من مدرس بودم، چطور"مدرس موفق" شدم؟!

 

واحد تولید محتوای موسسه فرهنگی ذهن برتر

من مدرس بودم، چطور"مدرس موفق" شدم؟! - نرگس دهستانیبه نام آنکه از شدت حضور ناپیداست

من مدرس بودم، چطور"مدرس موفق" شدم؟!

صدای گرمش، نوید موفقیت داد. «دکتر سیدا»، از اعتماد به نفس برایمان حرف زد و چه زیبا دوره "مدرسان موفق"را توصیف کرد من مدرس دانشگاه بودم ولی می‌خواستم مدرس موفق باشم. مشتاقانه به سایت موسسه ذهن‌برتر مراجعه کردم و در دوره مدرسان موفق ثبت‌نام کردم که بعد از موفقیت در آزمون ورودی، از آموزه‌های غنی این دوره بهره‌مند شدم.

درجلسه معارفه هدفم از شرکت در این دوره را "یادگیری و یاددهی و طراحی دوره والدین موفق" عنوان نمودم و دردفترم نیز یادداشت کردم.

به‌کارگیری تکنیک‌های حافظه و تمرکز در به خاطر سپردن اسامی دانشجویان، همچنین تدریس بهتر، موثر بود. درجلسه دوم ترم تحصیلی، اسامی تمام دانشجویان را به خاطر سپردم که برایشان شگفت‌آور بود.

 


درجلسه دوم ترم تحصیلی،
اسامی تمام دانشجویان را به‌خاطر سپردم که برایشان شگفت‌آور بود.


 

در NLP از استاد سعید وفائی آموختم، چگونه با تکنیک‌های ساده و سریع، استرس خود را به حداقل برسانم. این تکنیک را در کلاس درس خودم نیز پیاده کردم و دانشجویان توانستند در کارهای اجرائی موفق‌تر عمل کنند، دو تا از پیش فرضهای NLP را بیشتر به کار گرفتم: انعطاف‌پذیری و احترام به مدل هر شخص. درونی کردن آنها بسیار کاربردی و موثر بود. البته با تکنیکهای ساب مدالیتی (که می توان با کمک آن کیفیت تصویر های ذهنی را تغییر داد) نیز توانستم خاطرات و افکار ناخوشایند را به راحتی کنار بگذارم.

من مدرس بودم، چطور"مدرس موفق" شدم؟! - نرگس دهستانی

E.F.T را برای اولین بار در این دوره مدرسان موفق از استاد فتحعلی آموختم، برایم جذاب و کاربردی بود. توانستم تکنیک‌ها و مراحل آن را برای خود، اقوام و دانشجویانم به کار بگیرم و در رهایی از احساس منفی آنها کمک و احساس خوشحالی را به آنها هدیه بدهم.

تیپ‌شناسی و شخصیت را استاد، خانم سپیده جلوخانی، با روحیات و تدریس بی بدیلش به من آموخت. آموزه‌های این درس نقطه عطف زندگی‌ام شد، روابط سالم‌تر و عمیق‌تر خانوادگی‌ام، تاثیر این درس بود، آموختم همه منحصر به فردیم. نیازهایم را شناختم، معنی هوش هیجانی را عمیق‌تر فهمیدم و یاد گرفتم چطور می‌توان آن را ارتقاء داد. ازکتاب راز سیدو و راه سیدو ایشان برداشت کردم، می‌توانم مثل یک دانه بشینم تا خورده بشوم؟ یا متناسب با قابلیت و توانمندی‌هایم رشد کنم؟ انتخاب با من است!

تغییر با درد همراه است، دردی که درمانش صبر و شکیبایی و تلاش است. درونی کردن آموخته هایم دردناک بود، بله دردناک! باید عادت‌ها را می‌شکستم و باورهایم را تغییر می‌دادم. اما این درد به شیرینی چشم‌انداز تبدیل شد و من رسالت و راهم را یافتم.

 


تغییر با درد همراه است،
دردی که درمانش صبر، شکیبایی و تلاش است.


 

با مشاوره تحصیلی که از استاد جلوخانی آموختم، توانستم برنامه‌ریزی کاربردی هم برای خودم هم برای یکی از آشنایان که قصد شرکت در کنکور دارد، تنظیم کنم و نکاتی که قبلا در برنامه‌ریزی در نظر گرفته نشده‌بود را در برنامه‌اش لحاظ کنم.

واقعیت این است که ...

اخیراً در یک کلاس آموزشی شرکت کرده بودم، مباحث تدریس برایم قابل‌قبول و علمی نبود، پروفسور حسین باهر، که سرتاسر وجودش جوانی و فروتنی است، به ما آموختند: "هر آنچه می‌گویید، با ذکر منبع بگویید"، از مدرس دوره پرسیدم منبع گفته‌هایتان چیست؟ ایشان تعجب کردند و چندان به مزاجشان نیز خوش نیامد! و از مدرک تحصیلی‌شان گفتند و ادامه دادند شما باید بیشتر مطالعه کنید، من که در آن زمینه جدیداً مطالعه‌ای داشتم ، با ذکر منبع ، نپذیرفتن حرفشان را توضیح دادم.

من مدرس بودم، چطور"مدرس موفق" شدم؟! - نرگس دهستانی

جلسه بعد به محض ورود به کلاس به من گفتند: شما تدریس کنید! من تا آن زمان آن مبحث را تدریس نکرده بودم اما درموردش مطالعه داشتم.

با استفاده از اصل اعتماد به حافظه، ازآموزه‌های استاد سیدا، توانایی مدیریت استرس با nlp، از استاد وفائی و تمرین سخنرانی فی‌البداهه با آموزش‌های استاد اکبری‌فر، در حالی که تابلو را پاک می‌کردم، متناسب با موضوع به مراحل تدریس فکر می‌کردم، نکات مهم و ارزشمند فنون تدریس استاد عبدالهی بیمه تدریسم بود، با نام خدا تدریسم را شروع کردم، تشویق و تایید مدرس دوره و دیگران، مهر تایید موفقیتم در تدریس بود. پایان جلسه به من پیشنهاد تدریس در موسسه‌شان دادند که گفتم در حال طراحی دوره "والدین موفق" هستم، در مورد طرح، توضیحاتی خواستند، از آموزه‌های درس فروش و تیپ‌شناسی برای معرفی دوره استفاده کردم، خوشبختانه توانستم در معرفی محصول و نیازسنجی موفق باشم. سپس پیشنهاد تدریس در موسسه‌شان را پذیرفتم و این گونه "مدرس موفق" شدم.

من مدرس بودم، چطور"مدرس موفق" شدم؟! - نرگس دهستانی

با تشکر

«نرگس دهستانی اردکانی»
دانش‌آموخته دوره دوم مدرس موفق

 

 

ثبت نام دوره ششم مدرسان موفق

 


نظرات کاربران
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب

شروع کلاس های محصلان موفق 2 از امروز

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

اتمام تخفیف کارگاه حافظه برتر به مناسبت 8k تلگرام

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

تنها 3 روز مانده به اتمام ثبت نام کارگاه حافظه برتر

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

گزارش دوم همایش بزرگ دوپینگ حافظه 2017

22\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

برنامه جلسه 13 و 14 ام مدرسان موفق دوره پنجم

20\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر