هر دو عین هم؛ اما یکی موفق. یکی ناموفق!

,باشگاه نویسندگان
 

متشکریم که روی این مطلب کلیک کردید. دو نفر عین هم بودند. از دو قلوها هم شبیه تر، اما همدیگر را نمی شناختند. یکی صاحب چند فروشگاه زنجیره ای بزرگ طراحی و فروش لباس در سراسر دنیا بود و آن دیگری صاحب یک تعمیرگاهِ بی رونق در گوشه ای دورافتاده از شهر. آن دو نفر بر حسب اتفاق با هم روبرو شدند.

 

 

 

بر اثر حادثه ای زیر آوار ماندند و هر دو حافظه خود را از دست دادند و امدادگران آن ها را با هم اشتباه گرفتند.

او که فقیرتر بود را به عنوان صاحب چندین فروشگاه بزرگ به دفتر کارش بردند و دیگری را که در حقیقت همان ثروتمند بود، به عنوان تعمیرکار فقیر به دوستان تعمیرگاهی‌اش سپردند. بعد از یک سال می دانید چه اتفاقی افتاد؟

آن دو نفر هنوز هم حافظه خود را به دست نیاورده بودند.

در واقع تا آخر عمر نمی توانستند گذشته خود را به یاد آوردند اما او که ذهنی بی برنامه و نامرتب داشت با وجودی که صاحب ثروتی عظیم شده بود، در عرض کمتر از یک سال با بی نظمی و بی فکری همه دار و ندارش را از دست داد و صاحب فروشگاه کوچکی در حومه شهر شد.

و آن ثروتمندی که فقیر شده بود در عرض یک سال همان تعمیرگاه ضعیف حومه شهر را به بزرگ ترین مجموعه تعمیر و تنظیم خودرو در سراسر کشور تبدیل کرد و تصمیم داشت یک مجموعه زنجیره ای از خدمات و پشتیبانی خودرو را برای چندنین خودروساز در چندین کشور برپا سازد.

آن ها هر دو عین هم بودند، از دو قلوها هم شبیه تر، اما تفاوتی در آن دو بود که می توانست یکی را از اوج بدبختی به ثروت تضمینی برساند و آن دیگری را از بهترین موقعیت به وضعیت یک فرد مسکین و درمانده با درآمد کم تنزل دهد.

این تفاوت، همان تفکر موفقیت است که خیلی ها منکر آن می شوند و گمان می کنند چاره کار آنها فقط سرمایه اولیه زیاد است و حمایت و پشتیبانی بی قید و شرط از سوی دیگران.

متاسفانه هنوز هم کم نیستند کسانی که گمان می کنند پول و سرمایه به تنهایی خوشبختی می آورد. البته فکر، نظم و برنامه ریزی هم بدون پول و ثروت به هیچ جا نمیرسد. متاسفانه هنوز کم نیستند پدر و مادرهایی که مغرور از ثروتی که برای فرزند خود به ارث می گذارند، به او اجازه می دهند بی بند و بار، راحت و بی مسئولیت زندگی کند و در آن غوطه ور شود. آن ها هیچ نمی دانند که اگر ذهن یک انسان منظم و مرتب نباشد، حتمی تمام ثروت دنیا هم نمی تواند او را خوشبخت کند.

باید روشها و مهارت های علم موفقیت را باور کنیم و آن ها را با جدیت به فرزندان خود بیاموزیم. تنها در این صورت است که می توان از آینده آنها مطمئن بود و با خیال راحت آن ها را وارد اجتماع کرد و به موفقیت تضمینی شان در هر شرایطی اطمینان داشت.

ثروت و پشتیبانی اولیه، فقط راحتی و زیبایی ماشین خوشبختی را افزایش می دهد. استارت و سرعت این ماشین با چیز دیگری است و آن همان علم موفقیت است.نظرات کاربران
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب

پنج حقیقت عجیب درباره حافظه

18\07\1395 | توسط سایت تابناک

عوامل اتلاف وقت را بشناسید

27\05\1395 | توسط کتاب مدیریت زمان دکتر محمد سیدا

چرا بچه‌ها بازی‌های کامپیوتری را دوست دارند؟

10\04\1395 | توسط میلاد سلطانعلی‌پور، امیر حسینی‌زاده

مدرسان موفق (چهارمین دوره)

25\03\1395 | توسط تحریریه

چگونه ترس از امتحان را کاهش دهید!

28\02\1395 | توسط تحریریه

سوپ جوجه برای ذهن (مصاحبه کامل دکتر سیدا مجله ایده‌آل)

24\02\1395 | توسط نیلوفر جامه‌بزرگی (مجله ایده‌آل)

تهران - بلوار میرداماد - بین نفت و مدرس - پلاک 265 زنگ 12 موسسه فرهنگی ذهن برتر

کد پستی: 1918934175

کارگاه حس برتردر تاریخ 13 اسفند برگزارشد.

برای مشاهده عکس ها به صفحه مربوطه مراجعه کنید.