۶ تمرین قدرتمند قانون جذب

قانون جذب

۶ تمرین قدرتمند قانون جذب برای افزایش سرعت تحقق اهدافتان

کافی است تصمیم بگیرید، انجام دهید و نتایجی که باورش برای خودتان سخت است را هر روز ببینید.

تغییر افکار باعث تغییر جهان شما می‌شود!

افکار و باورهای شما بدون شک تمام دنیای بیرون‌تان را شکل می‌دهد.

چطور سقف‌های ذهنی‌تان را درهم بشکنید؟

شمایی که آینده‌ای متفاوت از امروزتان می‌خواهید مطمئنا باید افکاری متفاوت از امروزتان داشته باشید.

جهان شباهت جالبی به یک ماشین کپی دارد! هر چیزی که تحویلش دهید، همان را به شما باز می‌گرداند! تغییر افکار منفی به افکار زیبا و مثبت می‌تواند کل زندگی شما را تغییر دهد. آن‌چه ذهن شما به آن بال و پر می‌دهد، می‌تواند همان رویایی باشد که به واقعیت تبدیل می‌شود.

هنگامی‌که به هدفی می‌اندیشید و دست یافتن به آن را در ذهن خود می‌پذیرید و آن را قابل دسترس می‌دانید و روی آن متمرکز می‌شوید، قطعا با اقدام مناسب، به آن هدف خواهید رسید. اما هنگامی که در ذهن خود می‌پذیرید که نمی‌توانید کاری را انجام دهید، در عمل هم قادر به انجام آن نخواهید بود. و در هر دو حالت شما درست فکر کرده‌اید.

توانستن و یا نتوانستن، اول از هر چیزی در افکار شما ظاهر شده و پذیرفته می‌شود. چه دلتان بخواهد چه نخواهد، تغییر افکار شما می‌تواند مسیر زندگی شما را تغییر دهد. اگر می‌خواهید زندگی‌تان تغییر کند و مسیر رشد، ترقی، موفقیت‌های بزرگ و ثروت را تجربه کنید. روی افکارتان کار کنید تا بتوانید یک فرد تاثیرگذار در زندگی خود (و شاید بعدها در زندگی دیگران) باشید.

 

کلید تغییر افکار در چیست؟

برای این‌که بتوانید بالاترین امتیازها و موفقیت‌ها را به خود اختصاص دهید، باید با تغییر افکار تان، آن‌ها را به کنترل خود درآورید.

افکار شما، روی رفتار، موقعیت‌ها، فرصت‌ها و سایر ابعاد زندگی‌تان تاثیر فوق العاده‌ای دارد. چون اولین جایی که شما به خواسته خود می‌رسید، در ذهنتان است.

اگر تفکر مثبت داشته باشید، اتفاقات خوب و مثبت راه خودش را به زندگی شما باز خواهد کرد. و اگر افکار منفی را به خورد مغزتان بدهید. مدام با دردسرها و اتفاقات ناخوشایند برخورد خواهید نمود.

پژوهشگران دانشگاه سن‌دیه‌گو معتقدند که انسان روزانه چیزی حدود ۳۴ گیگابایت اطلاعات را توسط حواس ۵گانه خود دریافت می‌کند و این سیستم هوشمند مغز شما است که داده‌های مورد نیاز خود را فیلتر می‌نماید. در واقع مغز اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می‌دهد که شما از مغز خود می‌خواهید و توجه خود را بر آن متمرکز کرده‌اید.

فرض کنید زمانی که شما در یک خیابان قدم می‌زنید تمام اطلاعات در ذهن شما ثبت شود. اسامی روی تابلوها، ماشین‌های مختلف اطرافتان، گربه‌ی بالای دیوار، هزاران عابر با مشخصات متفاوت، پرنده‌ی روی درخت، مغازه‌های گوناگون و …

اما واقعا توجه شما روی کدام‌یک از این اطلاعات است ؟!

بنابراین سعی کنید در اولین قدم، روی ذهن و افکارتان متمرکز شوید، خودتان را کشف کرده و انگیزه و اشتیاقتان را ارزیابی نمایید. در حقیقت افکار شما، جهان شما را می‌سازد و محیط پیرامون شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. چرا که کائنات به فکر شما توجه می‌کند و دقیقا همان چیزی را به شما می‌دهد که تصویر روشن و شفافش را در ذهن خود ساخته‌اید.

 

تمرین اول قانون جذب:

 

نگرش مثبت داشته باشید!

برای رسیدن به موفقیت، نعمت و ثروت کافیست نگرش مربوط به خواسته‌هایتان را داشته باشید و دقیقا به همان چیزهای خوبی که می‌خواهید فکر کنید.

تمرکز بر روی خواسته‌هایتان یعنی تفکر مثبت. خیلی از مواقع دیده‌ایم (و یا خود تجربه کردیم) که افراد از چیزی که می‌ترسیدند، به سرشان آمده‌است و همواره گله و شکایت می‌کنند که چرا ما بدشانس هستیم و همیشه اتفاقات بد برای ما رخ می‌دهد! در حالی‌که از یاد برده‌اند که ذهن بیچاره، توانایی تفکیک تفکر خوب و بد را ندارد و تنها همان چیزی را به شما می‌دهد که خودتان آن را خواسته‌اید!

ذهن شما کاری به خوب و بد ندارد، بلکه به خواسته یا ناخواسته‌ی شما توجه می‌کند. از این‌رو داشتن نگرش مثبت کمک می‌کند تا اتفاقات مثبت را در اطراف خود ببینید. پس بهتر است با تغییر افکار، به خواسته‌های خود(مثبت) توجه کنید و نه به ناخواسته‌های خود(منفی).

 

تمرین دوم قانون جذب:

 

دست به کار شوید!

از همین امروز دست به کار شوید و برای رسیدن به خواسته‌هایتان قدمی (هرچند کوچک) بردارید. اگر می‌خواهید در زندگی موفق شوید کافیست دست‌هایتان را روی زانو گذاشته و برخیزید. زندگی افراد مهم و موفق با دست به کار شدن آنها ارتباط تنگاتنگی دارد. برای اینکه بتوانید زندگی خود را تغییر دهید، باید به اهداف و رویاهایتان بیاندیشید و سپس دست به کار شوید و با شناخت علایق و کشف آنها در مسیر، به سمت جلو پیش بروید.

 

تمرین سوم قانون جذب:

رویاپردازی کنید!

تجسم دقیق و شفاف از آنچه که می‌خواهید، به شما کمک می‌کند تا بتوانید در زمان مناسب، در مکان مناسب قرار بگیرید. درواقع ذهن شما در زمان مناسب و در مکان مناسب اطلاعات مورد درخواست شما را انتخاب و نمایان می‌کند. پس در رویاپردازی قوی عمل کنید و از آرزوهایتان یک تصویر مشخص بسازید و با تغییر افکار، افکار مثبت را پیرامون خواسته‌هایتان حفظ کنید.

 

 تمرین چهارم قانون جذب:

گذشته را رها کنید!

برای اینکه بتوانید نگرش مثبتی داشته باشید و در واقع بر روی خواسته‌هایتان متمرکز شوید، بایستی بتوانید گذشته‌ی خود را فراموش کنید و یا اتفاقات بد گذشته را با افکار مثبت جایگزین کنید. جالب است بدانید که برای موفق شدن در این راه “کافیست با خودتان گفتگو کنید” و با این عمل کانون توجه خود را روی خواسته‌هایتان متمرکز نمایید. بدون شک با توجه به این خواسته‌ها چیزی عایدتان نمی‌شود جز همان خواسته‌هایتان! تغییر افکار به زودی نتایج خود را نمایان خواهد کرد!

 

تمرین پنجم قانون جذب:

 

اشتیاق داشته باشید!

شور و شوق داشته باشید تا بتوانید به خودتان انگیزه دهید. روحیه‌ی شاد باعث می شود تا از موهبت‌های خوب زندگی نهایت استفاده را برای تحقق رویاهایتان ببرید و بتوانید شاد و موفق به مسیر خود ادامه دهید. در واقع هنگامیکه انگیزه‌ی کافی برای رسیدن به مقصد را در خود احساس کنید، آزادانه و به سرعت به سراغ آنچه می‌خواهید می‌روید و هیچ مانعی بر سر راهتان متصور نمی‌شوید، چون معتقدید هر اتفاقی حل شدنی است.

 

تمرین ششم قانون جذب:

از تجربه کردن هراس نداشته باشید!

احتمالا همه‌ی آدم‌ها در زندگی خود سختی‌هایی کشیده‌اند و تجربه‌های کوچک و بزرگی را لمس کرده‌اند. این قانون زندگی است که اگر بخواهید به موفقیت‌های بزرگ، ثروت و فراوانی برسید، نیاز است که تجربه‌های جدیدی کسب کرده و حتی گاهی ریسک‌های بزرگی را انجام دهید. یا برنده می شوید و یا تجربه می‌کنید! منتها ترس از تجربه جدید و شکست، باعث می‌شود که هیچ‌وقت نتوانید خودتان را به خودتان اثبات کنید. یادتان باشد برای اینکه بتوانید جهان خود را تغییر دهید، باید بتوانید تغییر افکار تان را در اولویت قرار دهید. شاید برای شما رسیدن به ثروت، موفقیت، شادی و خوشحالی مفهوم یک تغییر باشد، پس ابتدا تفکرتان نسبت به آن‌ها را تغییر دهید

 

چکیده مطلب:

تغییر دنیای شما مستلزم تغییر افکار شماست. با تمرکز بر روی خواسته‌های خود و توجه به آن‌ها، همان چیزی را دریافت می‌کنید که می‌خواهید …

پس همین حالا اقدام کنید، رویا پردازی کنید، گذشته را رها کنید، اشتیاق داشته باشید و از تجربه کردن نهراسید!

 

 

4 4 رای
رأی دهی به مقاله
guest
3 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
فروشگاه
مقالات
خانه
دوره ها
جستجو
 
0
    0
    سفارشات شما
    سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه