پولدار شود، شخصی دیگر در جهان فقیرتر می‌شود. چنین چیزی اصلاً درست نیست. این افکار از طرز فکرهای دچار  کمبود نشئت می‌گیرد.

آیا وقتی یک ساندویچ می‌خرید و می‌خورید، شخصی دیگری در جهان ساندویچ خودش را از دست می‌دهد؟

اصلاً چنین طرز فکری درست نیست. در کـتاب تو کله خر هستی برو پیش پولدار می شوی می‌خوانیم:

 

خبر خوب این است که :

“اگر تو هم مثل بیشتر مردم رابطه‌ای پر از دردسر و مشکل‌آفرین با پول داری، این توانایی را هم داری که این مسئله را حل و دگرگون کنی تا به جایی برسی که روزی بتوانی تمام خواسته‌هایت را برآورده کنی. از همین حالا می‌توانی این تغییر و تحول را در خودت ایجاد کنی. فقط کافی است که از موانع زندگی‌ات آگاه باشی، به انتخاب‌هایی جدید و قدرتمند دست بزنی، حواست را بر آنها متمرکز کنی و با عزمی راسخ به‌سوی ثروتمند شدن گام برداری.”

 

3. مراقب اطرافیان خودتان باشید

معمولاً اطرافیان و دوستان تأثیر زیادی روی زندگی انسان‌ها دارند و این موضوع چیزی نیست که بر کسی پوشیده باشد. اگر دنبال رسیدن به ثروت و موفقیت هستید باید در انتخاب دوستان و اطرافیان خود حساسیت داشته باشید و کسانی را انتخاب کنید که مانعی در مسیر رشد و پیشرفت شما ایجاد نکنند.

گاهی اوقات پدر و مادر انسان، مانعی در رسیدن به ثروت و موفقیت هستند اما قرار نیست آن‌ها را از زندگی خود حذف کنیم. تنها کاری که باید انجام دهیم این است که روابط خود را کمتر کنیم یا وقتی صحبت از موفقیت به میان می‌آید، بحث را به گونه‌ای عوض کنیم.

خانم جین سینسرو در کتـاب تو کله خر هستی برو پیش پولدار می شوی می‌نویسد:

“اگر تصمیم گرفته‌اید که واقعیت مالی خود را تغییر دهید، سعی کنید از تمام افراد بدبینی که به توانایی‌های شما باور و اعتقاد ندارند، پرهیز کنید. اطراف خود را با انسان‌هایی پر کنید که به توانایی‌های بالقوه شما برای محقق کردن اهداف و آرزوهایتان باور دارند. زمان خود را در مکان‌ها و فعالیت‌هایی صرف کنید که به شما کمک می‌کنند به زندگی ایده‌آل خودتان برسید.

به عنوان مثال اگر می‌خواهید منزل خاصی را خریداری کنید، بهتر است زمان خود را در کافه‌ها و پارک‌های اطراف آن خانه صرف کنید. حضور در چنین شرایطی یکی از بهترین راهکارها برای حفظ انگیزه و هیجان در شما است.”

 

4. مراقب ذهن و افکار خود باشید

جین سینسرو در این کتاب مفاهیم بسیار مهمی را مطرح می‌کند. او بر این باور است که چیزی که در دنیای بیرونی خود می‌بینیم، حاصل همان چیزی است که در دنیای درونی ما وجود دارد.

مولانا هم همین مفهوم را در یکی از اشعار معروف خود بیان می‌کند:

«بیرون ز تو نیست هر چه در عالم هست / در خود بطلب هر آن‌چه خواهی که تویی.»

جین سینسرو در کتاب تو کله خر هستی برو پیش موفق می شوی می‌نویسد: دنیای بیرونی تو بازتاب دنیای درونی‌ات است.

بنابراین باید خیلی مراقب افکار و ذهن خود باشید؛ چون اگر ذهن خود را مدیریت نکنید و این ذهن روی فقر، نداری، کمبود و بدبختی تمرکز کند، دیر یا زود این بدبختی و فقر خودش را در زندگی واقعی شما نمایان خواهد کرد.

خانم سینسترو با اعتقاد کامل جمله زیر را در کتاب خودش می‌نویسد:

“هرچه ذهنت به آن بپردازد، طولی نمی‌کشد که نصیب تو می‌شود.”

برای اینکه بتوانید ذهنیت درست و مثبتی در مورد پول داشته باشید، باید روی خودتان کار کنید و آموزش ببینید. ما به دلیل جامعه، خانواده، دوستان و فرهنگی که داشته‌ایم، اغلب ذهنیت درستی در مورد پول و ثروت نداریم و به همین خاطر باید آموزش ببینیم و ذهن خودمان را پر از افکار مثبت و درست در مورد ثروت و پول کنیم.

تغییر نگرش نیاز به زمان، انرژی و مطالعه زیاد دارد. پس اگر واقعاً خواهان ثروت و موفقیت هستید، باید هزینه لازم را بپردازید و مسئولیت آن‌ را بر عهده بگیرید. در کتاب مورد بحث جمله زیبایی وجود دارد که می‌گوید: باورها واقعیت‌ها را خلق می‌کند. به هر آنچه باور داشته باشی همان را تجربه خواهی کرد.

 

5. برای ثروتمند شدن باید اهداف معین و مشخص داشته باشید

یکی از مهم‌ترین مسائلی که برای رسیدن به موفقیت اهمیت دارد، مسئله تعیین اهداف است. اگر ما واقعاً خواهان رشد، پیشرفت و رسیدن به موفقیت هستیم باید اهداف خودمان را مشخص و معین کنیم. اهداف ما باید در کنار داشتن محدودیت زمانی، مشخص و دست‌‎یافتنی باشند.

داستان جیم کری، هنرپیشه معروف آمریکایی در مورد ثروتمند شدن نمایانگر اهمیت مشخص کردن اهداف است:

جیم کری زمانی که هنوز معروف نشده بود، بسیار فقیر بود. او که رویای موفقیت را با تمام وجود در سر می‌پروراند، دوست داشت روزی یک بازیگر معروف و ثروتمند شود. روزی یک چک 10 میلیون دلاری برای خودش کشید و تصمیم گرفت سه سال آینده آن را وصول کند. سه سال بعد جیم کری در فیلم احمق و احمق‌تر باز کرد و به هدف خود یعنی 10 میلیون دلار رسید. در واقع او به هدفی که سه سال قبل در ذهن داشت رسید و ثروتمند و معروف شد.

هدف داشتن، بیش از آنچه فکر کنید ارزش و اهمیت دارد. سعی کنید مقدار ثروتی که می‌خواهید به آن دست پیدا کنید را مشخص و معین کنید. شاید از نظر ذهنی کاری که جیم کری انجام داد، سخت و دشوار باشد ولی واقعیت همین است. پس سعی کنید برای خودتان اهداف روشن، واضح و معین تعیین کنید. مطمئن باشید که با این کار قدرت اراده شما چندین برابر می‌شود و زودتر از آن‌چه فکرش را بکنید به اهداف خود دست پیدا خواهید کرد.

 

6. فقط به پول درآوردن از راه های صحیح و درست فکر کنید

یکی دیگر از درس‌های مهم کـتاب تو کله خر هستی برو پیش پولدار می شوی این است که پول می‌تواند همراه با خود انرژی مثبت یا منفی را وارد زندگی شما کند. اگر این پول از راه درست و با رضایت مشتری وارد زندگی شما شود، انرژی مثبت حاکم بر زندگی شما را چند برابر می‌کند ولی اگر این پول با بی‌رضایتی مشتری یا از راه نادرست به دست بیاید، می‌تواند انرژی منفی وارد زندگی شما کند و همین انرژی منفی مشکلات زیادی را در زندگی شما ایجاد خواهد کرد.

به عنوان مثال اگر یک کارفرما هستید، مطمئناً سعی می‌کنید که از توانمندی‌ها و انرژی کارکنان خود نهایت استفاده را ببرید و انتظار دارید که آن‌ها تمام تمرکز خود را روی کارشان بگذارند.

حال اگر فعالیت و تلاش آن‌ها را نادیده بگیرید و دستمزد مناسبی به آن‌ها ندهید، آن‌ها دیر یا زود احساس خستگی می‌کنند و به این باور می‌رسند که شما ارزشی برای تلاش آن‌ها قائل نیستید.

این کار می‌تواند در کسب و کار شما انرژی منفی ایجاد کند و رابطه بین شما و کارکنان‌تان را تیره و تار کند. این در حالی است که با قدردانی از کارکنان و پرداخت یک مبلغ مناسب به آن‌ها می‌توانید آن‌ها را راضی کنید و رابطه خودتان با آن‌ها را بهبود ببخشید.

 

7. خودتان را از شر ترس ها و نگرانی ها خلاص کنید

سینسرو همیشه آرزو داشت که به یک مربی (کوچ) عالی در زمینه زندگی، رشد و توسعه فردی تبدیل شود. وی برای رسیدن به آرزوی خود تصمیم گرفت 15000 دلار بدهد و در یک کلاس گروهی ثبت نام کند.

مدرس این کلاس یک کوچ باتجربه و توانمند بود و به همین خاطر خانم سینسرو توانست مفاهیم کوچینگ را به بهترین شکل ممکن فرابگیرد و در سخنرانی‌ها و کتاب‌های خودش به کار ببندد، به همین دلیل مطالب او اینقدر تأثیرگذار و پرطرفدار است.

مبلغی که او برای این کلاس پرداخت کرد بیشتر از درآمد سالیانه او بود ولی وی این مبلغ را پرداخت تا به هدف و آرزویی که در سر دارد برسد. امروز جین سینسرو چندین برابر این مبلغ درآمد دارد.

بنابراین یکی از راه‌های رهایی از ترس‌ها و نگرانی‌ها در مسیر موفقیت، هزینه کردن و آموزش دیدن است. در واقع باید مسئولیت هدف و آرزویی که در سر دارید را بپذیرید.

یکی دیگر از راه‌های رهایی از نگرانی‌ها و ترس‌ها این است که بدانید همیشه راهی برای رسیدن به هدف وجود دارد. برخی از افراد آرزوهای زیادی در سر دارند ولی به این باور رسیده‌اند که هیچ راهی برای رسیدن به این آرزوها وجود ندارد.

از این رو فرصت‌ها و راه‌های رسیدن به اهداف خود را نمی‌بینند به همین خاطر است که باید همیشه بدانید راهی وجود دارد که می‌تواند شما را به اهدافتان برساند. با این باور مطمئن باشید که راه‌های مختلفی پیش روی شما قرار می‌گیرد که شما را به هدفتان می‌رساند.

 

8. هرگز تسلیم نشوید و دست از تلاش برندارید

گاهی انسان در مسیر رسیدن به موفقیت خسته می‌شود و دلش می‌خواهد که دست از تلاش بردارد و به اهدافی کوچک‌تر راضی شود. این طرز تفکر حتی در ثروتمندترین افراد جهان هم وجود دارد ولی تفاوت انسان‌های موفق و غیرموفق در تلاش مستمر و مداوم است.

انسانی که موفق است، خسته می‌شود ولی پس از کمی استراحت دوباره برمی‌خیزد و به تلاش و کوشش ادامه می‌دهد. این در حالی است که انسان غیرموفق پس از کمی تلاش خسته می‌شود، از کوشش دست می‌کشد و تصمیم می‌گیرد به اهداف کوچک‌تر تن دهد.

 

جملات برگزیده کتاب تو کله‌خر هستی! برو پیش، پولدار می‌شوی:

جملات برگزیده کتاب تو کله‌خر هستی! برو پیش، پولدار می‌شوی

 • دنیای بیرونی تو، بازتاب دنیای درونی‌ات است.
 • هر حرفی از دهانت خارج شود، زندگی‌ات را شکل می‌دهد.
 • هر چه ذهنت به آن بپردازد، طولی نمی‌کشد که نصیب تو می‌شود.
 • هرگز ترس و تردید و سایر قوانین بشری نمی‌تواند با خواسته‌ قلبی برابری کند.
 • حرص و طمع از ذهنیت کسی ناشی می‌شود که طرز فکرش بر اساس فقر باشد.
 • باور‌ها واقعیت‌ها را خلق می‌کند. به هر آنچه باور داشته باشی همان را تجربه خواهی کرد.
 • در وجود همه ما بذر موفقیت و شجاعت وجود دارد. فقط کافی است به آن اجازه‌ رشد دهیم.

 

در بخشی از کتاب تو کله‌خر هستی! برو پیش، پولدار می‌شوی می‌خوانیم:

وقتی تصمیم می‌گیری ثروتمند شوی باید پیه هر کاری را به تن خودت بمالی، به‌جز انجام کارهای غیرقانونی، غیراخلاقی و به دور از وجدان. باید در مورد خودت خیلی سختگیری کنی چون نه‌تنها با نگرش جدیدت در کسب ثروت به رشد و کمال می‌رسی، باید با باورهای قدیمی ضمیر ناخودآگاهت هم که هرگز با آن روبه‌رو نشده‌ای، مبارزه کنی.

هر نوع خللی که در اراده‌ات پیش بیاید به این معناست که فرصت‌های پیش رو را از دست می‌دهی و از مسیر موفقیت خارج می‌شوی. این شرایط به‌قدری سریع پیش می‌آید که خودت هم متوجه نمی‌شوی از کجا سیلی خورده‌ای.

 

شما هم می توانید ثروتمند شوید

هیچ‌گاه اهداف و آرزوهای خود را برای ثروتمند شدن سرکوب نکنید و خودتان را دست کم نگیرید. درست است که ثروتمند شدن و رسیدن به موفقیت دشوار است ولی مطمئن باشید که اگر با تمام وجود بخواهید و تلاش کنید، می‌توانید مسئولیت دستیابی به اهدافتان را بپذیرید و به ثروت مورد نظر خود دست پیدا کنید.

دانلود رایگان پی دی اف و فایل صوتی کتاب تو کله خر هستی برو پیش پولدار می‌ شوی اثر جین سینسرو به همراه تمرینات و نقشه ذهنی در باشگاه کتاب‌خوانی سوپر مایند

آیا تاکنون کـتاب تو کله خر هستی برو پیش پولدار می شوی را مطالعه کرده‌اید؟

مهم‌ترین درسی که از این کتاب آموختید چه بوده است؟

از نظر شما مهم‌ترین عامل در ثروتمند شدن چیست؟

چه روش‌هایی ما را به اهدافمان نزدیک‌تر می‌کند؟

لطفاً نظرها و پیشنهادهای خود را با ما در میان بگذارید.

 

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

5 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
فروشگاه
مقالات
خانه
دوره ها
جستجو
 
0
  0
  سفارشات شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه
  لایو دکتر محمد سیدا