آپنۀ خواب قدرت حافظه را تضعیف می کند! + روش تنفس صحیح

 

متشکریم که الآن روی این خبر کلیک کردید. نتایج بدست آمده از یک بررسی حاکی از آن است عارضۀ آپنه خواب موجب می‌شود در قدرت حافظه فرد مبتلا به آن خلل ایجاد شود. طبق بررسی متخصصان، عارضه آپنۀ خواب باعث می‌شود فرد در به یاد آوردن موضوعات معمولی و پیش پاافتاده‌ای همچون محل پارک خودرو با مشکل روبرو شود. (اینجا راجع به آپنه بیشتر بخوانید.)

بررسی انجام شده روی 18 مبتلا به آپنۀ خواب نشان داد قدرت حافظه مکانی این افراد تحت تاثیر این عارضه قرار گرفته‌است.

دکتر «آندرو وارگا» محقق ارشد این مطالعه گفت: در بررسی خود که برای اولین بار انجام گرفت، مشخص شد عارضه آپنه خواب که به طور فزاینده‌ای در حال گسترش است می تواند تاثیر منفی بر شکل گیری بخش‌هایی از قدرت حافظه داشته باشد. به گفته دکتر «وارگا» یافته‌های این مطالعه حاکی از آن است از دست رفتن قدرت حافظه یکی از نشانه‌های حائز اهمیت برای کنترل و معاینه مبتلایان به آپنه خواب است. به گفته متخصصان در حالیکه در این مطالعه رابطه بین آپنه خواب و از دست رفتن قدرت حافظه مشاهده شده، لازم است برای تایید ارتباط علت-معلولی میان آن دو تحقیقات بیشتری انجام شود.

  • تحریریۀ ذهن برتر | یکی از بزرگترین نعماتی که در اختیار انسان قرار گرفته: اکسیژن است. و یکی از بهترین روشهای تقویت حافظه، تنفس صحیح در هوای آزاد است. دکتر سیدا مرد حافظه ایران در همایش «اسرار باورنکردنی تقویت ذهن و حافظه» این روش را آموزش می‌دهد. اما به صورت خلاصه آن را برای شما معرفی می‌کنیم و پیشنهاد می‌کنیم بعد از آنکه روش آن را آموزش دیدید، در کنار پنجرۀ اتاق یا در معرض هوای آزاد این تمرین را چند بار انجام دهید. تمرین به این صورت است که با یک شماره عمل دم، چهار شماره حبس نفس در سینه و دو شماره بازدم تنفس را انجام می دهیم. هم چنین این تمرین را می‌توانید با ضرایب دیگری نیز انجام دهید، خوب به مثال توجه کنید:
  • مثال: دو شماره عمل دم، هشت شماره حبس نفس در سینه و چهار شماره بازدم.
  • چرا با سیستم 2 4 1 نفس بکشیم؟ 
    همه برای انجام یک کار جدید و یک تغییر کوچک، به‌دنبال یک دلیل محکم و منطقی هستند. برای تنفس با سیستم 2 4 1 که قرار است به عادت جدید هر روزۀ شما تبدیل شود: یک دلیل مهم و منطقی وجود دارد و آن این است که مغز انسان فقط 2% از وزن بدن را تشکیل داده اما بیشتر از 25% از اکسیژن مصرفی بدن صرف کار مغز می‌شود. لطفا به هر سلول مغزی شبیه کارمندی زحمتکش، وقت‌شناس و باهوش نگاه کنید. برایشان ارزش و احترام بگذارید. شما حدود 100 میلیارد سلول (پرسنل) ِ وظیفه شناس و حرفه‌ای و خستگی ناپذیر دارید که (سازمان) ذهن شما را ساخته اند و تنها وظیفه شما رساندن اکسیژن کافی به اتاق هر کدام از این سلولها است.

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب

شروع کلاس های محصلان موفق 2 از امروز

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

اتمام تخفیف کارگاه حافظه برتر به مناسبت 8k تلگرام

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

تنها 3 روز مانده به اتمام ثبت نام کارگاه حافظه برتر

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

گزارش دوم همایش بزرگ دوپینگ حافظه 2017

22\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

برنامه جلسه 13 و 14 ام مدرسان موفق دوره پنجم

20\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

برنامه جلسه آموزش جنسی دکتر هادیان محصلان موفق 1

20\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

خلاصه عکس های انگیزشی هفته پنجم ذهن برتر

17\04\1396 | توسط واحد تولید محتوای موسسه فرهنگی ذهن برتر

گزارش اول از همایش بزرگ محصلان موفق

17\04\1396 | توسط واحد تولید محتوای موسسه فرهنگی ذهن برتر