۶ درس بزرگ در مورد ثروت برای رسیدن به موفقیت

درس های بزرگ در مورد ثروت که هیچ‌وقت به ما یاد نداده‌اند!

هیچ ژنی برای ثروت وجود ندارد.  اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، طرز فکر خود را تغییر دهید. 

امروزه، بسیاری از ما به دنبال راهی برای به دست آوردن ثروت و موفقیت هستیم. اما چگونه می‌توانیم به این هدف دست پیدا کنیم؟ در این مقاله از وب سایت ذهن برتر، به شما ۶ درس بزرگ در مورد ثروت را آموزش می‌دهیم که به شما کمک می‌کنند در مسیر موفقیت قرار بگیرید.

اگر ثروتمندانی که به وسیله ارثیه خانوادگی یا حساب بانکی پدرانشان به این رتبه رسیده اند را فاکتور بگیریم. در جامعه مردم به 2 دسته تقسیم میشوند. یک گروه کوچک که از دل تمام سختی ها به اوج موفقیت میرسد و در پی آن حساب بانکی آنها به طور افسارگسیخته ای پر میشود. و گروه دیگر، اکثریت مردم که یک زندگی معمولی دارند و حتی بخاطر وضعیت اقتصادی، بیکاری و یا مشکلات شخصی، همان را هم از دست میدهند و فقیر میشوند.

اما واقعا چه چیزی تفاوت اصلی بین این دو گروه را ایجاد میکند؟

اگر بخواهیم خیلی ساده جواب بدهیم باید بگوییم که همه چیز از طرز فکر افراد شروع میشود. درواقع صداهایی که در سر ما وجود دارند، شخصیت مارا میسازند و مسیر رفتاری ما را مشخص می‌کنند. این رفتار به عملکرد ما منجر میشود و در نهایت مشخص میکند که ما یک فرد ثروتمند در جامعه باشیم یا یک فرد معمولی.

 

۶ درس بزرگ در مورد ثروت برای رسیدن به موفقیت

1- افراد معمولی از تلویزیون الگو میگیرند، افراد ثروتمند از کتاب

افراد معمولی از تلویزیون الگو میگیرند، افراد ثروتمند از کتاب

درخانه افراد معمولی همیشه تلویزیون روشن است. پس آنها شبانه روز تحت تاثیر چیزهایی هستند که تلویزیون به صورت تنظیم شده به آنها میخوراند. اخبار، فیلم و بحث های گوناگون مانند آینه هایی برای افراد معمولی است که از خدای تلویزیون بیرون می آید.

اما ثروتمندان این اشتباه را نمیکنند. آنها بجای دریافت مطالب دیکته شده دولتی از تلویزیون به کتاب خواندن روی می آورند. یک ثروتمند میداند که قدرت اصلی در دانش و آگاهی است. برای همین شروع به خواندن کتاب می کند

 

2- افراد معمولی حقوق میگیرند، افراد ثروتمند حقوق می‌دهند

همه ما کار را از سطوح پایین شروع کرده ایم. کار در رستوران، شرکت ها و یا ادارات دولتی. این اشکالی ندارد. اما مشکل اصلی زمانی رخ میدهد که خودمان یک محدودیت برای درآمدمان تعیین میکنیم.

 

3- افراد معمولی دیگران را مقصر میدانند، افراد ثروتمند خودشان را

مقصر دانستن

اگر نگاه کنید افراد معمولی از همان صبح زود که بیدار میشوند در تاکسی، اتوبوس، محل کار و هر جای دیگری در حال گله و شکایت کردن از دولتها هستند. آنها همه وضعیت زندگی خود را تقصیر دولت میدانند اما اگر اینطور است چطور کسانی در همین کشور زندگی میکنند که ثروتمند هستند؟

درواقع مسئله اصلی عدم مسئولیت پذیری است. افراد معمولی مشکلات را به گردن دیگران می اندازند تا نیازنباشد برای رفع آن تلاش کنند.

 

4- افراد معمولی پس انداز میکنند؛ افراد ثروتمند سرمایه گذاری

افراد معمولی پس انداز میکنند؛ افراد ثروتمند سرمایه گذاری

کسانی که درآمد های پایین دارند معمولا سعی میکنند در زندگی پس انداز کنند. آنها از تفریحاتشان میگذرند، لباسهای گران نمی پوشند و به رستوران های خوب نمیروند تا بتواند در پایان سال چند میلیون تومان پول پس انداز کنند. اگر شما هم جز این دسته هستید آیا تا بحال فکر کرده اید که چرا با این وجود نمیتوانید ثروتمند شوید؟

 

 5- افراد معمولی همه چیز را میدانند، افراد ثروتمند همه چیز را یاد میگیرند

افراد ثروتمند همه چیز را یاد میگیرند

این بار که در شرکت و یا تاکسی یا حتی جمع دوستان و خانواده خود نشستید خوب به حرفها دقت کنید. افراد معمولی ظرف یک ساعت درمورد ۱۰ موضوع مختلف تخصصی نظر میدهند و طوری وانمود میکنند که همه چیز را میدانند.گاهی برخی از آنها طوری درباره مسائل اقتصادی نظر میدهند که گویی وارن بافت هستند. اما افراد ثروتمند اینگونه نیستند. آنها بیشتر گوش میدهند و سعی میکنند چیزی یادبگیرند.

 

6- فقر زدایی

فقر زدایی

افراد معمولی اعتقاد دارند که ثروتمندان همه دزد هستد، اما ثروتمندان واقعی اعتقاد دارند که فقر ریشه مشکلات است و دوست دارند کمک کنند تا فقر ریشه کن شود.

 

امروزه، بسیاری از ما به دنبال راهی برای به دست آوردن ثروت و موفقیت هستیم. اما چگونه می‌توانیم به این هدف دست پیدا کنیم؟ در ادامه این مقاله از وبسایت ذهن برتر، به چند نکته دیگر اشاره می‌کنیم  که به شما کمک می‌کنند در مسیر موفقیت قرار بگیرید.

۱. بزرگترین ثروت شما، زمان شماست

اولین درس در مورد ثروت این است که بزرگترین ثروت شما، زمان شماست. زمان، یکی از مهمترین و ارزشمندترین دارایی‌های شماست. برای به دست آوردن ثروت، باید زمان خود را به خوبی مدیریت کنید و آن را برای دستیابی به اهدافتان بکار ببرید. هرگز وقت خود را برای کارهایی که به شما فایده‌ای ندارد، هدر ندهید.

 

۲. در کار خود علاقه‌مند باشید

در کار خود علاقه‌مند باشید

درس دوم در مورد ثروت این است که برای به دست آوردن ثروت، باید در کار خود علاقه‌مند باشید و به آن ارزش قائل شوید. هیچ کس نمی‌تواند در زمینه‌ای که به آن علاقه ندارد، موفق شود. برای دستیابی به ثروت، باید به دنبال کاری باشید که شما را به آن جذب کند و انجام آن برایتان لذت بخش باشد.

 

۳. شجاعت داشته باشید و ریسک کنید

شجاعت داشته باشید و ریسک کنید

درس سوم در مورد ثروت این است که برای به دست آوردن ثروت، باید شجاعت داشته باشید و ریسک کنید. اما ریسک کردن به معنای بی‌اندازه گرفتن خطر نیست. برای به دست آوردن ثروت، باید از فرصت‌هایی استفاده کنید که با تحقیق و بررسی، بهترین نتیجه را خواهند داشت.

 

۴. برای به دست آوردن ثروت، باید پایداری داشته باشید

موفقیت نیازمند صبر، پایداری و تلاش است

درس چهارم در مورد ثروت این است که برای به دست آوردن ثروت، باید پایداری داشته باشید. موفقیت نیازمند صبر، پایداری و تلاش است. برای رسیدن به هدف، باید هر روز به آن نزدیک شوید. از اهداف بلندمدت خود پیروی کنید و تلاش کنید تا هر روز کمی بهتر از روز گذشته باشید۵. برای به دست آوردن ثروت، باید به دیگران کمک کنید

 

5. کمک به دیگران را فراموش نکنید

کمک به دیگران

درس پنجم در مورد ثروت این است که برای به دست آوردن ثروت، باید به دیگران کمک کنید. به اشتراک گذاشتن دانش و تجربیات با دیگران، می‌تواند به بهبود شرایط مالی شما کمک کند. همکاری با دیگران و به اشتراک گذاشتن فرصت‌ها و منابع، می‌تواند باعث بهبود وضعیت مالی شما شود.

 

۶. برای به دست آوردن ثروت، باید به خودتان اعتماد کنید

اعتماد به نفس و انگیزه

درس ششم در مورد ثروت این است که برای به دست آوردن ثروت، باید به خودتان اعتماد کنید. باور داشتن به خود، اعتماد به نفس و انگیزه، مهمترین عواملی هستند که شما را در مسیر موفقیت و ثروت قرار می‌دهند. برای رسیدن به هدف، باید به خودتان اعتماد کرده و با انگیزه و انرژی به کار خود ادامه دهید.

به طور خلاصه، به دست آوردن ثروت نیازمند زمان، علاقه‌مندی، شجاعت، پایداری، همکاری با دیگران و اعتماد به نفس است. با اعمال این دروس، می‌توانید در مسیر موفقیت قرار بگیرید و به دست آوردن ثروت برسید.

*باشگاه پلاتینیوم میلیاردهای ذهن برتر⚜ باشگاه پلاتینیوم ذهن‌برتر ⚜

وظیفه انسان این است که رشد کند و این باید به یک شیوه زندگی در ما تبدیل شود. باشگاه پلاتینیوم فرصتی استثنایی برای افرادی که متفاوت می‌اندیشند و خاص زندگی می‌کنند.

◻️ برقرای ارتباط و شبکه‌سازی با افراد موفق در حوزه‌های مختلف علمی و کسب‌وکار به مدت یک‌سال ◻️

◻️ ماهانه یک دورهمی همراه با صرف شام ◻️

◻️ بهره‌مندی از تجربیات و آموزش اساتید برجسته در حوزه‌ی توسعه فردی و موفقیت ◻️

بعضی اوقات فرصت‌هایی که در یک ساعت گپ زدن در یک باشگاه در کنار افراد موفق و ثروتمند پیش می‌آید از کل فرصت‌هایی که تا به حال دیده‌اید مهم‌تر و بزرگ‌تر هستند!

ورود به باشگاه پلاتینیوم

 

0 0 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
فروشگاه
مقالات
خانه
دوره ها
جستجو
 
0
    0
    سفارشات شما
    سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه