درمان شلوغی ذهن؛ صدای ذهن چیست و چگونه آنرا مدیریت کنیم؟

درمان شلوغی ذهن؛ صدای ذهن چیست و چگونه آنرا مدیریت کنیم؟

ممکن است همیشه از این سروصدا آگاه نباشید چون به عادتی قدیمی و عمیق تبدیل شده و بخش طبیعی و لاینفک زندگی تلقی می‌شود.
حس خوب سرحالی را کشف کنید

حس خوب سرحالی را کشف کنید

یک روز طولانی یا یک هفته طولانی، سخت و خسته کننده را پشت سر گذاشته اید، در طول روز آن قدر حرف زده اید و مشغول کار بوده اید که دهان تان خشک شده است یا فک تان درد گرفته. با کمی خنده، استراحت و غذای خوب چطورید؟ ما برای شما چند ایده راحت و سالم داریم که به کمک آن ها می توانید انرژی از دست رفته را دوباره به دست بیاورید و روح خودتان را تازه کنید.
مغزتان را شارژ کنید

مغزتان را شارژ کنید

می خواهید مغزتان گوش به فرمان شما باشد و هرچه را اراده کردید فوراً یاد بگیرد؟ پس فراموش نکنید که شما هم در قبال آن مسئولیت هایی دارید. اگر می خواهید بدانید چطور می توانید مهارت یادگیری و تفکر خلاق خود را تقویت کنید و ذهن قدرتمندی داشته باشید، با ما همراه شوید. راهکارهای زیر به شما می گویند که چطور باید هوای مغزتان را داشته باشید.
هفت روش تقویت حافظه بلند مدت

هفت روش تقویت حافظه بلند مدت

قویت حافظه برای افرادی که می خواهند در زندگی پیشرفت داشته باشند یک نیاز محسوب می شود. روش های زیادی برای تقویت حافظه بخصوص بلند مدت وجود دارد که در این مقاله به چند مورد از آنها اشاره شده است. با ما همراه باشید.
راهنمای کنترل افکار مزاحم و آزاردهنده

راهنمای کنترل افکار مزاحم و آزاردهنده

به طور کلی آمدن افکار مزاحم در ذهن انسان یکی از نشانه‌های اضطراب است و چنانچه این افکار تکرار شونده باشد، به آن وسواس فکری گفته می‌شود. برای حذف افکار مزاحم از ذهن لازم، است منشاء و زمان آمدن آن را به درستی بشناسید.
اخبار

همایش مدیریت ذهن و تقویت حافظه

مدرس: محمد سیدا (مرد حافظه ایران) همراه با هدیه ویژه

گزارش تصویری 2 ویژه برنامه جشن اول سال موسسه ذهن برتر

» زمان برگزاری: سه شنبه (تعطیل رسمی به مناسبت عید مبعث رسول اکرم (ص)) 5 اردیبهشت ماه به مدت یک روز از ساعت 16 الی 21 » محل: دانشگاه شهید بهشتی ، تالار مجلل شهید بهشتی دانشکده علوم اقتصادی و سیاسی

گزارش تصویری 1 ویژه برنامه جشن اول سال موسسه ذهن برتر

» زمان برگزاری: سه شنبه (تعطیل رسمی به مناسبت عید مبعث رسول اکرم (ص)) 5 اردیبهشت ماه به مدت یک روز از ساعت 16 الی 21 » محل: دانشگاه شهید بهشتی ، تالار مجلل شهید بهشتی دانشکده علوم اقتصادی و سیاسی

ثبت نام دوره مدرسان موفق (5)

در بهترین بانک خصوصی دنیا سرمایه گذاری کنید!!! «««« روی خودتان »»»» موسسه ذهن برتر در فکر موفقیت شماست ... ظرفیت دوره «مدرسان موفق» محدود است لطفا برای شرکت در دوره و ارتباط با کارشناسان ما، هم‌اکنون فرم ثبت‌نام را به صورت الکترونیکی بر روی سایت تکمیل​ نمایید.

تغییر زمان برگزاری همایش مدیریت ذهن و تقویت حافظه

تغییر زمان برگزاری همایش مدیریت ذهن و تقویت حافظه

 

آغاز ثبت نام دومین دوره محصلان موفق (تابستان)!

برای ثبت نام از روی سایت اقدام نمایید.

 

یکسال تحصیلی همراه شما و دلبندتان هستیم

فرزندان شما علاوه بر تحصیلات آکادمیک نیاز به آموزش و مهارت های زندگی نیز دارند.این مهارت ها اکتسابی هستند، بر طبق تحقیق دانشمندان در این زمینه، سنین زیر 20 سال بهترین زمان یادگیری این مهارتها است.

 

ما این مهارت ها را به بهترین شکل به فرزندان شما می آموزیم

بشتابید و زمان را از دست ندهید.

 

 

دکتر محمد سیدا
در فکر آینده و موفقیت فرزندان شماست 

او می گوید دوره محصلان موفق وظیفه ی انسانی من است که دانش آموزانی را آموزش دهم که با همسن های خود متفاوت باشند و افراد موفقی در تمامی طول زندگانی خود باشند. هدف دکتر سیدا  این است که فرزندان شما اعتماد به نفس بالا، جرئت ورزی، هوش هیجانی و هوش مالی بالایی داشته باشند و با همراهی مشاوران برجسته در طول دوره می توانند ایرادهای رفتاری و نحوه تعامل خود را برطرف کنند و با یادگیری مباحث تندخوانی و حافظه و همچنین مشاوره درسی بتوانند در مدرسه نیز خود را شکوفا کنند.

 

همراه درس به فرزندان خود شیوه درست زندگی کردن را بیاموزید


 

هدف اصلی ما در دوره «محصلان موفق» این است که دانش‌آموزان، برای تمام مقاطع تحصیل‌شان پایه را درست بگذارند؛ برای همین برنامه‌ریزی درسی برایشان داریم که توسط مشاوران باتجربه و خاص، انجام می‌شود. در کنار تمامی این موارد برای‌شان برنامه‌های تفریحی آموزشی هم داریم، که در جریانِ برگزاری آنها، مشاوران مشاهده‌گر ایرادهای رفتاری بچه‌ها را پیدا می‌کنند تا نحوه تعامل آنها نیز بهبود یابد.

 

هدف ما تربیت محصلانی موفق است که بتوانند تبرهای خود را تیز نمایند و با تبرهایی برٌنده به سوی محیط های کاری و آینده ای قدرتمند پیش بروند

 

ظرفیت دوره «محصلان موفق» محدود است

 

 

توجه شما را به پرسشی جلب می کنیم که بیشتر عزیزان علاقه‌مند به حضور در این دوره از ما پرسیده‌اند:

آنها می‌گویند: آموزشهای جدید و بسیار جالب این دوره توجه ما و فرزند ما را جلب کرده است، اما وقتی به شرایط خودمان نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که فرزند ما زمان زیادی از روز را در مدرسه است و بعد از آن هم تمرینهای درسی که در خانه به او داده‌اند وقتش را پُر کرده‌است، تازه او را کلاس موسیقی و ورزش و ... هم ثبت‌نام کرده‌ایم. دوره محصلان موفق دوره بسیار خوبی است اما چطور با این مشغله فراوان در آن شرکت کند؟

 

ما معمولاً در پاسخ به این عزیزان می‌گوئیم که: متشکریم، شرایط و مشغله شما و فرزندتان را درک می‌کنیم. این شرایط برای بسیاری از دانش‌آموزان وجود دارد اما... دعوت می‌کنم یک داستان کوتاه و جالب  در همین‌باره بخوانید:

 

کشتی "راتانکو" در دریای سیاه در حال حرکت است. خدمه آن به سختی مشغول خدمت‌رسانی هستند و آن‌قدر سرشان شلوغ است که وقت نمی‌کنند حتى خودشان از سفر و مناظر فقط برای دقایقی لذت ببرند.

 

حالا یک خبر مهم داریم؛ از همان ابتدا به دلیل یک اشکال فنى، کشتى چند درجه از مسیر منحرف شده‌است. ملوان جوان هم متوجه این اشکال نشده و کشتی "راتانکو" هر جا که بادبانهایش آن را ببرند می‌رود ولی خدمه همچنان مشغول خدمت‌رسانی هستند و به مسافران رسیدگى مى‌کنند، به نظر شما سرنوشت این کشتی چه می شود؟

 

ممکن است مانند افرادی که دلسوزانه در کشتی کار می‌کنند، به فکر فرزندتان باشید و سرش را به هر دلیلی شلوغ کرده باشید.

 

اما سرنوشت او چه خواهد شد؟ پیشنهاد می کنیم این مسئولیت‌پذیری، دلسوزی و انرژی خودتان را صرف جایی کنید که به تمام زندگی‌اش شادمانی و ثروت بیشتری خواهد داد.

 

اگر این «ملوان جوان» را به GPS مجهز کنید که موقعیت او را یادآورى کند، هرگز به مانعى برخورد نخواهد کرد.

 

دوره «محصلان موفق» مانند یک برج مراقبت یا یک فانوس دریایى فرزند شما را کمک خواهد کرد که راه را پیدا کند، بهتر استعداد خودش را بشناسد و روى آن متمرکز شود.

فانوس دریایى فرزند شما را کمک خواهد کرد که راه را گم نکند و مسیر درست را با شناخت بهتر و دقیق تر استعدادهای خود تشخیص دهد و روى آن متمرکز شود.

 

به قول استاد سیدا کسى که زیاد زحمت مى‌کشد زیاد نتیجه نمى‌گیرد، زحمت بایستى در جهت درست باشد که نتیجه درستى را به ارمغان بیاورد.

 

 

 

 

 

آیا این پرسش‌ها ندای درونیِ شماست؟

  • من میخواهم فرزندم در ارتباطاتش درست عمل کند
  • من نگران استرس و اضطراب فرزندم هستم
  • من قصد دارم به فرزندم رفتار درست را آموزش دهم اما شیوه اش را نمیدانم
  • من به دنبال کشف استعداد های فرزندم هستم اما نمیدانم چطور
  • من میخواهم فرزندم از شبکه های اجتماعی درست استفاده کند
  • من میخواهم فرزندم هدفمند باشد و مسیر زندگی را درست طی کند
  • من میخواهم فرزندم در آینده موفق شود
  • من میخواهم فرزندم قدرت حل مسائل و تصمیم گیری درست داشته باشد
  • من میخواهم فرزندم در آزمونهای مدرسه و آزمون ورود به دانشگاه موفق باشد

 

 

 

مهارت ها و آموزه های این دوره:

 

تست استعدادسنجی

از همان ابتدا در مسیر موفقیت قرار می‌گیرید.

این آزمون طوری مهندسی شده‌است که به شما و فرزند شما دید وسیع‌تری از توانمندی‌ها و استعدادهای او می‌دهد.

 

آشنائی با مشاغل مختلف

در طول دوره افراد موفق با شغل‌های متنوع می‌آیند که بچه‌ها از نزدیک با آنها آشنا شوند و در می‌یابند که علاوه بر خلبانی و پزشکی مشاغل فراوانی هست که می‌تواند برایشان مناسب باشد و همچنین می توانند از تجارب آنها استفاده کنند.

دوره حافظه و تکنیک برتر

تمام پیشرفت‌های فردی از مهارت‌های ذهنی آغاز می‌شود.

در این دو دوره عالی، ویندوز جدیدی روی ذهن نصب می‌شود تا سرعت مطالعه و قدرت حافظه مغز را ارتقاء بدهد.

 

مشاوره تحصیلی و برنامه‌ریزی درسی

دانش‌آموزانی که ملوان کشتی موفقیت‌شان هستند اگر فانوس‌های دریایی را بدرستی ببینند، مسیرشان را بسیار سریع‌تر و خوشایندتر طی می‌کنند. مشاوران و برنامه‌ریزان تحصیلی همان فانوس‌های دریائی هستند که موقعیت او را بهتر از هر کسی به خودش نشان می‌دهند.

 

برنامه‌های تفریحی آموزشی

در مدت یک سال تحصیلی که بچه‌ها تحت پوشش دوره «محصلان موفق» هستند، برنامه‌های تفریحی شاد و لذت‌بخشی برایشان تدارک دیده شده‌است که حساب شده و به‌موقع، باتریِ روحیه و انگیزه آنها را شارژ می‌کند تا آموزش را در کنار تفریح تجربه کنند. این موثرترین متد آموزشیِ روزِ دنیاست.

 

استفاده هدفمند از شبکه‌های اجتماعی

استفاده مفید و درست از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی باعث کاهش یافتن خطرات آن می شود و نه‌تنها بد نیست بلکه اگر هوشمندانه استفاده شود مثل یک کاتالیزور برای دریافت اطلاعات و مفاهیم آموزشی عمل می‌کند.

در این دوره بچه‌ها به صورت منطقی‌تر و مفیدتر از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.

 

افزایش اعتماد به‌نفس

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین بخش‌های این دوره است.

اعتماد به نفس و توانائی نظر دادن در جمع در عین احترام و ادب می‌تواند دریچه‌ای جدید از ارتباطات را به روی فرزند شما باز کند و از او شخصیتی قوی تر و قابل احترام بسازد.

 

افزایش هوش مالی

برداشت درست از پول، پس‌انداز و مفاهیم پایه‌ای و اساسی مالی.

در این دوره بچه‌ها با تمام وجود درک می‌کنند که داشتن هر چیزی حتی موفقیت بهای خودش را دارد و کسی که بهای آن را پرداخت می‌کند زودتر به آن دست پیدا می‌کند.

 

افزایش هوش هیجانی

فرزند شما چطور می‌تواند به‌صورت رضایتمندانه با دیگران ارتباط برقرار کند؟

به او آموزش داده می‌شود تا احساس سَرخوردگی، شرمندگی و زده شدن از جامعه را با مواردی همچون شجاعت، نقدپذیری و رضامندی جایگزین کند.

در مجموع مهارت حل مسئله و تصمیم گیری،  مهارت تفکر خلاق و تفکر نقاد، مهارت ایجاد روابط موثر و حل تعارضات بین فردی

و مهارت مدیریت استرس و مقابله با هیجانهای منفی از مهمترین مولفه هایی ست که برای سبک زندگی جرات مندانه و با کیفیت یک نوجوان در این دوره ها آموزش داده می شود

 

دوره NLP

برای صرفه‌جویی زمان در توانایی حل مسائل، تحلیل درست از شرایط و تصمیم‌گیری درست، کافی است ذهن فرزند شما از قبل برنامه‌ریزی شده باشد.

دوره NLP یک برنامه‌ریزی ذهنی را به او ارائه می‌کند که موفقیت تحصیلی را به صورت عادت دربیاورد و در واقع خودش را برای موفقیت شرطی کند.

 

دوره EFT

تکنیک‌های بسیار ساده‌ای هست که اگر اجرا کنیم بلافاصله استرس ما را کم می‌کند.

این تکنیک‌ها در مواقع ضروری مثلاً قبل از سخنرانی برای یک جمع یا کلاس یا پیش از نشستن روی صندلی امتحان می‌تواند آرامش را ایجاد کند.

 

دوره خوشنویسی

خط و نوشته ی انسان ها بیانگر شخصیت آنهاست پس برای این محصلان موفق که شخصیتی عالی برای خود می سازند ضروری است که با خط زیبا بنویسند تا از همه ی جهات عالی باشند.

 

مشاوره اولیا برای ادامه تحصیل بچه‌ها

پیشرفت تحصیلی یک زنجیره ادامه‌دار است.

در این دوره علاوه بر بچه‌ها، اولیا محترم نیز با مشاوره‌های تخصصی در زمینه ادامه تحصیل می‌توانند با دید بازتر و با گزینه‌های بیشتری به همراه فرزندشان تصمیم‌گیری کنند.

 

 

دوره متفاوت محصلان موفق موجب موفقیت در تحصیل و مهمتر از آن موفقیت در تمام جنبه های زندگی و تربیت انسان هایی شاد، موفق و خلاق  می شود.

 

 

 

 

 

ثبت نام دوره محصلان موفق (2)

 

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر
نظرات کاربران
ارسال نظر

تهران - بلوار میرداماد - بین نفت و مدرس - پلاک 265 زنگ 12 موسسه فرهنگی ذهن برتر

کد پستی: 1918934175